Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Nije "radikalska bagra" nema to veze sa time, takvi su bili i pre 10 i pre 20 godina...
To su prosto lopovi, koji koriste zakon koji je pisan da oni kradu...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
9 minutes ago, Host said:

Inace, u septembru su me zaustavili na zelenom izlazu i trazili da provucem kofere kroz skener.

 

Meni u decembru i maju prosle godine, kao i decembru 2016.

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Goofse, nemoj DSLR u kofer jer ce ti se jednom desiti da ne moras vise da ga prijavljujes;)

 

Ozbijlno se to desava?! :blink:

 

Mene je sad terao da provucem kofere kroz skener, tako je i krenuo da ceprka. Nista, moracu da krenem da prijavljujem, po pravilu uvek nosim aparat i laptop. Smara me to uzasno, ne zelim da se bakcjem sa bilo kakvim organima (ne)reda.

Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Ja bih da priupitam nešto, al ne samo Džejmsa - je l prijavljivao neko nekada nešto za carinu pri izlasku iz zemlje i kakva su vam iskustva? Kako to ide, je l veliko cimanje i pretpostavljam da moraš da imaš taj predmet kod sebe u ručnom prtljagu da pokažeš?

 

Smarao me carinik sad kad sam se vraćao na aerodrom u vezi DSLR aparata koji je star cca 2 godine i kupljen od lika preko kupujemprodajem. Bio je u fazonu "kako ja da znam da ti to nisi kupio tamo", mada je bio korektan i pustio me kad sam mu izvadio prepisku sa FB sa dotičnim prodavcem. Želeo bih da se zaštitim od sličnih gluposti ubuduće, a ne znam da li su mi dokazi tipa "Evo vidite to smo moj aparat i ja na slici od prošle godine" dovoljni. Često glomaznu tehniku poput foto aparata stavljam u čekirani prtljag pa ga nemam kod sebe da bih ga prijavio.

često koristim njihove "usluge" i jednom su mi pravili sranja bosanac i slovenac, al to je bilo oko onih ata karneta dokumenata za privremeni uvoz i izvoz robe. na surčinu kao što ti je frank rekao između onih što pregledaju karte i policijsko pasoške kontrole, sa leve strane imaš ofis carine. odštampaj ovaj papir i na njemu upiši šta iznosiš foto aparat pa serijski broj, objektiv pa serijski broj itd. možeš i lap top, al ga ja nikada nisam prijavljivao.

tehnički bi trebao da isto pokažeš na ulasku, odeš na crveni ulaz za prijaviti, pokažeš papir i sve bude ok. to nikad nisam uradio pa ne tvrdim sa sigurnošću. oni prvi su bitni jer lupe pečat

 

naravno foto video tehnika, iole skuplja i kvalitetnija UVEK ide u ručni prtljag sem ako nemaš poverenja u aeodromske službenike koji rade na utovaru/istovaru, ili ako to zabole za tehniku tj nije tvoja :dry:

 

 

 

 

onaj papir samo pokazuješ našim carinicima, ove druge zabole, sem ako nisu bosanci, oni hoće da se prave pametni

 

 

 

e

apropos smaranja, sve traje ukupno dva minuta, ako i toliko

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Joj ata karnet...
Ja sam na nekom letu za Brisel u 6 ujutru dovukao ženu iz carine ma cheking prtljaga jer je deo opreme išao u tovarni deo...
Žena kad je videla spisak rekla dajte karnet, otkud ja znam šta vajerles mikrofon ;-)
A jednom me Bosanci ubeđivali da kod njih nema ata karnet procedure...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
Ovo bas jeste bila radikalska bagra novozaposlenih carinika koji ne znaju ni propise kako treba. Na aerodromu u Beogradu sam milion puta prolazio sa fotoaparatom i racunarima i nikad mi nisu napravili problem.

