Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Ekstremno desna scena u Nemackoj je pod velikom kontrolom, narocito posle serije ubistava Turaka sa pocetka dvehiljaditih koja su pocinili klinci iz NSU.

 

Medjutim, bezbedonosni sistem je pun blagonaklonih pripadnika prema "slavnoj" istoriji...tako da ne bih nista iskljucivao.

 

Uostalom pogledajte poslednju sezonu BB.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Opet je oterali u camotinju posle ovog govora,

 

 

Gledao sam istrazivanje javnog mnjenja. I kao ima puno negativnih ocena..medjutim po pregledima na youtube, razbija sev ostale politicare. Ovaj gore video ima 1.2 miliona pregleda na phoenix, sto nijedan drugi politicar ne moze ni da prismrdi.

 

Edited by pasha
  • -1 1
Link to comment

Sprdnja ili ne.. u pravu je gosn Namenski. Sve je smesno dok jednom ne bude vise smesno. Ne toliko do potencijalnog uspeha ovakvih nekih planiranih akcija, vec do onoga sto se krije ispod. A to jeste vrlo ocigledan i nesporan rast popularnosti neo naci organizacija, i to ne samo u Nemackoj. Svedska (stranka koju je osnovao jedan Nordic Resistance Movement i bivsi pripadnici SS je dobila 20% na poslednjim izborima), Danska, Finska (Poljsku, Ukrajinu, Rusiju, Madjare, Italiju i nasu balkansku bratiju da ne spominjem) redom.. u tim zemljama takve grupe vec godinama nisu bas na marginama niti potpadaju pod "neki cobani, budale". Drzave i uredjenja koje se spolja decenijama predstavljaju kao "napredna" drustva i takoreci rajevi na Zemlji, su u stvari vrlo krhki sistemi vrednosti koji "rade" dok je blagostanja i dok je moguce vestacki odrzavati taj privid. Nije potrebno uopste mnogo da se ta iluzija rasprsi i vec na prvim naznakama krize se nazire to ruzno lice, a sminka ce da spada sve vise i vise jer kriza jos nije pravo ni pocela a imigracija nece stati (sto zbog ratova i raznoraznih nestabilnosti, sto zbog klimatskih promena priliv drugih i drugacijih ce biti sve teze zaustaviti) i sve ce se jasnije i vise cuti kako mora da se zna neki red. 

 

Ukratko, nisu ljudi budale sto se ne smeju. 

 

 

Edited by urkozamanje
  • +1 2
Link to comment

U Nemackoj ne postoji neonaci posto su nacisti osnovali svoju stranku vec pedesetih XX veka, imaju kontinuitet..Ekstremna levica i desnica ima svoju tradiciju u Nemackoj. Nemci nisu racionalni, to mi pogresno izjednacavmo sa njihovom organizacijom.

 

E sada oko AfD, tu se otvara dosta pitanja...

Link to comment

Da predjemo na veselije teme — berlinsku vlast, nepresusni izvor zabave.

 

Umeju da spale i osam milijardi na aerodrom, ali umeju da se blamiraju i na malo.

 

2016. su napravili raciju sa 100 specijalaca u Artemisu. Za one koji ne znaju: jedan od najvecih bordela. Inace svojevremeno i sponzor Herte tj. reklamirali su se na Oliju. Dakle sve je to regularno, gigantska reklama na auto putu itd.

 

Zavrsi se racija i neka tadasnja njuska (glavonja politicki) iz tuzilastva sazove konferenciju za stampu i objavi udarac organizovanom kriminalu, nazove vlasnika Al Kaponeom i jos svasta nesto.

 

Dve godine kasnije sud odbaci postupak jer ovi u stvari nisu nista pronasli.


Sad pocinje bizarno.

 

Vlasnik tuzi tuzilastvo za povredu imena i sud presudi u njegovu korist ali ponudi tuzilastvu da se samo izvini vlasniku i donira 25.000 Unicefu.

 

Tuzilastvo odbije. Ovaj tuzi ponovo, ovaj put dobije bez prava zalbe i sad ce njemu biti isplaceno 100.000 plus 20.000 kamate. Od mojih novaca ce takoreci da kupi novi Porse.

 

Berlin.

