Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

i nešto od ranije

 

http://www.popboks.com/article/7200

 

Pet istorijskih ličnosti koje bi pozvao na večeru?

Ne bih zvao istorijske ličnosti, trudio bih se da zovem savremenike. Istorijske ličnosti nas predugo progone kao duhovi, aveti i ostale karakondžule. Jednom sam ih zvao, pa su mi to posle nabijali na nos.

 

 

Link to comment

http://youtu.be/73PQz88Iy_w?t=57m52s

 

Ova scena, iz dok. Sretno dijete, kada lik iz ZG benda Patrola, ronja po plocama i kaze recenicu "Paket aranzman, znaci stize ekipa" pa se kadar iz njegove sobe prebacuje na savski most i BG je scena koju sam jedno milion puta odgledao i vratio otkako je 2003. snimljen taj dokumentarac. U pozadini ide onaj lagani prelaz koji te dize, laka rok dvojka kao najava da si dovoljno odmarao posle fade outa i da je vreme da nastavis sa ska ska skakanjem. Svaki put zazalim sto se nisam rodio koju godinu ranije i bio deo tog vremena.

 

Meni su manje bitni i Krle i Bajaga pa cak i ova Jovana Gligorijevic od cijih tekstova u Vremenu mi se cesto povraca (na ovom splitu bas kacite sve i svasta). Takodje, i vladajuca elita je propustila da se pojavi (i ja udaram like za primedbu Papovca) znajuci da Vlada nije "njihov" i da oni nisu bili niti ce ikada biti deo Vladinog sveta. A znaju i da je podrzao LDP pre par godina pa ni to ne bi svarili (sto je meni stvorilo jos vece simpatije bez obzira koliko to sad mozda izgledalo tuzo, smesno, glupo itd.- kao sto ti je uvek drago da vidis kako neki intelektualac ili javna licnost deli isto politicko misljenje, navija za isti klub, slusa istu muziku, voli iste pisce- jednostavno prirodna potreba nas obicnih smrtnika da se identifikujemo sa njima slavnima)

 

Zadnjih par dana nisam bas svoj, pa sam ovaj split sa RIP ispratio na preskoke, ali bih molio za link sa b92, mislim da ste citirali nekog po nadimku, a ja ne znam ko je :(

Edited by John Coltrane
Link to comment

Kada su me poslali u vojsku u jednu pripizdinu, ideja mi je bila da se dokopam razglasa i pustim neku subverzivnu pesmu preko razglasa. Bila je to akcija slična onoj iz filma "Kosa" ...

 

I uspeo sam. Uleteo sam u sobu, izvadio već spremljenu kasetu i pustio pesmu koja me je tada definisala, definisala okruženje i grad iz kojeg dolazim. Pesma neverovatne autentičnosti, prepoznatljivog energetskog početka i eksplozivnog rifa...

 

A tek lica brđana kada sam do pucanja zvučnika pustio tu stvar. Taj kulturni šok. Neprocenjivo! 

 

Bila je to pesma "Zašto su danas devojke ljute?" 

 

 

http://www.jutarnji.hr/posljednji-ispracaj-vladimira-vlade-divljana--ostali-smo-bez-najboljeg-od-nas/1311179/

Edited by stoka
Link to comment

uz koliko obrisanih postova?

al da, slazem se. ne treba dalje u ovom pravcu. da se fokusiramo malo na Vladu i manemo raznolokih kategorizacija i dnk-a pretrazivanja.

bilo bi u duhu onoga cega je Vlada bio i ostao simbol (jedan od).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...