Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Baš tako, sem toga nije ih on poslao da izginu nego da slete, i to ne prvi put. I dosad su sletali, i kad su druge PR misije bile u pitanju. E sad što je razlog za ovakav plan i organizaciju letenja po svemu sudeći PR prirode, dovodi do kvalifikacije da su krivi za smrt tih ljudi. Mislim on ih nije slao da im ugrozi živote nego u jednu od neprofesionalnih misija kakve se zamišljam stalno organizuju. E sad to što su oni ovom prilikom nažalost stradali, kvalifikuje njegov postupak kao slanje u smrt, da. I koliko god da je tom koji je izdao naređenje sad možda i teško zbog toga, to ne znači da nije i ranije slao ljude da lete/voze/veslaju zarad PR misija i hirova višeg rukovodstva, i da neće opet.

Rizično je i svaki put kad pošalješ vozača kamiona zimi kroz Crnu GOru preko Morače (pa i leti na kraju), ali taj rizik je priroda života i ok je sve dok ne šalješ nekog iz hira da skrene tamo a ne ovamo.

Što opet dovodi do pitanja, da li su svesno ugroženi životi zbog PR-a?

Ako jesu, onda to više nije samo sletanje.

Da ne govorim o tome kako je eto sigurno da je sletanje na Surčin obavljeno isključivo zbog PR-a a ne recimo zbog zdrav. stanja pacijenta, uslova koje aerodrom Nikoa Tesla obezbeđuje i sl.

Iz tog razloga odoh dole na jug, ne želim da ispadam nečiji advokat, još manje da optužujem na osnovu nikakvih argumenata.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

ako je verovati nekom komandandtu vazduhoplovstva - u Kragujevcu ne postoji osvetljeni heliodrom. I koliko ja znam, u pravu je.

Meni sumnjivo čudno zvuči teza da Bandića "nisu ubedili" da u Kragujevcu postoje uslovi da helikopter sleti, pa je naredio da krene ka Beogradu :blink:

 

Šta ima neko njega da ga ubeđuje? Zar mora KC da ima heliodrom da bi dosegao njegove visoke standarde? Da nije možda postojao heliodrom na autoputu sa kog je helikopter pokupio bebu? Jedina prednost helikoptera je upravo to da može da sleti na svaku čistinu, osim ako ga idioti pozovu u teško zamagljeni glavni grad...

Link to comment

Meni sumnjivo čudno zvuči teza da Bandića "nisu ubedili" da u Kragujevcu postoje uslovi da helikopter sleti, pa je naredio da krene ka Beogradu :blink:

 

Šta ima neko njega da ga ubeđuje? Zar mora KC da ima heliodrom da bi dosegao njegove visoke standarde? Da nije možda postojao heliodrom na autoputu sa kog je helikopter pokupio bebu? Jedina prednost helikoptera je upravo to da može da sleti na svaku čistinu, osim ako ga idioti pozovu u teško zamagljeni glavni grad...

 

a jbmliga - evo ja sad mislim o nekom mestu u Kragujevcu na koje bi helikopter mogao da sleti noću, i ne mogu da se setim. :unsure: 

Link to comment

Što opet dovodi do pitanja, da li su svesno ugroženi životi zbog PR-a?

Ako jesu, onda to više nije samo sletanje.

Da ne govorim o tome kako je eto sigurno da je sletanje na Surčin obavljeno isključivo zbog PR-a a ne recimo zbog zdrav. stanja pacijenta, uslova koje aerodrom Nikoa Tesla obezbeđuje i sl.

Iz tog razloga odoh dole na jug, ne želim da ispadam nečiji advokat, još manje da optužujem na osnovu nikakvih argumenata.

 

 

Pa to i jeste glavno pitanje, da li s naši ministri samo pripremali članke koji su osvanuli kao bujica po netu, ministar sačekao, helikopter sleteo, beba spašen (ovo je fakat)? Ili su mimo članaka okrenuli i neke telefone (valjalo bi da sleti u BG, ko će da se aka do Kragujevca, ma nek slete u Surčin) - ovo ne znamo.

Meni nije teško da zamislim da su i to drugo radili.

Link to comment

Reci da se zajebavas, molim te..ali bas onako, molim te reci da se zajebavas...

 

 

Zasto bi se zajebavao, postoji nekoliko jakih dokaza (ne indicija, dokaza) da je ovo PR kampanja.

Edited by Caligula
Link to comment

a jbmliga - evo ja sad mislim o nekom mestu u Kragujevcu na koje bi helikopter mogao da sleti noću, i ne mogu da se setim. :unsure:

 

Pa to je jebeni (vojni!) helikopter, pravljen je za sletanje svuda. U KG nema livada nigde uz put, stadion neki?

Edited by Caligula
Link to comment

a jbmliga - evo ja sad mislim o nekom mestu u Kragujevcu na koje bi helikopter mogao da sleti noću, i ne mogu da se setim. :unsure:

Pa jebem ga, kad je mogao da sleti i pokupi dete, mogao je da sleti bilo gde... Ne znam (mislim, stvarno ne znam, nije retorička figura) zašto je to toliko komplikavano, ako ima vertikalnu vidljivost i neke, pa makar priručne, reflektore dole? Sve što mu treba je čistina veličine košarkašog terena i da ima neko osvetljenje po kom vidi gde je zemlja... Ili ja pogrešno to zamišljam?

Link to comment

Pa jebem ga, kad je mogao da sleti i pokupi dete, mogao je da sleti bilo gde... Ne znam (mislim, stvarno ne znam, nije retorička figura) zašto je to toliko komplikavano, ako ima vertikalnu vidljivost i neke, pa makar priručne, reflektore dole? Sve što mu treba je čistina veličine košarkašog terena i da ima neko osvetljenje po kom vidi gde je zemlja... Ili ja pogrešno to zamišljam?