  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment
26 minutes ago, burekdzija said:

Da predjemo na veselije teme — berlinsku vlast, nepresusni izvor zabave.

 

Umeju da spale i osam milijardi na aerodrom, ali umeju da se blamiraju i na malo.

 

2016. su napravili raciju sa 100 specijalaca u Artemisu. Za one koji ne znaju: jedan od najvecih bordela. Inace svojevremeno i sponzor Herte tj. reklamirali su se na Oliju. Dakle sve je to regularno, gigantska reklama na auto putu itd.

 

Zavrsi se racija i neka tadasnja njuska (glavonja politicki) iz tuzilastva sazove konferenciju za stampu i objavi udarac organizovanom kriminalu, nazove vlasnika Al Kaponeom i jos svasta nesto.

 

Dve godine kasnije sud odbaci postupak jer ovi u stvari nisu nista pronasli.


Sad pocinje bizarno.

 

Vlasnik tuzi tuzilastvo za povredu imena i sud presudi u njegovu korist ali ponudi tuzilastvu da se samo izvini vlasniku i donira 25.000 Unicefu.

 

Tuzilastvo odbije. Ovaj tuzi ponovo, ovaj put dobije bez prava zalbe i sad ce njemu biti isplaceno 100.000 plus 20.000 kamate. Od mojih novaca ce takoreci da kupi novi Porse.

 

Berlin.


 

Kraj godine sa zenom sravnjivanje finansija: Draga, a u ovoj koloni ovde, to nam je trosak na kurve, aaa ne, ama nisam to ja, to je drzava ... ej lakse malo, mogu da objasnim!!!

:ph34r:

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
On 21.12.2022. at 1:47, x500 said:

Nestasica pojedinih lekova u apotekama u Nemackoj. Juce je o tome isla vest na ARD - dnevne novosti. Danas vest na nova.rs.

 

Na srecu pa za decu ima ibuprofena i paracetamola u vidu čepića, koji su ionako delotvorniji ali nisu slatki kao sirupi pa mangupi ne lkažu da ih boli vrat, pokazujuci na čelo, da bi dobili malo slatkiša.

Ali da, shvatih da nesto nije u redu kad u chat-grupi kod babice zene javljaju koja apoteka ima sirup (jedna je napravila svoj, vau) i dele medjusobno svoje ostatke kad je nekome hitno..

 

Dobro je sto ti cepici imaju dugi rok trajanja, ja ih imam za sve bebece i decije kilaze jos uvek.

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment

Koliko sam razumeo postoje 2 problema:

1) dogovorene/fiksne cene lekova - proizvodjaci usled inflacije, povecanih cena ulaznih materijala, radne snage i energije nemaju interesa da proizvode pojedine lekove. Ili barem da ih prozvode u lokalu.

2) prozvodnja u Kini i Indiji je jedno resenja, ali postoje problemi u logistici

 

Resenje ce biti prvo nestasice, pa povecanje cena gde ce ljudi biti srecni sto lekova ima (pa neka kosta koliko kosta). Onda se zdravstvena osiguranja da dignu svoje cene i da se uvedu/povecaju participacije.

 

Sve u svemu sirotinja ce da nahebe zato sto neci moci da placa terapiju. Vracevi, samani, travari i vidari ce takodje imati posla :(

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

Jeste. Nepipremljeni za sezonu gripa, ko srpski putari za prvi sneg.

Nije samo to nego se i nepažnjom prema realnosti cena došlo do ove situacije.

 

Još da dodam da ovakvu zimu, sa konstantno bolesnom decom, vrtićima i roditeljima ja još nisam doživela (kratak mi je uzorak, žabac je u jaslicama/vrtiću samo tri godine, ali vidim da isto govore i roditelji sa starijom decom pa i skolarcima). Od početka oktobra nije bilo nedelju dana da je vrtić radio puno radno vreme, jer su vaspitacice bile bolesne u krug, a od tri grupe dece (75 dece ukupno) svi su bili sjedinjeni u jednu većinu vremena. Mi smo među retkima koji su zdravi sve vreme ( u novembru smo tokom najjačeg talasa bili dve nedelje na odmoru u toploj Španiji, spasilo nas sigurno)

Edited by I*m with the pilots
  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...