Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Da podelim iskustvo iz Dohe - dugačak overlay zapravo može biti sasvim lagodan u Dohi, ako ste pametni i blagovremeno delate. Postoji besplatna tranzitna viza koja traje nekih 96 sati i za nju je potrebno aplicirati bar 7 radnih dana unapred. Sve ima na sajtu Quatar airwaysa, elektronski se popuni aplikacija i fercera sasvim fino.

 

Dalje, Quatar nudi i besplatan smeštaj za putnike sa dugim presedanjem (guglajte Quatarplus), hoteli i apartmani su negde u gradu, tako da je potrebno srediti prevoz, mada imaju i neki shuttle autobusi sto idu odredjenim trasama.

 

E sad, ja sam bio glup i nisam podneo taj zahtev na vreme i sve opcije su mi propale, tako da sam noć proveo u toj tzv. “Quiet room”. Iskustvo je blago užasno :D soba nema ventilaciju i smrdi na oznojene noge (jer se svi izuvaju), i celu noć bar 2 osobe hrču ko zveri pred klanje. Tako da i nije neki fazon, ako se nadjete u sličnoj prilici budite pametni a ne kao ja :) 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imam na leto kartu Bg-Moskva preko Tivta. Posto mu je iskrsla neka svadba dole, mislio sam da produžim boravak i da onda lepo iz Tivta udjem u avion, a u povratku sve regularno preko Tivta do Bg. Samo me zanima da li je to generalno moguće, tj da neće da mi naprave problem ili otkažu kartu kada vide da se nisam ukrcao u Beogradu.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment
Imam na leto kartu Bg-Moskva preko Tivta. Posto mu je iskrsla neka svadba dole, mislio sam da produžim boravak i da onda lepo iz Tivta udjem u avion, a u povratku sve regularno preko Tivta do Bg. Samo me zanima da li je to generalno moguće, tj da neće da mi naprave problem ili otkažu kartu kada vide da se nisam ukrcao u Beogradu.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk




Osim ako nije neka skuplja karta koja dozvoljava stopover (za koj bi morao da kontaktiras prevoznika), desice se upravo to - kad se ne pojavis na prvom letu Bg-Tivat, svi ostali segmenti ce ti biti otkazani.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 8 months later...
29 minutes ago, Majo said:

Dzejmse, jel imas u rukavu neku bolju opciju od Ethiopian airlines za let ka Durbanu?

 

Sta je kriterijum za 'bolju'?

 

Mozda Iberia/British preko Madrida i Johanesburga?

 

ETA: British je u stvari Comair/Kulula - juznoafricke kompanije, ali BA fransiza.

Edited by jms_uk
Link to comment
Just now, jms_uk said:

 

Sta je kriterijum za 'bolju'?

 

Mozda Iberia/British preko Madrida i Johanesburga?

Jeftinija opcija ili bez presedenja, ja nisam nasao a i nisam nesto vican. Vidim da samo ima direktan let za Kejptaun ili Johanesburg.

Link to comment
2 minutes ago, Majo said:

Jeftinija opcija ili bez presedenja, ja nisam nasao a i nisam nesto vican. Vidim da samo ima direktan let za Kejptaun ili Johanesburg.

 

Bar jedno presedanje mora od tebe :D Ni Ethiopean ne leti direktno iz ADD - koliko u toj opciji imas presedanja? 3?

 

British ima direktan let Heathrow-Durban (za oko 550eur povratna), mada ne vidim da nude opciju od tebe do Durbana na jednoj karti.

 

Baci mi PM sa konkretnim datumima, pa mogu da pogledam sta se nudi.

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

 

Bar jedno presedanje mora od tebe :D Ni Ethiopean ne leti direktno iz ADD - koliko u toj opciji imas presedanja? 3?

 

British ima direktan let Heathrow-Durban (za oko 550eur povratna), mada ne vidim da nude opciju od tebe do Durbana na jednoj karti.

 

Baci mi PM sa konkretnim datumima, pa mogu da pogledam sta se nudi.

e super, samo jos da se mi organizujemo kad ce to tacno da bude, januar sigurno :)

Link to comment
  • 1 month later...

Pitanje za Dzejmsa, ali moze i za sve koji su mozda imali isti problem.

 

Ostale mi bile 3 prazne strane u pasosu i jutros sam isla po UK vizu i vidim da su mi je nalepili na srednju od te tri. I nije problem u tome, nego u cinjenici da nekad pocetkom januara treba da idem u UAE ambasadu da predam pasos za njihovu vizu i vidim da je jedan od uslova da imam dve consecutive prazne strane, sto ja sad vise nemam. U slucaju da moram da vadim novi pasos, a moram verovatno, je l mogu da prenesem ovu UK mucenicu kao sto mogu da vucem stari pasos sa US vizom ili moram novu da vadim, mater im?

Link to comment

Dobila sam Emiracane na telefon, mogu da predam pasos samo sa jednom praznom stranom. Top!!

 

Ali pitanje ostaje, da li en general mozemo da vucemo stare pasose sa vazecom UK vizom ? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...