Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Saudijski, kuvajtski, katarski princevi i bogatasi su najveci sponzori islamizma i dzihadizma u svetu. To svako na zapadu zna, o tome cak i nekada kazu koju, poput Bajdena i nacelnika SAD vojske pre koji mesec, ali niko ih ne dira jer suvise zavise od njih da bi se geostrateski tukli sa nekima drugima. Bez njih ne mogu da projektuju svoju hegemoniju na citav svet.

To je problem.

 

svako ko u istoj recenici stavi i islamizam i dzihadizam verovatno preteruje sa kvalifikacijom.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нису газили слободу говора и мишљења, нико од црвених није убијен већ им је онемогућено да врше пропаганду, а и то само привремено јер су после навалили као мутави да их заливају Оскарима и другим почастима што су, можеш мислити, страшно патили јер су морали да пишу под псеудонимима. Убиства и прогони неистомишљеника су ипак специјалност злочиначких комунистичких режима у апсолутно свакој историјској инкарнацију. Наравно, и нацистичких а ево сада и екстремно исламистичких.

čudno je koliko ne daš uopšte da se ide na tu stranu i koliko zapeniš u bunilu na svaki pomen crvenih, do granice da ti se ovde svuda priviđa ČvsP.

poenta je bila primer društva koji oduzima jednu slobodu da bi odbranio svoj sistem vrednosti u kome se nalaze te iste slobode, što jeste interesantan fenomen.

može se izvući slična paralela sa današnjim mučenjima i gvantanamom.

 

što se tvog primera tiče, prva rečenica je oblandisanje i dosta ljigav downplay onoga što se događalo. ako te nepravedno bleklistuju i zabrane ti da radiš, onda to veoma potpada od slobodu govora. "onemogućili da vrše propagandu"... leba ti.

ta reakciju usa i red scareovi su postali školski primer državne paranoje.

Edited by Ravanelli
Link to comment

pa rat u iraku je kostao oko 2 biliona dolara. toliki je desetogodisnji budzet (otprilike) saudijske arabije. Mislim...a to je jedna zemlja i definitivno ima para i njen budzet nije kikiriki u odnosu na bilo sta. I mislis da bi se nesto promenilo da su imali duplo veci budzet nego sto su imali? Nije problem samo u parama. Saudijska Arabija i, u manjoj meri, ove zalivske male zemlje su kljuc problema. 

 

Mislim da je celovit pristup nemoguc. Islamski svet je ogroman. Potreban je pristup zemlja po zemlja, ili bar region po region. Ali nema nista od toga. 

 

pa mic po mic, naravno da ne moze odjednom ali ja bih pokusao da stabilizujem taj deo ne vojnim vec poslovnim intervencijama, to je nesto sto bi u sledecih dvadeset, trideset godina dalo rezultat. ovako se samo jos vise polarizujemo pravimo veci jaz i sranje. 

 

saudi je cudna prica, vecina ostalih zemalja u regionu su imale periode umerenog islama (nisam siguran u izraz ali evo ga, ne pada mi nista bolje trenutno na pamet) koji su bili sasvim pristojni i cenim da i sad ljudi teze tome - da zive normalno, imaju posao, porodicu, neku sigurnost, mir i da petkom odu u dzamiju. 

Link to comment

Sve jasno.

Već sam napisao i Radiši, mene zanimaju normalni.

Bojim se da je zapad već toliko toga uradio za umobolne da bih žrtvovao satiru na račun Muhameda ako bi to na neki način uticalo da normalni ostanu na strani normalnih.

Znam, taj kojeg će karikatura staviti na stranu fanatika i nije baš normalan ali opet ne znam koliko to zaista jeste uvreda za islamski svet i koliko mrvica™ treba pa da se skupi dovoljno za reakciju.

Opet kažem, sve ovo pišem kao glasno razmišljanje jer imam utisak da idemo nizbrdo bez kočnica.

 

zar je to uopste vazno?!

 

ima oni koji se osecaju uvredjenim zbog karikature kim jonga, pa sta? treba zabraniti karikature?

Link to comment

zabranjeno je pušenje, zato što je štetno za nešto, zašto ne bi bile zabranjene i karikature, koja je nama fajda od somborca npr?

Link to comment

čudno je koliko ne daš uopšte da se ide na tu stranu i koliko zapeniš u bunilu na svaki pomen crvenih, do granice da ti se ovde svuda priviđa ČvsP.

poenta je bila primer društva koji oduzima jednu slobodu da bi odbranio svoj sistem vrednosti u kome se nalaze te iste slobode, što jeste interesantan fenomen.

može se izvući slična paralela sa današnjim mučenjima i gvantanamom.

 

što se tvog primera tiče, prva rečenica je oblandisanje i dosta ljigav downplay onoga što se događalo. ako te nepravedno bleklistuju i zabrane ti da radiš, onda to veoma potpada od slobodu govora. "onemogućili da vrše propagandu"... leba ti.

Ти си поменуо комунисте и Хувера, геније.

