Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Нису газили слободу говора и мишљења, нико од црвених није убијен већ им је онемогућено да врше пропаганду, а и то само привремено јер су после навалили као мутави да их заливају Оскарима и другим почастима што су, можеш мислити, страшно патили јер су морали да пишу под псеудонимима. Убиства и прогони неистомишљеника су ипак специјалност злочиначких комунистичких режима у апсолутно свакој историјској инкарнацију. Наравно, и нацистичких а ево сада и екстремно исламистичких.

ti ovo pišeš kao da je samo Holivud proganjan. Smith Act je, na primer, pogađao mnogo "običnog" sveta i doveo do teških posledica za mnoge. ljudi su ozbiljno proganjani od strane FBI, robijali, bivali deportovani, često samo zbog i najpovršnijih veza sa nekim koga je FBI imao na oku. a FBI je u to vreme imao preko 400000 dosijea "subverzivaca." to je bio očigledan državni teror i progon i uopšte ne vidim potrebu da se brani ili ublažava. pa već '57 je Vrhovni sud poobarao gomilu presuda nastalih na osnovu Smith Act-a i celog tog Red Scare ludila.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, a jel' ima neko od muslimanskih verskih vođa, bilo gde na bliskom istoku, muda, da se pojavi večeras na AlDžaziri i osudi ovo? I kaže da ovo nisu pravi muslimani, da skrnave veru predaka, da kaže nešto, bilo šta, protiv ovog ludla od danas? Jer ako nema takvih, spremnih na osudu, onda će ljudi na zapadu da upadnu u Hella mod i eto nama raznih Marina™ uskoro po celoj evropi...

 

pa jebiga i njima je drag zivot. ovako, bez masovne podrske i pandurske pratnje 24/7 niko nije lud da rizikuje, sta god mislio. 

Link to comment

jedini nacin da se ovo ludilo potpuno ne otme kontroli (a blizu smo tome) je da se u islamske zemlje ulozi velika kolicina love, da se ljudi zaposle, uteraju u kredite i da nemaju vremena, zelje ni volje da u ideologiji bilo koje sorte traze krivce za sopstvenu nesrecu. ako se krene sad, ima sanse da se u sledecih dvadesetak godina zivot stabilizuje. kakve su sanse za to? trenutno nikakve. a sve drugo sto bi se moglo preduzimati (i sto ce se nazalost preduzimati) je krajnje kontraproduktivno i dovesce do vecih i grdjih sukoba. ne znam... jedino sto mogu reci je da mi je drago da nemam decu. 

Saudijska Arabija?

Link to comment

:frust:

 

Mislim da je misliotm na teoriju po kojoj su dela grčkih i rimskih filozofa (kao i ostala antička vredna dela) sačuvani od strane arapskih učenjaka, jer su preko njih u srednjem veku došli do Evrope, inače bi bili izgubljeni. Tu teoriju zastupa dosta savremenih istoričara, samo ima jednu veliku manu: gde su tu Vizantija, njene  biblioteke i univerziteti? Vizantija zna i za Aristotela i Platona i za sva dela značajnih antičkih autora. Kome je trebala priča o arapskom frižideru koji je spasao antiku za Evropu? Vatikanu kome je bilo ispod časti da prizna da je filozofska dela u originalu dobio od šizmatika iz Vizantije? Ili nekome drugome? jako čudno...

Edited by slow
Link to comment

Ne bih se držala podele na "nas" i "njih" u smislu da su "oni" muslimani a "mi" hrišćani i ostali. Mi smo svi mi koji smo normalni, tolerantni, pristojni ljudi ma koje da smo vere, a Oni su krvoloci i ubilačka ološ, bilo da su džihadisti bilo da su Brejvik.

 

Duša me boli za pobijenim ljudima.

Link to comment

u neke islamske zemlje ulazi ogromna kolicina para. pa nista. ne vredi nema niko dovoljno pametan da ovo resi. tako da ce resavati oni gluplji i jao svima nama. 

 

nisam bas siguran. to je kikiriki u odnosu na kolicinu koja se potrosila na vojne intervencije od 2003 do sad. nije ovo od juce. 

Link to comment

pa jebiga i njima je drag zivot. ovako, bez masovne podrske i pandurske pratnje 24/7 niko nije lud da rizikuje, sta god mislio.

Pa jebi ga, ako si neki vođa i ne slažeš se sa nečim što čine ljudi u ime tvog verovanja, skupi muda i obezbeđenje i kaži da se ne slažeš. U suprotnom, ili nisi verski lider ili podržavaš...
Link to comment

Mislim da je misliotm na teoriju po kojoj su dela grčkih i rimskih filozofa (kao i ostala antička vredna dela) sačuvani od strane arapskih učenjaka, jer su preko njih u srednjem veku došli do Evrope. Tu teoriju zastupa dosta savremenih istoričara, samo ima jednu veliku manu: gde su tu Vizantija, njene  biblioteke i univerziteti? vizantija zna i za Aristotele i Platona i za sva dela antičkih autora. Kome je trebala priča o arapskom frižideru?

