Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

23 hours ago, jms_uk said:

 


London, Birmingham, Bristol, Manchester, Edinburgh, Glasgow, Cardiff, Aberdeen, Sheffield, Plymouth, Exeter, Worcester, Liverpool, Northampton, Belfast, Coventry itd, itd.

Evo ti bar 15-ak gradova u kome se ljudi setaju samo ulicom u bilo koje doba dana. Bio i video licno.

A sad ti meni reci gde to u UK “apsolutno” se ne ide sam ulicom.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

22 hours ago, jms_uk said:


Most likely...


Sent from my iTelephone using Tapatalk

I sad ja kao treba da odgovirim na ovo prvo gore? Kako? Zbog cega sam ja trol? Tako komentarisati je potpuno nedopustivo. Objasni je li zato sto ti imas vie postova, tvoja se racuna, a moja ne? Tako nesto ne dolazi u obzir.

 

Panika se stvara sa losim ciljem i sasvim je besmislena. Realno je da u gradu velicine Londona ili Birminghama ides sam negde kad moras, jer je takav tempo zivota. Moja sestra je isla sama prvo dok je studirala u Leeds-u, peske, ali je opusteno u tom delu bilo, posle na posao od Lichfield-a do Birminghama dok je morala i nkad joj nije bilo svejedno. Nikada, ali nikada nisam upoznala nikoga ko je isao sam da opusteno seta okolo, ide u soping i tome slicno bilo gde. U bar pola tih gradova sam bila i u mnogim drugim, od juznog Velsa do South Porta niko ne ide sam da bleji, uvek ide bar dvoje. Sad reci iskreno koliko cesto ti vids i cujes da ljudi tako rade.

Link to comment
. Sad reci iskreno koliko cesto ti vids i cujes da ljudi tako rade.


Svaki dan.

Ne razumem, sta je razlog sto se ne bi ljudi pojedinacno kretali ulicom? Nego moraju u dvojkama.

Strah od cega? Kakva panika?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
12 hours ago, jms_uk said:

 


Svaki dan.

Ne razumem, sta je razlog sto se ne bi ljudi pojedinacno kretali ulicom? Nego moraju u dvojkama.

Strah od cega? Kakva panika?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Sto se mene licno tice, ja bih isla sama, jer su to sve gluposti. Da me neko nekad pustio da idem okolo sama tamo-nije. Da sam videla da neko ide sam- nisam. Da sam cula da neko ide sam-nisam.  A imam dovoljno godina da pamtim vreme kada se kod nas jos uvek nije svakovnevno na bas svim vestima govorilo o nesrecama, zlocinima i ubistvima, a kada je kod njih to vec uveliko bila praksa. Dakle, panika i strah od tih kidnapera, ubica i tome slicno, o kojima se tako prica po vestima. Ovo mi postaje dosadno. Ja imam svoju informaciju o Francuskoj i nemam vise vremena.

Link to comment
U 10 evra da Dzejms nema odgovor.


Nije ni bitno posto@Ankaa nema vise vremena.

A mozda je i iz nekog drugog vremena, posto mi ne deluje da govori o poslednjih 20 godina...

Ne znam samo da li da joj kazem da sam malo pre (u 1 ujutru) setao sam nekim ulicama Manile :lolol:

A video i druge da to isto rade...


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja bih da priupitam nešto, al ne samo Džejmsa - je l prijavljivao neko nekada nešto za carinu pri izlasku iz zemlje i kakva su vam iskustva? Kako to ide, je l veliko cimanje i pretpostavljam da moraš da imaš taj predmet kod sebe u ručnom prtljagu da pokažeš?

 

Smarao me carinik sad kad sam se vraćao na aerodrom u vezi DSLR aparata koji je star cca 2 godine i kupljen od lika preko kupujemprodajem. Bio je u fazonu "kako ja da znam da ti to nisi kupio tamo", mada je bio korektan i pustio me kad sam mu izvadio prepisku sa FB sa dotičnim prodavcem. Želeo bih da se zaštitim od sličnih gluposti ubuduće, a ne znam da li su mi dokazi tipa "Evo vidite to smo moj aparat i ja na slici od prošle godine" dovoljni. Često glomaznu tehniku poput foto aparata stavljam u čekirani prtljag pa ga nemam kod sebe da bih ga prijavio.

Link to comment

Ja sam prijavljivao (pre vise godina), ali da, moras da imas kod sebe da pokazes. Upisu u pasos, lupe pecat i ne traje dugo.

Zar ti nije bolje da DSLR imas u rucnom prtljagu, umesto u cekiranom?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

Ja bih da priupitam nešto, al ne samo Džejmsa - je l prijavljivao neko nekada nešto za carinu pri izlasku iz zemlje i kakva su vam iskustva? Kako to ide, je l veliko cimanje i pretpostavljam da moraš da imaš taj predmet kod sebe u ručnom prtljagu da pokažeš?

 

Smarao me carinik sad kad sam se vraćao na aerodrom u vezi DSLR aparata koji je star cca 2 godine i kupljen od lika preko kupujemprodajem. Bio je u fazonu "kako ja da znam da ti to nisi kupio tamo", mada je bio korektan i pustio me kad sam mu izvadio prepisku sa FB sa dotičnim prodavcem. Želeo bih da se zaštitim od sličnih gluposti ubuduće, a ne znam da li su mi dokazi tipa "Evo vidite to smo moj aparat i ja na slici od prošle godine" dovoljni. Često glomaznu tehniku poput foto aparata stavljam u čekirani prtljag pa ga nemam kod sebe da bih ga prijavio.

Ihhhh svasta je tu bilo...

Pre pasoske kontrole gore na spratu levo je carinska kancelarija (ako nista nisu menjali) udjes pitas za formular, oni su obicno smoreni do jaja.

Ranije bio kartoncic napises podatke oni ti lupe pecat i to je to...

Kazem smoreni su do jaja tako da meni nisu ni uporedjivali.

Naravno oba puta kada nisam prijavio u povratku me je zaustavio carinik ;(

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Zar ti nije bolje da DSLR imas u rucnom prtljagu, umesto u cekiranom?

 

A otkud znam, lakse mi je da ga strpam u torbu i oblozim stvarima sa svih strana, ima sto kila, mrzi me da ga teglim u rancu. 

 

@Homicide:

A sta si sve prijavljivao? Tipa laptop, iPad, telefon, sat...gacje? Do koje granice treba ici? Da ne bude u fazonu "a sto nisi prijavio i telefon kad si prijavljivao aparat"?
I ako prijavim stvari jer moram to da im kazem pri izlasku ili samo ako krenu da me cimaju?

Link to comment

Laptop i fotoaparat...
Meni su oni kupili pečat na kartonče, koliko se sećam i dalje nikom ništa. U povratku sam samo spremio da pokažem ako me zaustavi.
Inače , nema šanse da bi DSLR u kofer stavio, bez obzira...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Meni su direktno u pasos [ali ja sam to prijavio prilikom ulaska].

 

3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Inače , nema šanse da bi DSLR u kofer stavio, bez obzira...

 

 

Isto, pogotovo od kako mi je jedan drugar radio na utovaru prtljaga na beogradskom aerodromu [ne mislim da su nesto posebno bolji ili gori od drugih]...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...