Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

6 hours ago, MayDay said:

Moja drugarica je otisla u Saariselka selo u Laponiji, na severu Finske, na zimovanje. Ja generalno ne volim prirodu, ali kad gledam njen insta, bas mi se ide da mazim irvase i gledam polarnu svetlost.

 

Ja nisam ljubitelj zime, ali posle Islanda, posete glečeru, glečerskom jezeru i sl sam totalno odlepio (delom i jer me podsetilo koliko toliko na antarktik a antarktik mi je nešto što ću posetiti do kraja života makar umro). Drugar svira bass na brodu i imao je turu gore, fjordovi su bolesno prelepi, uopšte priroda, tako da verujem da će biti svašta da se vidi. I pre Islanda sam planirao a posle njega definitivno rešio da sva putovanja planiram po prirodnim lepotama a manje urbanim znamenitostima. Ok, u maju neće biti toliko snega, al biće ljepota dovoljno, verujem.

 

Mini antarktik na Islandu, Jokulsarlon glečersko jezero, jedno od naj cool mesta koje ikada videh 

 

13661992_10154171481567626_6601890504982

 

13662324_10154171481042626_4842926594317

 

13668924_10154171481327626_5675019184746

 

 

Link to comment

Da, bilo bi super posetiti Antarktik. Iako me plaši nekakva usamljenost tamo, kao da si odleteo u vasionu, takav strah mene drma od tih ekspedicija.

Gledam koliko su ice shelves prelepe tvorevine. 

Link to comment
Ekspedicije na Antarktik su skupe, al ima fora da se ode do Ushuaiae (najjuzniji grad na svetu) i odatle uzme last-minute mesto u brodu za 30% cene. Patagoniju svakako treba obici ko voli prirodu, mada mi takvi nikad nisu bili jasni :fantom: 



Da, mada i te last minute varijante (koje nekad moras danima da cekas) su bar 3-4-5 hiljada :(


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Mil@n имаш Београд - Алта, са пресједањем у Ослу. Повратна карта у том периоду у којем желиш да путујеш ца. 300 еура. 

Link to comment

Mil@n још једна напомена, с обзиром да си заинтересован за природу, моја ти је препорука или западна обала или сјевер Норвешке, зато сам и ставио Алту, умјесто Осла. 

Link to comment

- direkt povratna norveškim vazduhom do osla je 160€, srpskim vazduhom je 270€,

- direkt srpskim vazduhom do Bergena je isto 270e. to ti je možda najbolja lokacija odakle da startujete

- do Tromsa je sa dva presedanja od 385€
- do Trondheima direkt jatom 380€
 

ovo što ti Simon kaže za Altu je extra povoljno al bolje je da se vozite sa juga na sever nego da sletite odmah na severnom polu :D
 

Edited by maheem
Link to comment
On 7/25/2016 at 10:02 PM, namenski said:

Videh ovo 'i ostala prevozna sredstva': dakle, ako neko ima par 'iljada evra s kojima ne zna sta ce, vozio bi se brodom, a dovoljno je pametan da mu se ne ide na moderne budalastine zvane kruzeri: neke 2 nedelje, dan vise ili manje, Hurtigruten, Norveska, Bergen - Kirkenes - Bergen, mislim da ima tokom cele godine, najbolje leti naravno, sa sve dnevnom svetloscu i polarnim svetlenjem.

Brodovi nisu cudovista, relativno su mali, ugodjaj je bas brodski, a dve nedelje motanja po fjordovima vredi u svakom slucaju vise nego kruzeranje i paketiranje.

 

Link to comment

Кад боље размислим најбоља комбинација би му била Београд - Ставангер и онда аутом обалом у правцу сјевера, па докле стигне, јер су раздаљине енормне а у питању је само десет дана. 

Ево карте

https://www.norwegian.no/booking/fly/lavpris/?A_City=SVG&AdultCount=1&ChildCount=0&CurrencyCode=NOK&D_City=BEG&D_Day=07&D_Month=201805&IncludeTransit=true&InfantCount=0&R_Day=16&R_Month=201805&TripType=2&mode=ab

 

Link to comment
11 minutes ago, jms_uk said:

Ja idem u februaru na Svalbard, moj drugi pokusaj da se vidi Aurora.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Falice ti pravitm avion :sleep:

 

dhc7.jpg

 

Ne znam ko i cime danas leti tamo, kako ides?

Link to comment

Isteče vreme za edit dok sam kuckao..

 

Edit: Ovo sa Stavangerom zvuči najprimamljivije (250e povratna koliko vidim), videti što više obale bilo bi super. Istočna obala Islanda (kontam da počinjem da smaram, ali to je jednostavno toliko lepo... :rolleyes:) je nešto najlepše što sam u životu video, vozili smo se barem 3, 4 sata non stop okruženim neopisivim lepotama. Pri tom, pustara totalna, možda smo par kola ukupno sreli. Pri tom, i zalutali u jednom momentu predveče (žurili u smeštaj) tj nabacila nas navigacija na zatvoren put. Pravi je bio jako blizu ali smo se solidno usrali. :D Na kraju nismo mogli ni da sipamo gorivo, pao mrak uveliko, jer mi pumpe nisu primale kreditnu pa smo spontano noćili u Breindsalviku na dušecima od minimum 40cm, nikad ništa slično nisam video, samim tim ni spavao na nečem sličnom. :D 

 

Istok: 

 

13691053_10154189049892626_5482468224908

 

13717225_10154189049897626_6095751638363

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...