 

to je štos, ne znam ni ja koji je minimum uslova da se helikopter negde bezbedno spusti. I ti i ja i Lazanski smo iznenadjeni ovakvim dogadjajem.  :unsure: 

Link to comment

Nisam napisao da je nesrecni pilot bio svesno i namerno saucesnik u toj igri. Ne poznajem coveka, ne znam njegovu profesionalnu i licnu biografiju, na kraju ne znam sve okolnosti tog leta. Verujem da su njegove namere bile najcasnije. I da se sve srecno zavrsilo, da je dobro sleteo a beba spasena, opet sumnjam da bi za njega bilo nekog kajmaka u toj PR podeli. Ja mislim da su oni krenuli u tu akciju kao sto su vec radili i ko zna koliko puta ranije, da je u toku leta ili doslo do promene plana ili da im je saopsteno ono sto nisu znali na pocetku, da su navedeni na Beograd i da je on tome pristupio kao bilo kom drugom naredjenju. Cak i da je bio svestan ogromne verovatnoce fatalnog ishoda, ne znam da li bio odbio da ga izvrsi jer je u helikopteru imao bebu staru 5 dana na ivici zivota, a piloti su kao sto znamo vise nego pripadnici ijednog drugo roda vojske nabazdareni na herojstvo - sa time se obucavaju i sa time ulaze u sluzbu. Cak i da pravilo sluzbe letenja (ili kako se to zove) striktno definise procedure vezano za ovakve situacije, isto tako mislim da vojni piloti nemaju taj fly by rule senzibilitet kome se bez pogovora pokoravaju civilni piloti.

 

Ako je magla u Bgd preksinoc bila kao sto je bila sinoc oko pola 2 nocu, onda je to dodatni razlog za profesionalnu istragu oko svih okolnosti. Niko normalan ne sme da posalje nekoga da "vizuelno" slece pod onakvim uslovima. To plus kolicina goriva u helikopteru, posto je moguce da oni vise nisu imali nacina da dodju do bezbednog mesta za sletanje. Mada je i to pitanje, verujem da je pilot bio ponesen spasavanjem bebe i da ga je mozda suocavanje sa odlukom da li da spasava bebu ili je prakticno usmrti spasavanjem helikoptera i svojih saputnika i sebe samo dodatno dovelo do ovog ishoda. Tu vec dolazimo do jedne druge stvari a to je kult herojske i dodajem besmislene smrti kod Srba ali ovde cu se zaustaviti. 

Link to comment

Kojih dokaza?

 

@steins: Nemojmo se zajebavati, hoćeš da kažeš sa nigde u Srbiji helikopter ne može da sleti osim u okolini Beograda?

Link to comment

to je štos, ne znam ni ja koji je minimum uslova da se helikopter negde bezbedno spusti. I ti i ja i Lazanski smo iznenadjeni ovakvim dogadjajem.   :unsure:

Potreban i dovoljan uslov je ravna, stabilna površina. Samo dva puta u životu sam leteo helikopterom (ne znam model, ali neki od onih velikih vojnih) i oba puta nas je pokupio bukvalno na nekoj livadi, nikakav heliodrom i nikakvi specijalni reflektori mu nisu bili neophodni.

 

U svakom slučaju, Bandić nije rekao da uslovi nisu postojali jer bi to neko mogao lako da proveri. Rekao je da ga nisu ubedili da postoje uslovi, što je meni jako zanimljiva formulacija. Kako lekar ili medicinska sestra mogu da ubeđuju komandanta vazduhoplovstva o raspoloživim uslovima za sletanje?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kojih dokaza?

 

@steins: Nemojmo se zajebavati, hoćeš da kažeš sa nigde u Srbiji helikopter ne može da sleti osim u okolini Beograda?

 

 

nope. samo sam preneo šta je rekao nekakav vazduhopolovni komandant i rekao da ne znam da postoji neka osvetljena ravnina u KGu gde bi helikopter mogao da sleti. 

Link to comment

Koji ste vi carevi, ja u ludilu ne bi smeo da udjem u tu limenu rusku konzervu koja kao leti. I ono sto sam se vozio pincgaureom u vojsci mi je ostavilo dosta ozbiljne posledice.

Link to comment

nope. samo sam preneo šta je rekao nekakav vazduhopolovni komandant i rekao da ne znam da postoji neka osvetljena ravnina u KGu gde bi helikopter mogao da sleti. 

 

Pa zar vojni helikopter ne bi morao da može da sleti na bilo koju livadu/oranicu u sopstvenoj zemlji pa makar noću. Valjda imaju karte, navođenje, trening za tako nešto. Valjda u ratnom vanrednom stanju ima i drugačijih sletanja nego po danu, ili noću ali isključivo na dizajnirani propisno osvetljeni heliodrom. Možda lupam, možda ne postoji pojam noćnog sletanja pa makar i u ratu na bilo šta što nije heliodrom.

Link to comment

Mislim da je mogao da sleti u one kasarne u Kgu

Ne znam kako izgleda sletanje helikopterom, nikada ga nisam vozio, ali je mozda mogao da sleti i na stadion Cika Daca

Neko je i pisao da su helikopteri sletali bas u krugu bolnice


Mnogo mi je ovo zamrseno i sve vise lici na marketing koji su ljudi platili zivotima

Uopste mi ne deluje nemoguce ono sto je neko napisao da su skontali da ce beba biti ok pa hajd da je teramo za Bg na fotoseshn sa ministrima.. + sto su vec poslali tekstove po nekim medijima sa sve bombasticnim "SVAKA CAST"

Jezivo.. ali od ovih idiota me nista nece iznenaditi..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...