Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Glasanje stanovnika pokrajine na pokrajinskim izborima: skandalozno i šokantno. Bolje bi bilo da se glasa interno u AfD-u. Jedino što se ovde podmazuje je broj klikova koje Rujević skuplja, stavio je istina sve podatke u tekst, ali je naslov napisan za one koji ne dobacuju dalje od uvoda. Baš me čudi što si se baš ti upecao.

Link to comment

Trenutno je najveci pritisak strajkaca za transportnu industriju. 

Prvo seljaci, koji najcesce blokiraju puteve. Videcemo kako ce biti sada, kad pocinje vreme za radove u njivama.

Drugo je zeleznica, pre svega masinovodje federalne zeleznice. To se kombinuje sa strajkovima lokalnih prevoznika: autobusi, tramvaji i metro (ubahn).

Trece je letenje, malo zemaljsko osoblje, malo firme za obezbedjenje i sada kabinsko osoblje.

 

Link to comment

Treba da ćute i trpe što su im plate iste a sve je skuplje 20% nego pre tri godine. U Srbiji verovatno 50% ali bolje da se niko ne buni.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, SNARC said:

Radi li iko ista po tim Njemackama ili svi samo strajkuju?

 

Da

 

Spoiler

 

Screenshot_2024-03-09-23-32-24-754_com.google.android_apps.photos.thumb.jpg.cf7d7113d5b9157bc98b02907a172ade.jpg

 

Moje preduzeće saoseća sa štrajkačima. 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, x500 said:

Lufthansa kabinsko osoblje ce najverovatnije strajkovati u sredu i cetvrtak.

 

 

nadam se da ce za vikend biti mirni. 17 letim bajdenu u goste

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Venom said:

Fali još samo Reichsbahn.

Ne bas. DB je federalna zeleznica i oni ce strajkovati. Ali, postoje i regionalne zeleznice, poput HLB i SWEG, koje nece strajkovati u utorak.

Link to comment

U utorak (Lufthanzini) letovi ne lete sa frankfurtskog, a u sredu sa minhenskog aerodroma

  • Hvala 1
Link to comment

Ovde kod mene vozi britanski National Express, nikad do sada nisu štrajkovali. Ali nemojte to mojim šefovima da javite pošto uredno koristim svaki štrajk da ne idem na posao :lol2:

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

Ne bas. DB je federalna zeleznica i oni ce strajkovati. Ali, postoje i regionalne zeleznice, poput HLB i SWEG, koje nece strajkovati u utorak.

 

Zezao sam se, Reichsbahn je bio u Istočnoj Nemačkoj od svih zemalja. To su druge kompanije, pa i nema logike da štrajkuju osim ako radnici nisu u istom sindikatu. Mada verovatno je logično da makar neko vozi da ne dođe do potpunog kolapsa.

  • Hvala 1
Link to comment

U četvrtak celodnevni štrajk na aerodromima Berlin, Hamburg, Köln, Stuttgart i Karlsruhe/Baden Baden

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...