Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Divljan je najbolji simbol toga čega je, kada se to uopšte ne pomene. Jer prosto nema potrebe. 

Edited by MancMellow
Link to comment

A tek lica brđana kada sam do pucanja zvučnika pustio tu stvar. Taj kulturni šok. Neprocenjivo! 

 

siguran sam da bi se Divljan postideo ove tvoje izjave, kao sto je svojevremeno pizdeo zbog toga sto su se Krstic i Saper bunili oko toga da "tamo neki bend iz Gornjeg Milanovca" bude na planiranoj kompilaciji sa obradama |Odbrane..."

Link to comment

siguran sam da bi se Divljan postideo ove tvoje izjave, kao sto je svojevremeno pizdeo zbog toga sto su se Krstic i Saper bunili oko toga da "tamo neki bend iz Gornjeg Milanovca" bude na planiranoj kompilaciji sa obradama |Odbrane..."

 

To

 

At Bosh

 

Ma da, prava pop pesma, i to 1 prava fantastična pop pesma potpuno u skladu sa drugom decenijom XXI veka. A onda se setiti kad je i kakve pravio prve pesme. Mnogo je velika šteta

Edited by MancMellow
Link to comment

siguran sam da bi se Divljan postideo ove tvoje izjave, kao sto je svojevremeno pizdeo zbog toga sto su se Krstic i Saper bunili oko toga da "tamo neki bend iz Gornjeg Milanovca" bude na planiranoj kompilaciji sa obradama |Odbrane..."

 

Grešiš, matori. On je zbog takvih upravo i napustio Srbiju, prvo 1991, pa onda 1999. godine ...

 

Ova tema bi išla u dobrom pravcu da su svi napisali svoj lični doživljaj neke njegove pesme, ili neki događaj koji ih je asocirao na neku njegovu pesmu, a ne da su se bavili koliki je bio Bajagin venac ili da li je on bio ljotićevac ...  

 

Normalno je da se sad svi prave kako su poštovali njegovu muziku iako ga u stvari nisu razumeli na pravi način. Kao i posle atentata na Zorana što su svi naprasno postali pristalice njegovih ideja ...

Edited by stoka
Link to comment

koliko znam, Divljan je u Australiju otisao iz emotivnih razloga. sad moze samo da se spekulise da li bi ovde ostao da se tu nije desilo sranje. mozda bi, mozda ne.

 

kako se to on razume na pravi nacin? mislim da se ljudi ne prave, Divljan jeste bio ultra poznat/popularan, nije tu bilo sta da se razume, klasican slusljiv pop u vecini slucajeva, za sve od 7 do 77 godina, u najboljem smislu tog pojma.

Link to comment

To me podseti na 3K i Mandine emisije za decu.

 

Pokusavam da nadjem VHS na kom sam snimio koncert Vlade Divljana i OSB koji je snimljen 96/97 a vrteli su ga na NS+ . Toga nigde nema na YT, a cd se izlizao od upotrebe (doduse imam mp3, naravno). To je valjda snimano u NS u Studiju M, ali ja nisam vise siguran taj live video cert da li je iz SNP ili DOB.

Edited by John Coltrane
Link to comment

To me podseti na 3K i Mandine emisije za decu.

 

Pokusavam da nadjem VHS na kom sam snimio koncert Vlade Divljana i OSB koji je snimljen 96/9 a vrteli su ga na NS+ . Toga nigde nema na YT, a cd se izlizao od upotrebe (doduse imam mp3, naravno).

ladno imaš vhs video rikorder?!

 

ne znam da li da ti kažem hipsteru il seljo geače :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...