Aha, pa dobro, inače su carinici svi magovi pravilnika i propisa, pa su se ovi odali...
Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

Joj ata karnet...
Ja sam na nekom letu za Brisel u 6 ujutru dovukao ženu iz carine ma cheking prtljaga jer je deo opreme išao u tovarni deo...
Žena kad je videla spisak rekla dajte karnet, otkud ja znam šta vajerles mikrofon ;-)
A jednom me Bosanci ubeđivali da kod njih nema ata karnet procedure...


...shiit has hit the fan....

za ata karnet su jezive kazne, ono tipa milion dinara i sve što ide uz to

 

 

a jednu od najneverovatnijih scena sam imao u madridu u tom carinskom ofisu kad je tip ispred mene, neki kosooki izvadio i otvorio aktovku punu keša. ko na filmu.

to je sve trajalo možda pola sekunde, meni vilica ispala. odmah sam spustio glavu i kao uzeo da listam one pamflete o krijumčarenju papagaja i ostalih zaštićenih vrsta

Link to comment
41 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

često koristim njihove "usluge" i jednom su mi pravili sranja bosanac i slovenac, al to je bilo oko onih ata karneta dokumenata za privremeni uvoz i izvoz robe. na surčinu kao što ti je frank rekao između onih što pregledaju karte i policijsko pasoške kontrole, sa leve strane imaš ofis carine. odštampaj ovaj papir i na njemu upiši šta iznosiš foto aparat pa serijski broj, objektiv pa serijski broj itd. možeš i lap top, al ga ja nikada nisam prijavljivao.

 

Živ bio kumse, ima da odštampam svezku ovih listova i da pišem :Hail:

Inače. čitam ovde na zvaničnom carinskom sajtu ima neki spisak ličnog prtljaga koji valjda ne podleže carinjenju, i na kom između ostalog stoji i foto oprema. Mada u ovoj brošuri (takođe sa sajta) piše na str. 14 nešto redukovaniji spisak, ali i piše da smemo da unesemo bilo šta čija vrednost ne prelazi 100eur.

Link to comment

nemoj da preteruješ da ne pomisle da nisi mula pa da navlače onu rukavicu

 

 

“kamera za nepokretne i pokretne slike”

ovo su prepisali neki udbin interni pravilnik iz ‘60ih

:Hail:

 

ako oprema može da prođe ko profi mogu da prave problem

Link to comment

neke elektronske, mislim krajem sedamdesetih. meni je izgledala kao avion tada

 

bila kod keve na šljaci. voleo sam da se igram na njoj. štektala je ko šmajser u otpisanima

Link to comment

Meni se cini da su negde od ~sredine prosle godine poceli dosta da smaraju na carini sa koferima, tj. da je dotle bilo opustenije i mirnije. Vise ljudi mi je reklo da su bili zaustavljani. Negde u avgustu je bila scena gde je od jednom pola aviona dobio prtljag - kako to vec ide, i svi smo krenuli ka izlazu, prvi covek je upitan sa kog je leta i onda su nas tako grupno terali da provlacimo kofere, dok su sa ostalih letova prolazili.

 

Ja sam do sad na N.Tesli pokusala samo da prijavim mog macka kada sam se selila, sa jedno tri kile dokumentacije :D ali za njega niko nije bio zainteresovan, verovatno jer je to bio izlaz iz zemlje.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
za ata karnet su jezive kazne, ono tipa milion dinara i sve što ide uz to
 
 
a jednu od najneverovatnijih scena sam imao u madridu u tom carinskom ofisu kad je tip ispred mene, neki kosooki izvadio i otvorio aktovku punu keša. ko na filmu.
to je sve trajalo možda pola sekunde, meni vilica ispala. odmah sam spustio glavu i kao uzeo da listam one pamflete o krijumčarenju papagaja i ostalih zaštićenih vrsta

Zato što ata karnet spada , valjda, u "privredne" prekršaje i tereti se firma pre svega...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...