 

Чудно је само како ти користиш сваку постојећу и непостојећу прилику да пребациш разговор на лично али капирам да је то једна од последица живота у орману.

 

А, је л' ти се свиђа та техника када се на теби примени?

Link to comment

Vuidim da su evropski politicari listom zavapili da je ovo napad na "nase" vrednosti. Mogli bi za pocetak da sa "nasih" vrednosti skinu borbeni oklop i da se malo podsete kako one izgledaju umesto sto su ih iskarikirali do neprepoznavanja i tako karikirane ih posejali po Bliskom Istoku i severu Afrike. Zao mi je samo sto su zbog toga stradali pogresni karikaturisti.

 

Kao i sve druge revolucije i ovo "arapsko prolece" neko vreme ce u centru zbivanja odrzavati ekstremisticki hype, pitanje je samo kolika ce cena biti placena kad se tamo za nekih tridesetak godina bude svodio racun. No, nije ni bitno, bitno je da se instaliraju rakete u Litvaniji i Poljskoj.

Link to comment

Ok, a jel' ima neko od muslimanskih verskih vođa, bilo gde na bliskom istoku, muda, da se pojavi večeras na AlDžaziri i osudi ovo? I kaže da ovo nisu pravi muslimani, da skrnave veru predaka, da kaže nešto, bilo šta, protiv ovog ludla od danas? Jer ako nema takvih, spremnih na osudu, onda će ljudi na zapadu da upadnu u Hella mod i eto nama raznih Marina™ uskoro po celoj evropi...

Wednesday, January 07, 2015

Where was the outrage
 
Where was Western outrage when Israeli terrorists killed some of our best writers and artists, like Ghassan Kanafani, Wa'il Zu`aytir, and Kamal Nasir?  Or our artists and writers not as precious?

 

http://angryarab.blogspot.com/

Edited by Gandalf
Link to comment

Ти си поменуо комунисте и Хувера, геније.

Чудно је само како ти користиш сваку постојећу и непостојећу прилику да пребациш разговор на лично али капирам да је то једна од последица живота у орману.

А, је л' ти се свиђа та техника када се на теби примени?

da, ali kao fenomen da države gaze slobode da bi branile te slobode.

tvoj upad je tu jer svaki put kada se pomenu komunisti tu si ti da ustaneš i braniš ko god da je bio protiv njih i onda za primere državne paranoje i generalno gaženje ljudi bez razloga imamo "samo im je bilo onemogućeno da vrše propagandu" i kićenje situacije oskarima?

Link to comment
Ne držim ostale u glavi, ali Ghassan je ubijen sedamdesetih, kao član PLO-a, od strane države Izrael. A PLO je tad bio teroristička organizacija, ako nešto nisam pobrkao... Dakle, pozivati se na nešto od pre 40 godina, kad više ne može lako da se proveri da li je bilo reakcije ili ne, samo je još jedan dodatni nivo, koji će ubrzati dolazak ludaka i u Evropi na vlast...

 

Neka nam je svima sa srećom...

Link to comment

Ne bih se držala podele na "nas" i "njih" u smislu da su "oni" muslimani a "mi" hrišćani i ostali. Mi smo svi mi koji smo normalni, tolerantni, pristojni ljudi ma koje da smo vere, a Oni su krvoloci i ubilačka ološ, bilo da su džihadisti bilo da su Brejvik.

 

Duša me boli za pobijenim ljudima.

 

+1

 

kao da je tesko psihopatama pronaci motiv za ubijanje.

ali je najgore kada se povezu u vece grupe.

Link to comment

kolege ubijenih jesu sise ako vec sutra ne stave na naslovnu karikaturu svinje koja guzi bagdadija (a bogami i profeta). pa neka popizde, i savko ko bude protestovao - avion i pravac raqqa...baciti ih padobranom ili bez

Link to comment

Ne držim ostale u glavi, ali Ghassan je ubijen sedamdesetih, kao član PLO-a, od strane države Izrael. A PLO je tad bio teroristička organizacija, ako nešto nisam pobrkao...

ovo su ljudi koji su vredjali Muhameda. zli ljudi.

 

taman koliko su prosveceni Evropljani povredjeni i uvredjeni ubijanjem 2000 zlih terorista u Gazi, taman koliko su Evropljani zustro i energicno ustali protiv toga... taman toliko je nekom Jordancu stalo do nekih pariskih crtaca.

Edited by Gandalf
Link to comment

ovo su ljudi koji su vredjali Muhameda. zli ljudi.

 

taman koliko su prosveceni Evropljani povredjeni i uvredjeni ubijanjem 2000 zlih terorista u Gazi, taman koliko su Evropljani zustro i energicno ustali protiv toga... taman toliko je nekom Jordancu stalo do nekih pariskih crtaca.

+1

Link to comment

U Evropi se, boga mi, drvi naširoko o svakoj akciji Izraela. Ne ustaje narod, ali se čuje glasna kritika.

 

Tako se i piše i u Rijadu i Abu Dabiju o terorističkim napadima? Pitam, ne znam...

Link to comment
×
×
  • Create New...