Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Okay, zna li neko da nam kaze da li su digli televizijske ekipe da snimaju docek bebe na aerodromu/ u bolnici? Ja sam na netu video citavu halabuku oko akcije spasavanja pre nego sto se saznalo da se helikopter srusio. Sto me vrlo navodi na teoriju o PR-u kao osnovnoj motivaciji svega. Ali bih veoma cenio kakvu insajdersku informaciju glede medijske pripreme cele stvari.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

PRAVILNIK O NAČINU I POSTUPKU OSTVARIVANJA PRAVA IZ OBAVEZNOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA ("Sl. glasnik RS", br. 10/2010, 18/2010 - ispr., 46/2010, 52/2010 - ispr., 80/2010, 60/2011 - odluka US i 1/2013)

 

1.4. Zdravstvena zaštita van područja matične filijale

Član 46

Kada izabrani lekar oceni da osiguranom licu ne može da se obezbedi odgovarajuća zdravstvena zaštita u zdravstvenoj ustanovi na području matične filijale, dužan je da izda uput za najbližu odgovarajuću zdravstvenu ustanovu van područja matične filijale koja može da pruži zdravstvenu zaštitu osiguranom licu.

Na uputu iz stava 1. ovog člana, lekarska komisija matične filijale daje prethodnu saglasnost, osim u hitnim slučajevima.

 

@Reg  Kao što rekoh, dobiću juče VMA, i ja i bilo ko ko gravitira ka Kragujevcu, Nišu ili Novom Sadu.

 

@Condor Šta će ti insajderska informacija, imaš javno objavljene vesti.

Link to comment

Okay, zna li neko da nam kaze da li su digli televizijske ekipe da snimaju docek bebe na aerodromu/ u bolnici? Ja sam na netu video citavu halabuku oko akcije spasavanja pre nego sto se saznalo da se helikopter srusio. Sto me vrlo navodi na teoriju o PR-u kao osnovnoj motivaciji svega. Ali bih veoma cenio kakvu insajdersku informaciju glede medijske pripreme cele stvari.

 

Da su digli ekipe pretpostavljam da bi se neki od forumasa koji rade u medijima vec javili.

 

S druge strane neki mediji su naveli da je helikopter upucen kao rezultat dogovora ministra odbrane i ministra zdravlja. To je u suprotnosti sa podacima koji su izneti u clanku koji je linkovao Frile, jer ako se vec godinama svake nedelje helikopterima prevoze teski bolesnici u Beograd, zasto je u ovom slucaju bila potrebna direktna komunikacija izmedju dva ministra? Takodje, navodi se i da je na aerodromu helikopter cekao licno ministar zdravlja [Drama se tu nije završila jer je nad aerodromom, na kome je sletanje čekao ministar zdravlja Zlatibor Lončar, bila gusta magla pa helikopter nije mogao da sleti].

 

 

Link to comment

Gašić sad u jutarnjem Pinka 'objašnjava'.... opet naglašava kako su piloti najbolji i iskusni, vozili su ranije njega i premijera.... ali i dalje ne zna jel beba bila u inkubatoru ili nije.... usput saopštava i jedan nov momenat - dežurni helikopter za spasavanje tog dana je bio jedan Mi-8, a ne Mi-17! Tek pred poletanje zbog vremena uzimaju ovaj drugi. Nije 'sitan' detalj, samo da napomenem.

Link to comment

Anesteziolog i med. tehničar. Teško da su oni mogli proceniti u ambulantnim kolima da se zdravstveno stanje toliko pogoršalo da adekvatnu negu ne bi mogli pružiti lekari u KC Kragujevac, već da mora u Institut za majku i dete na NBG. I da za pola sata lekar anesteziolog i med. tehničar pazarske bolnice iz ambulantnih kola animiraju vrh države da im pošalje transportni helikopter (čija je primarna namena desant i prevoz vojnika), da prevezu bebu u Beograd.

 

Malo teže to ide.

 

edit: @Frile Ne, a  i objasnih zašto. Beograd, ako si s juga, neš dobiti, osim ako si teško životno ugrožen, a nigde bliže nema adekvatne nege. Ili imaš debelu vezu.

pokušavam da dam mašti na volju o razgovoru u sanitetskom vozilu kada se zaustavilo pred odronom i vozač rekao da ne mogu dalje. koga je pozvao anesteziolog? koga je pozvao pozvani? kako se došlo do ministra zdravlja?

Link to comment

Doslo se redom,anesteziolog sefa, sef direktora ,direktor nacelnika okruga, nacelnik ministarstvo.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Zar vam ne pada na pamet mogućnost da je Kragujevac bio destinacija samo zato što beba možda ne bi preživela duži putovanje sanitetom do Beograda?

 

Ne. Svi pacijenti iz Raške oblasti se upućuju u KC Kragujevac kada idu u tercijarnu ustanovu.

Link to comment

U kojem momentu će Vučić da se pojavi sa izjavom da je raspitivanje ko je i zašto poslao helikopter po magli u Beograd orkestrirana kampanja protiv Njega i vlade?

Link to comment

Ne. Svi pacijenti iz Raške oblasti se upućuju u KC Kragujevac kada idu u tercijarnu ustanovu.

 

Ne svi. To zavisi od stanja pacijenta, bolesti, stepena ugleda, para itd itd...

 

KC Kraguejvac nije preterano jak kad se priča o pedijatriji a naročito o dečijoj hirurgiji, tako da nije daleko od pameti da su rešili da prepreče. 

 

Opet jeste krajenje neuobičajeno da Ministar Zdravlja sedi na Aerodromu. 

Link to comment

Ne svi. To zavisi od stanja pacijenta, bolesti, stepena ugleda, para itd itd...

