Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tek sad sam provalio da je ovo kino u stvari njegov prateci bend. Nisam se udubljivao posto mi je malo premlako. Ne znam zasto nije nastavio sa Old Stars. Pre 5-6 godina sam ih gledao na koncertu i porazbijali su i svirkom i nastupom. Najbolja domaca svirka koju sam ikad cuo uz onaj poslednji koncert YU discipline u SKCu.

 

i meni se cini malo previse sat i po nastupa sa ovom vrstom benda. EP dobro funkcionise, doduse. jel' ima LTBB nesto od izdanja osim ovog EP-ja sa Divljanom?

Link to comment

skini, cuvaj, stavi na Vimeo da mozemo i mi iz Nemacke da vidimo, jebem ti Gemu smrdljivu :(

Pu crkli dabogda.Ajd za vikend ću i to da obavim...
Link to comment

Tek sad sam provalio da je ovo kino u stvari njegov prateci bend. Nisam se udubljivao posto mi je malo premlako. Ne znam zasto nije nastavio sa Old Stars. Pre 5-6 godina sam ih gledao na koncertu i porazbijali su i svirkom i nastupom. Najbolja domaca svirka koju sam ikad cuo uz onaj poslednji koncert YU discipline u SKCu.

 

Zbog ovoga:

 

 

Vlada i Max su sarađivali od sredine osamdesetih i svi ti zajednički snimci bili su čudesni.

Link to comment

zar je bilo jos zajednickih snimaka do LKBB?

osim ovog zivog snimka nisam cuo nizajedan vise.

 

da li se jos iko seca prvog Vladinog website-a koji je radio nas lik u Americi, Aleksandar Petrovic? On je svojevremeno kacio retke snimke, tipa "Marija", "BG Davitelj"... 

Link to comment
 

a bravo morgana, to je upravo smer u kome razmisljam, ne mogu da fckin verujem na koji nacin i u kom obimu je njegova smrt ispracena sirom ex-Jugoslavije, do te mere da ovo "ex-" moram da napisem na silu. 

meni je opet sve to najjache normalno i prirodno, da bash to ne mogu da poverujem. nama se toliko dugo i sa svih strana, na silu i odriche postojanje i uchitava nenormalnost zajednichkog kulturnog prostora, da smo ga i sami skoro zaboravili. moj otac, chedo jugoslavije, koji je mator, ne zna i ne slusha, pitao je - a jel on nash ili njihov ^_^

 

hvala vam ljudi za sve ovo shto ste kachili.

Edited by gospa buba
Link to comment

Tek sad sam provalio da je ovo kino u stvari njegov prateci bend. Nisam se udubljivao posto mi je malo premlako. Ne znam zasto nije nastavio sa Old Stars. Pre 5-6 godina sam ih gledao na koncertu i porazbijali su i svirkom i nastupom. Najbolja domaca svirka koju sam ikad cuo uz onaj poslednji koncert YU discipline u SKCu.

I ja sam to konstatovao na drugom forumu, ali navodno Max je osnovao LK, pa pozvao Vladu da im se pridruzi. Zbog toga LK nije prateci bend. Ja napravim bend, pozovem te da mi se pridruzis, pevamo tvoje pesme, ali nismo ti mi prateci bend. Nema veze sto se zovemo Vlada Divljan i Ljetno kino big bend. Naravno da jesu prateci bend, ali neka veruje ko u sta hoce. Meni ovo nije premlako. Old stars bend je bio fenomenalan. Sjajni muzicari, odlicna energija. Gledao ih devedesetih u KST-u. Odlicna svirka. Mozda je Vlada hteo da proba nesto ovo sa LKBB. Ipak se iste pesme vrte vec duze vreme, pa da se malo promeni zvuk. Fascinantno je kako se Vkada odnosio prema svojim pesmama. Uvek je nasao nacin da pokaze koliko dobro zvuce u razlicitim muzickim okruzenjima. Meni i kombinacija sa LKBB legla 100%. Koliko znam pojavilo se jos snimaka V.D. i Le Cinema. Doduse nezvanicno. Pogledacu u arhivu da to iskopam i okacim.

 

Edit: Ako je neko propustio. Na Discogsu pise da se vec pijavilo. U Vulkanu kazu da tek treba da se pojavi.

