Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ovo mora da se skine da se cuva...

Danas kada sam video ceo snimak nisam mislio tako, ali u pravu si. Da sam samo slusao, verovatno bih imao potpuno drugaciji utisak. Ovako, kada vidim sve te ljude na sceni i vidim njihove izraze lica i emocije tesko je progutati knedlu bez suze. Svi se tesko suzdrzavaju, a vidi se da bi najradije otisli sa scene i isplakali se.

Link to comment

kako je Lisica razvaljivala tada

 

ja mislim da ona i danas razvaljuje, barem kada je glas u pitanju. vrlo je duboko i zrelo do bola.

 

jedino su leb i sol sa kraja sedamdesetih, ostatak je prva polovina.

ocigledno je birao po svojim tinejdzerskim secanjima.

 

 

meni se bas sada taj deo [stigao do toga] ne uklapa, ali prve tri.. ludilo!

Link to comment

Sad kada sam cuo Indexe na kraju ovog miksa, setio sam se da je na poslednjem beogradskom koncertu odsvirao njihovu najlepsu a ne preterano poznatu pesmu, "Baladu".

 

 

Imao je najavu u kojoj je posvetio pesmu svima koji vise nisu sa nama.

 

Nekoliko nedelja posle toga su mu nasli bolest. Sad sam sasvim siguran da je vec tada znao.

 

Link to comment

obrazovan a nenametljiv čovek, cenim to. šmeker i u svojoj bolesti, kad smo kod tv lica.

jebem ti, raspadoh se skroz kad su mu klinci izašli na binu; stariji dečak je iz daljine isti on, zar ne?

Link to comment

Baladu je svirao na koncertima odavno, u onom iz Kanade iz 2007 je otsvirana pri kraju i posvecena, mislim, Bodi Kovacevicu

 

Mislim da bih se setio da sam je cuo ranije u Beogradu. Ovo je bilo posveceno Davorinu Popovicu i Bodi i cini mi se jos nekom ali to nisam uhvatio.

Link to comment

I kad kreneš u glavi da nabrajaš njegove pesme ima ih milion a kao da nisi ni svestan njihovog postojanja...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

obrazovan a nenametljiv čovek, cenim to. šmeker i u svojoj bolesti, kad smo kod tv lica.

jebem ti, raspadoh se skroz kad su mu klinci izašli na binu; stariji dečak je iz daljine isti on, zar ne?

meni su obojica isti on.

Link to comment

mene tuga ne prolazi.

 

 

 

isto. ali pokusavam iz nje da izvucem nesto konstruktivno, pa nek bude i za vise godina od danas.

 

a bravo morgana, to je upravo smer u kome razmisljam, ne mogu da fckin verujem na koji nacin i u kom obimu je njegova smrt ispracena sirom ex-Jugoslavije, do te mere da ovo "ex-" moram da napisem na silu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Mislim da bih se setio da sam je cuo ranije u Beogradu. Ovo je bilo posveceno Davorinu Popovicu i Bodi i cini mi se jos nekom ali to nisam uhvatio.

ja nazalost nisam imao od kraja 80-ih da ga gledam uzivo. Baladu sam prvi put cuo u njegovoj obradi na DVDu sa te kanadske turneje.

 

bilo bi lepo da se nakon svega ovoga nadje neko pristojan da objavi neki box set sa retkim/neobjavljivan snimcima, a pretpostavljam da ih ima gomila. Divljan je bio jak autor, ali nedovolno produktivan, bar sto se objavljivanja materijala tice.

Link to comment

Sad mi se javio Gile sa zanimljivom informacijom da postoji studijski snimak Balade. Ona je otpala sa Svih laži sveta jer su već imali jednu obradu koja je ušla (Novo vreme) i Vlada je mislio da je previše da budu dve. Kaže da ima sačuvano na kaseti jedino što nema predstavu na kojoj od stotina na kojima čuva koncerte, autejkove i slično. Obećao je da će naći, podeliću to ovde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...