 

Znam na sta je mislio samo nisam mislio da i ovde ima ljudi koji su progutali tu pricu.

Edited by harper
Link to comment

eh, redom su svrgavali i ubijali sekularne lidere u ime demokratije, a onda se ta demokratija obrnula i ujela za guzicu baš, donosioce. Jbga, izgleda da revolucije stvarno jedu svoju decu očeve.  :fantom:

 

paradoksalno jedini način da se ovo reši je da se vrate oni sekularni despoti odnosno neki njihovi naslednici. To je mnogo jeftinijie i izvodljivije od nekih la-la pričica o zapošljavanju i edukaciji stanovništva™. 

'' u ime demokratije'' je samo prazna floskula

zna se zašto su uništene uređene (pa makar i despotske) države

problem je što prosečan stanovnik zapadatm misli da je to bilo u ime demokratije i ne razume da nisu svi na planeti prijemčivi za demokratiju zapadnog tipa i za organizaciju društva, života, porodice po zapadnom modelu 7

 

 

ed.

hoću da kažem, okreni-obrni, zapad je kriv za ovo što sada gledamo na svetskoj sceni, a ne islam

Edited by dùda
Link to comment

Saudijska Arabija?

 

ne bi to bio problem, saudi su uvek bili drugaciji ali ne veliki problem dok su ostale zemlje u okruzenju bile srednje razivijene islamske zemlje u kojima je religija bila na nivou dzamije petkom i nekoliko vecih praznika godisnje. i moglo bi se vratiti na to kad bi ljudi imali posao i perspektivu. 

Link to comment

Ne bih se držala podele na "nas" i "njih" u smislu da su "oni" muslimani a "mi" hrišćani i ostali. Mi smo svi mi koji smo normalni, tolerantni, pristojni ljudi ma koje da smo vere, a Oni su krvoloci i ubilačka ološ, bilo da su džihadisti bilo da su Brejvik.

Duša me boli za pobijenim ljudima.

To upravo pokušavam da izguram.

Ako idemo da je naše sloboda govora i da nam se jebe ako to nekoga vređa, da li sami guramo normalne u zagrljaj ološu? Pitam, ne tvrdim.

Može li se PC preneti i na verska osećanja?

Slažem se s forumašima koji brane slobodu govora kao tekovinu moderne zapadne civilizacije ali imajte u vidu da je danas (ne samo u Parizu) veliki broj ljudi izgubio elementarnije pravo, na život.

Samo pitam, može li se odigrati pametnije...

Link to comment

Vodeca zemlja sunitskog islama je zemlja koja ima drzavni vehabizam i izvozi ga. Drzava kojoj danas Obama cestita na smanjenju cene nafte. Obama je cestitao i drugoj drzavi 2011 za radjanje politickog islama aka Muslimanska braca, koja su pocela da preuzimaju Bliski istok. Danasnji haos u Iraku je dobrim delom posledica haosa u Siriji. Francuska je isto podrzavala islamiste u Siriji.

Arapski nacionalizam, koji je kontra islamistima i dzihadistima, je ubijen od strane SAD i zapada jer se suvise opirao njihovom uticaju i trazio je alternativne puteve za svoj razvoj.

Link to comment

To upravo pokušavam da izguram.

Ako idemo da je naše sloboda govora i da nam se jebe ako to nekoga vređa, da li sami guramo normalne u zagrljaj ološu? Pitam, ne tvrdim.

Može li se PC preneti i na verska osećanja?

Slažem se s forumašima koji brane slobodu govora kao tekovinu moderne zapadne civilizacije ali imajte u vidu da je danas (ne samo u Parizu) veliki broj ljudi izgubio elementarnije pravo, na život.

Samo pitam, može li se odigrati pametnije...

pa kako pametnije ?

 

povijanje glave pred ovakvim maloumnicima, na kraju opet dovodi do gubitka života, samo izokola i verovatno na nešto duži rok

Link to comment

ne bi to bio problem, saudi su uvek bili drugaciji ali ne veliki problem dok su ostale zemlje u okruzenju bile srednje razivijene islamske zemlje u kojima je religija bila na nivou dzamije petkom i nekoliko vecih praznika godisnje. i moglo bi se vratiti na to kad bi ljudi imali posao i perspektivu. 

 

Saudijski, kuvajtski, katarski princevi i bogatasi su najveci sponzori islamizma i dzihadizma u svetu. To svako na zapadu zna, o tome cak i nekada kazu koju, poput Bajdena i nacelnika SAD vojske pre koji mesec, ali niko ih ne dira jer suvise zavise od njih da bi se geostrateski tukli sa nekima drugima. Bez njih ne mogu da projektuju svoju hegemoniju na citav svet.

To je problem.

Link to comment
×
×
  • Create New...