 

725e7c.jpg

 

Vlada Divljan & Ljetno Kino ‎– Live@Tvornica Kulture

 

Tracklist

1 Samo Jednu Ljubav Imam 3:55

2 Rusija 4:51

3 Iza Osmeha 3:12

4 Radostan Dan 2:20

5 Najlepša 2:20

6 Ljubavi 2:41

7 Marshall 2:46

8 Nebeska Tema 4:06

9 Ona To Zna 2:51

10 Kenozoik 2:20

11 Zašto Su Danas Devojke Ljute 2:30

12 Retko Te Viđam Sa Devojkama 3:10

13 Malena 7:34

14 Maljčiki 5:07

15 Devojko Mala 2:45

16 Baba Zumbula 5:36

17 Balada 3:03

18 Odnesi Me 4:33

19 Vodim Te Na More 2:27

20 Purger Koji Kaže Bre 1:49

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Vidi ovo, istorija:

 

 

Meni je LKBB legitiman naslednik Le Cinema, na te snimke sam mislio. Inače, ovo nije jedina zajednička svirka Divljan-Cinema iz osamdesetih, to pouzdano znam.

 

edit: @ Nikola K.

Edited by April
Link to comment

April, znam. je li ima ista jos osim Marsala?

 

Le Cinema su uvek imali goste. gledao onomad u SKCu sa Gobcem (Milan Blenton) i Davorom Slamnigom. Odlicna svirka.

 

LKBB sa VD zvuci OK, ali set lista izgleda otprilike ista kao "Odbrana i zastita". Voleo bih da je bilo vise novih pesama...

Link to comment

Ma izrazio sam se neprecizno, hteo sam da kazem da je to najlepsa pesma Indexa koja nije imala bas tako brutalnu rotaciju kao "Da sam ja netko" ili "Sanjam" ili "Bacila je sve niz rijeku" ili "Plima".... nebitno. A i nije bila singl, mislim.

 

 

Jos je strasnija Vladina verzija sa Cetinja, ovo je jedan od poslednjih koncerata (valjda je poslednji bio na Gitarijadi u Zajecaru u tom nizu). Ako me sjebe YouTube, premotajte na 1.27.30 rucno, vredi. Tako je zavrsio koncert. Zapravo je mnogo bolja od beogradske....

 

 

zavrsava sa "vidimo se uskoro, nadam se."

 

you bet!

Link to comment

 je li ima ista jos osim Marsala?

 

Ne mogu da nađem. Htedoh da kažem da trake sa tih svirki verovatno negde još postoje, ovo jeste trenutak da ih objave, u kakvom god stanju da su.

Link to comment

zavrsava sa "vidimo se uskoro, nadam se."

 

you bet!

 

trenutno proveravam da li je ovo poslednji vladin koncert za zivota i da li je posle cetinja svirao jos negde. ne znam da li su svirali u dalmaciji ili je odmah otisao u rovinj na odmor sa porodicom i prijateljima.

 

ispostavilo se da je cetinje ipak bilo 2 dana nakon gitarijade u zajecaru koju su neki (peca popovic na sahrani) pominjali kao njegov poslednji koncert. ako se ispostavi da mu je ovo poslednja pesma koju je odsvirao i da su mu poslednje reci na bini bile te, onda jbga....

Link to comment

Na nekom dubrovackom blogu je pisalo da je poslednji koncert bio tamo. Sto bi opet na svoj nacin bilo simbolicno.

 

Sjajna Tomina lista, ovu stvar od Pro Arte nisam pre cuo, odlicna.

Link to comment

dubrovacki koncert je bio gotovo sigurno u julu ili avgustu. kad je bio cetinjski?

 

edit, dubrovnik 2. avgusta

Edited by morgana
Link to comment

 

za krleta nije bilo nade, on mu je bio na vrhu vecne shit liste, mada ne i broj jedan. to je uspeo da se zasluzeno popne slobodan nesovic - loka, njegov izdavac posle B92.

Jel to onaj Loka što se pojavljuje kod Ivana Ivanovića u 4 i po muškarca, pa ga zezaju da je mator?

Meni se činio cool lik.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...