Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

ako moze malo vise informacija o tome sto su ljudi kivni na Loku (mislim na bendove koje je radio)? prvi put cujem za tako nesto, ali zaista nisam upucen...

Link to comment

jebem ti, raspadoh se skroz kad su mu klinci izašli na binu; stariji dečak je iz daljine isti on, zar ne?

jeste, ali dete se raspadalo, bilo mi je žao što su uopšte izašli na scenu

 

 

Cudi me da je nekome Balada nepoznata stvar, a opet, mislim jasno mi je da su Indexi bili slusani sirom Jugoslavije, vjerovatno su kod nas u Bosni bili najslusaniji, a Balada je bila megahitcina.

+1

meni je jedna od njihovih omiljenih ''ugasila je plamen, i ta jeste nepoznata šire, čini mi se

Link to comment

meni je opet sve to najjache normalno i prirodno, da bash to ne mogu da poverujem. nama se toliko dugo i sa svih strana, na silu i odriche postojanje i uchitava nenormalnost zajednichkog kulturnog prostora, da smo ga i sami skoro zaboravili. moj otac, chedo jugoslavije, koji je mator, ne zna i ne slusha, pitao je - a jel on nash ili njihov ^_^

 

 

 

Pa ne, čim neko može uopšte da postavi takvo pitanje, to znači da sa samim pitanjem nešto nije baš potpuno u redu. 

 

Pročitao sam onamo™ da je neko na osnovu ličnih poznanstava utvrdio da on i nije nekako bio "čovek SFRJ". Ne mogu da ulazim u to, nisam, jelte™ znao čoveka lično, no nema nikakve sumnje da je bio (ili je bar to postao) čovek Jugoslavije (osajući pre svega "čovek Beograda", što nije sasvim nevažno). Tim Judah je gomilu gluposti napisao, i previše,, ali to što je konačno utvrdio u istoriografski i politčki jezik reč "jugosfera", to je dobro uradio. Dilema je, naravno, da li je u pitanju "nostalgija" ili nešto drugo. Realno, sve dok većinu stanovništva čine oni koji su živeli ili bar rođeni u SFRJ to nećemo moći objektivno saznati. 

 

Mislim, ok, mogao bih još dugo, ali moram da se naviknem da neke ideje pišem prvo negde drugde a ne direktno na forum :D Ovde stajem, jer...nije ovo takav topik, a i moram nešto drugo da radim :D

Edited by MancMellow
Link to comment

Covek SFRJ   :jerry:

 

Pa on je bio uzasno jednostavan, potpuno van ideologije, ziveo je taj svoj zivot po normi ljudskih odnosa koji postoje nezavisno i od uredjenja drzave pa donekle i vremena, ziveo vrednosti koje su van politike i dogme, nije bio religiozan, nije bio nacionalista, nije imao nista od takvih ogranicenja u karakteru. Zasto takvih ljudi ima danas manje nego pre 40 godina je zapravo dokaz za suprotno, ali opet i tih 40 bi se moglo prosiriti na 80. Tako da da, nije bio covek SFRJ  :lolol:

Link to comment

 

Mislim, ok, mogao bih još dugo, ali moram da se naviknem da neke ideje pišem prvo negde drugde a ne direktno na forum :D 

ne, nemoj molim te, samo daj, pishi odmah ovde, i mi treba neshto da objavljujemo ^_^

Link to comment

Covek SFRJ   :jerry:

 

Pa on je bio uzasno jednostavan, potpuno van ideologije, ziveo je taj svoj zivot po normi ljudskih odnosa koji postoje nezavisno i od uredjenja drzave pa donekle i vremena, ziveo vrednosti koje su van politike i dogme, nije bio religiozan, nije bio nacionalista, nije imao nista od takvih ogranicenja u karakteru. Zasto takvih ljudi ima danas manje nego pre 40 godina je zapravo dokaz za suprotno, ali opet i tih 40 bi se moglo prosiriti na 80. Tako da da, nije bio covek SFRJ  :lolol:

 

E apsolutno tako izgleda i gledano sa strane. ALI javne ličnosti se mere malo drugačijim merilima, odnosno njihovo delanje i reakcija javnosti na to, a naročito smrt se uvek stavljaju u kontekst. Nema veze, smisliću nešto pametnije jednog dana. Imam jedan dug u životu koji bih ako mogu da vratim za života (ne Divljanu naravno, nego jednoj drugoj preminuloj osobi), a ova smrt i reakcije su mi dali hiljadu asocijacija. Mislim, Divljan jeste iz jednog "realm-a" zauvek otišao, ali u jedan drugi je tek stigao. 

 

Odoh

Edited by MancMellow
Link to comment

ovo su vec teska filosofska pitanja ;)

 

ja slusam muziku i evo veceras sam izvadio Vidici singl, te "Lutka koja kaze ne" album, ocistio ploce, prebacio na komp, pa ce biti neka pricia za vikend sa linkovima za slusanje. sve sto mogu da kazem da ce biti najbolji ripovi do sada koji kruze netom. evo ide preko slusalica, cak i Vidici singl ima momenata koje pre nisam uspeo da cujem.

Link to comment

ovo su vec teska filosofska pitanja ;)

 

ja slusam muziku i evo veceras sam izvadio Vidici singl, te "Lutka koja kaze ne" album, ocistio ploce, prebacio na komp, pa ce biti neka pricia za vikend sa linkovima za slusanje. sve sto mogu da kazem da ce biti najbolji ripovi do sada koji kruze netom. evo ide preko slusalica, cak i Vidici singl ima momenata koje pre nisam uspeo da cujem.

Linak u dm, da ne ponavljam(o), ne? 

:)

Link to comment

Jedna meni simpaticna prica iz druge ruke - valjda iz vremena dok sam ja jos bio u Bg (inace bi bila iz prve ruke). Bio rahmetli Vlada, sa tadashnjom suprugom, kod skolskog druga (a taj zivi u Sidneju od '87me) na rucku, neki tamo severno-sidnejski sabrb™ - sve ono domacinski i redom. Utisak domacice (koja mi dodje nekakva rodjaka) - sve super - "jedio sto je dosao k'o darker - sve u crnom"... Ja pitam - je l' to ono kao kad je svirao na koncertima nekad - ona kao - nemam pojma - nisam ih nikad gledala... Sta da vam kazem - odrek'o sam je se preko novina jos onda... 

Link to comment

haha, evo jos jedne australijske anegdote - negde 1997 mracnim kanalima dobijem CD-R "Odbrane i zastite" i na nekom nasem veselju pustim preko razglasa, rekoh, da pustim nesto umereno. kad ce mladja zena: "daj kakav ovo pank, kakvu ovo alternativu pustas, daj nesto sto svi znamo, kao Kerber na primer!"

Link to comment

haha, evo jos jedne australijske anegdote - negde 1997 mracnim kanalima dobijem CD-R "Odbrane i zastite" i na nekom nasem veselju pustim preko razglasa, rekoh, da pustim nesto umereno. kad ce mladja zena: "daj kakav ovo pank, kakvu ovo alternativu pustas, daj nesto sto svi znamo, kao Kerber na primer!"

Sad da me bijesh ako znam u cemu je razlika izmedju Kerbera i Galije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...