Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

to zvuci kao bogata riznica.

inace ta obrada "Novo vrijeme" mi je jedna od stvari sa tog albuma koju bih najradje izbacio, uz draga, smrad i i don't want to be ken

Link to comment

Ovo je tekst Balade Indexa:

 

 

Idi sad, druze moj

ljubavi pozdrav mi odnesi mojoj ti
putu mom tu je kraj

umoran ovdje ja cu stati, zelim mir

Kad ne bude mene
kad me skriju paprati, travke i sas
kad ne bude mene
ljubit' cu je pjesmama svojim i tad

O reci mi njoj
da je tako prolazno sve 
kao ptica let
samo nju da volio sam ja 
jer je za me bila sav svijet
crveni moj cvijet

Idi sad, druze moj
ljubavi pjesmu mi ponesi mojoj ti
dalje sad mogu sam
pocinak ovdje ja cu naci, idi ti

Kad ne bude mene
kada dodju drugi djecaci k'o ja
kad ne bude mene
reci da cu ostati sa njom i tad
 
O reci mi njoj

da je tako prolazno sve 
kao ptica let
samo nju da volio sam ja 
jer je za me bila sav svijet
crveni moj cvijet

Link to comment

Svirao je sigurno Baladu na certu u BG 2009. Pisao sam vec da me je to malo smorilo u smislu sviranja tudjih pesama i da sam rekao devojci "pa mogao je odsvirati i nesto od Haustora kad radi covere vec". Ta pesma od Indexa je medju omiljenim pesmama moje keve, zato sam je i zapamtio. Sad mi zao kad se setim svega toga.

Link to comment

Cudi me da je nekome Balada nepoznata stvar, a opet, mislim jasno mi je da su Indexi bili slusani sirom Jugoslavije, vjerovatno su kod nas u Bosni bili najslusaniji, a Balada je bila megahitcina.

Link to comment

Ma izrazio sam se neprecizno, hteo sam da kazem da je to najlepsa pesma Indexa koja nije imala bas tako brutalnu rotaciju kao "Da sam ja netko" ili "Sanjam" ili "Bacila je sve niz rijeku" ili "Plima".... nebitno. A i nije bila singl, mislim.

 

 

Jos je strasnija Vladina verzija sa Cetinja, ovo je jedan od poslednjih koncerata (valjda je poslednji bio na Gitarijadi u Zajecaru u tom nizu). Ako me sjebe YouTube, premotajte na 1.27.30 rucno, vredi. Tako je zavrsio koncert. Zapravo je mnogo bolja od beogradske....

 

Edited by yolo
Link to comment

Tek sad sam provalio da je ovo kino u stvari njegov prateci bend. Nisam se udubljivao posto mi je malo premlako. Ne znam zasto nije nastavio sa Old Stars. Pre 5-6 godina sam ih gledao na koncertu i porazbijali su i svirkom i nastupom. Najbolja domaca svirka koju sam ikad cuo uz onaj poslednji koncert YU discipline u SKCu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...