 

 

Hvala na ispravci, al' ja sam pričao o onome što je po zakonu i propisima. :D

 

A što se tiče stanja i bolesti, to je normalno.

Link to comment

 

 

Na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu, helikopter s bebom će dočekati ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

ovu rečenicu sam našao na sajtu RTS. vi ste već apsolvirali razloge uključenja ministra te noći. meni je i dalje nemoguće bilo kakvo njegovo razumno objašnjenje.

realno, bilo je normalno da obiđe bebu u institutu, sasluša lekare, da izjavu, slikaju ga, ..............

Link to comment

U kojem momentu će Vučić da se pojavi sa izjavom da je raspitivanje ko je i zašto poslao helikopter po magli u Beograd orkestrirana kampanja protiv Njega i vlade?

 

Ne znam u kom trenutku će da se pojavi ali to jeste orkestrirana tviter-kampanja koja se ne dešava prvi put. Ovde postoji jedno suštinski bitno političko pitanje a ono glasi: da li se u Beograd letelo protivno stavu vazduhoplovstva i samo zbog ministarske svite koja je navodno organizovala fotosešn™ na aerodromu (u kom slučaju im treba suditi za višestruko ubistvo i ne dozvoliti im da 20 godina nos promole iz Zabele) ili je Beograd izabran sa stručno-medicinskog aspekta pri čemu je vazduhoplovstvo dalo pozitivno mišljenje u pogledu takvog leta a ministarska svita ih nije ni na šta prisiljavala već je samo™ htela da se okoristi o novonastalu situaciju (u kom slučaju snose moralnu odgovornost).

 

I to bi bilo to što se tiče politike. Ostala pitanja su mahom tehnička i spadaju u domen vazduhoplovstva odnosno stanja u istom.

Link to comment

usput saopštava i jedan nov momenat - dežurni helikopter za spasavanje tog dana je bio jedan Mi-8, a ne Mi-17! Tek pred poletanje zbog vremena uzimaju ovaj drugi. Nije 'sitan' detalj, samo da napomenem.

 

Pa uzeli su ga valjda zbog toga što je imao instaliranu opremu za IFR letenje...

 

Inače, komentari na T6 potvrđuju informaciju od preksinoć - avioni koji su bili preusmereni u Temišvar nisu bili preusmereni zbog magle (imali su opremu koja im omogućuje da slete u CAT3 uslovima) nego zbog situacije sa helikopterom koji je imao neuspeo prilaz u 22:15. U 22:24 je sleteo avion iz Štutgarta, u 22:27 je sleteo avion iz Praga. Negde u to vreme su dva putnička aviona preusmerena na Temišvar, zatim je u 22:31 izgubljena veza sa helikopterom i još jedan avion je preusmeren na Temišvar u 22:40.

Link to comment

Ne znam u kom trenutku će da se pojavi ali to jeste orkestrirana tviter-kampanja koja se ne dešava prvi put. Ovde postoji jedno suštinski bitno političko pitanje a ono glasi: da li se u Beograd letelo protivno stavu vazduhoplovstva i samo zbog ministarske svite koja je navodno organizovala fotosešn™ na aerodromu (u kom slučaju im treba suditi za višestruko ubistvo i ne dozvoliti im da 20 godina nos promole iz Zabele) ili je Beograd izabran sa stručno-medicinskog aspekta pri čemu je vazduhoplovstvo dalo pozitivno mišljenje u pogledu takvog leta a ministarska svita ih nije ni na šta prisiljavala već je samo™ htela da se okoristi o novonastalu situaciju (u kom slučaju snose moralnu odgovornost).

 

I to bi bilo to što se tiče politike. Ostala pitanja su mahom tehnička i spadaju u domen vazduhoplovstva odnosno stanja u istom.

 

 

citao sam sta si pisao juce i tvoje rezonovanje je na mestu, ali ne za srbiju i ovu vladu. naravno da bi sve ovo imalo neku internu logiku da se desava negde gde je jedini cilj koji prati angazman vojske na necemu sto se zaista retko radi spasavanje jednog mladog zivota. ali ne treba da imas nikakvu sumnju da je cela ta prica ovde zavijena u celofan koristi koju su ministri i premijer trebalo da izvuku za sebe odnosno svoje politicke karijere. i takav je svaki dan u nemanjinoj. drug koji radi u jednom visoko pozicioniranom kabinetu mi prepricava kako izgleda komunikacija izmedju premijera i ministara, to je uglavnom urlanje kako su nikakvi, nesposobni i nista nisu uradili za vladu, da ce leteti prilikom prve rekonstrukcije, da ce ih razapeti u medijima itd. i onda se, s ozbirom da ne postoji kapacitet za suvisli rad na stvarima koje su zaista bitne i vazne za ovu zemlju, njihovo delovanje iscrpljuje u mozganju o PR balonima koje je potrebno pustati da bi se odrzavala iluzija beskrajne aktivnosti i pozrtvovanosti ove vlade. a s obzirom da se vucicevih 80% radnog vremena svodi na pracenje medija i pripremu daljih PR budalastina, onda je jasno da se ovakve stvari, kada su uspesne, najvise cene.

 

bottom line je da su ovde vucic i dva ministra juce ubili sedam ljudi da bi sebi digli rejting, da to nije bilo dosta nego su priredili i cirkus uzivo sa plakanjem i ridanjem na sednici vlade. kako se ovo zavrsava ne znam kao sto ni ne znam sta dolazi posle ovakve devastacije drustva kojoj prisustvujemo. ne drzave, jer se drzave obnavljaju, nego bas to - drustva. drustvo u kome 50% podrzava ovo u cemu zivimo a onih 10-20% koji su protiv nemaju nacina da politicki artikulisu to sto misle ne zasluzuje prezivljavanje.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...