Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

Sjajna gluma, film izuva cinjenicom da je toliko mnogo upotrebljene tehnologije prakticno nevidljivo zahvaljujuci vestoj reziji i glumi. 

 

 

ono sto smeta je, tu se slazem sa Budjom

Uopste ceo film  je tek toliko "artistican" da dobije Oskara

Edited by Caligula
Link to comment

aj daj primer neki, stvarno me zanima koji ti je momenat arti farti.

jesam ja samo prosecan konzument, ali takve stvari mi retko kada ne padnu u oci, a ovde ih nisam video.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Npr. mesanje forme fantastike u realisticnu formu "sve iz jednog kadra film" je poprilicno banalno, razocaravajuce citko. Tu prednjaci scena na ulici sa letenjem, helikopterima i ostalim dzidza bidzama.

 

Moglo je da bude manje naglaseno, perfidnije predstavljeno. E to bi onda bio arti za nas malobrojne, genijalne takoreci.

Edited by Caligula
Link to comment

ne znam, meni to uopste nije delovalo kao forma radi forme, i savrseno mi je funkcionisalo u smislu pripovedanja. za razliku od onog skrnavog ruskog kovcega, ili kako se vec zvase.

bas taj, nekima predugi, kadar je meni stavio do znanja da se mozda radi o nekoj vrsti limba, i posve mi je jasno zasto ga je koristio.

a u principu mrzim takve stvari.

pod arti farti podrazumevam nesto negativno, da se razumemo. 

Link to comment

@kauboj

 

nikome to nije smetalo i uradjeno je prosto savrseno za razliku od npr Sokurovljevog dela koje potpuno odgovara tvom opisu.

u Birdmanu nema ni malo nametnute artisticnosti, neprirodnosti ili bilo kakvog nedostatka montaze i rezije.

Edited by 3opge
Link to comment

@kauboj

 

nikome to nije smetalo i uradjeno je prosto savrseno za razliku od npr Sokurovljevog dela koje potpuno odgovara tvom opisu.

u Birdmanu nema ni malo nametnute artisticnosti, neprirodnosti ili bilo kakvog nedostatka montaze i rezije.

 

Ujedno odgovor i Toniju.

 

Ne znam jbg, meni deluje kao neko bukvalno objasnjavanje pa mi jednostavno smeta u svoj ovoj rediteljskoj preciznosti, vestini i nesumnjivo ingenioznosti. Recimo da su reditelja producenti nagovorili na tu konkretnu scenu a da je on u svojim prvim razradama imao ulicu u kojoj poneka zgrada ima krila koja se kao deo arhitekture namah pojavljuju i do sledeceg kadra nestaju (lupetam sad, prosto postoji i Hichkokovski nacin da se kroz realno isprica fantazija).

 

btw. to je jedina scena gde se ovo nenametljivo robotsko vodjenje kamere zapravo vidi i prenaglaseno je, a bez da se vidi namera da je to radjeno da bi na minut/dva odvuklo u drugi zanr.

Edited by Caligula
Link to comment

meni deluje kao nesto sto ukazuje, a ne sto objasnjava, sto ga, po mom misljenju, lisava pretencioznosti.

opet, ne kazem da sam nuzno u pravu. no naprosto mi ceo taj kadar ide smuuut, kao u konopcu maltene.

Link to comment

opet, ne kazem da sam nuzno u pravu. no naprosto mi ceo taj kadar ide smuuut, kao u konopcu maltene.

 

Pa to zbog vodjenja kamere. Prosto je u tehnoloskom smislu izvedeno kao ostatak filma.

 

Ali je nacin bre nekako... ne znam, prosto mi je zao sto ta scena postoji u ovako dobrom filmu. Isto i ono sa demoliranjem sminkernice (scena se btw. zavrsava genijalnim zbunjenim "what's up?" pitanjem)

 

Ima bespotrebnih prenaglasenosti, kazem, valjda su ga producenti uslovili time. Taman je kastriran za toliko da moze da dobije oskara.

Link to comment

Ok, pricamo.

 

btw. nisam video film sa ovoliko ulozene vestine (rediteljske, glumacke, direkcije fotografije, tehnicke/produkcijske) a da ta vestina ne opterecuje.

 

Za ovakvu egzekuciju treba imati velika muda. Bravo.

Link to comment

Pa to. Sve vreme logicno i kamera sve vreme opravdana, a vozi samo tako.

 

Ja lovio kako "zavrsava" kadrove i odusevljavao se, ali bilo bi bolje da time nisam bio opterecen. U tom smislu prvi deo filma me je razbio, posle sam malo navikao :(

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...