Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

I ja sam ozbiljno odgovorio/komentarisao.

Moji su prijatelji potkovaniji po tom pitanju - imam ih i nashih i onih iz Bangladesha, neko ce valjda znati.

Aha, izvini na pogrešnom komentaru.

Molba, svakako podeli s nama šta saznaš.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Danas su pobijeni ljudi zbog karikatura, po meni je to veća uvreda a i opasnost za islam od bilo kakve karikature Muhameda, jebale ih karikature, ne crtače nego ovu ološ i ubice.

Cekaj dok se neko ne javi i ne "preuzme odgovornost".

Link to comment

Cekaj dok se neko ne javi i ne "preuzme odgovornost".

Ja sam več negdje vidio vijest ad su ubice vikale da je ovo kazna za uvredu poslanika. da ne srčujem history sad, odoh popit koju više, jebem ti svijet.

Link to comment

Prasline valjda ne treba da objašnjavam kako nema opravdanja, izgovora ili bilo čega sličnog za ovaj terorizam?

Moje pitanje ima veze s tim samo zato što se provlači priča da je crtanje Muhameda već samo po sebi uvreda.

Nema opravdanja, nema ali.

Деловало ми је као нека странпутица на линији ако јесте увреда, онда није у реду да се црта, на крај памети ми није било да си оправдавао убиства и извини ако је на то заличило.

 

То са Вахабијама је потпуно лудило и beowl је у праву што стално прст усмерава на Саудијце. Њима не да је проблем цртање Мухамеда, већ су склони и да се врло радикално боре против свега што доживљавају као идолопоклонство. Погледај колико су разрушили Меку и Медину. Дебили су уништавали хиљаду година старе џамије и зграде да би изградили нове хотеле и на тај начин показали свој начин читања ислама.

Edited by Прслин
Link to comment

Naravno da je guranje prsta u oko, i neka je, bezveze bi mi bilo da su se prepali i odustali od toga. Žao mi je što prijetnje očito nisu shvaćene ozbiljno i što je obezbjeđenje izgleda bilo na nivou onoga kad učenici jave da je u školi postavljena bomba ne bi li izbjegli zajebani pismeni a i policija i ostali zanju da nema bombe ali se ipak odazovu i izvrše pretres. Danas su pobijeni ljudi zbog karikatura, po meni je to veća uvreda a i opasnost za islam od bilo kakve karikature Muhameda, jebale ih karikature, ne crtače nego ovu ološ i ubice.

@Slow:

Nisu ni Šiiti neosjetljivi™, u vakat kad se muslimanski svijet tresao zbog Jillands Posten karikatura, kao odgovor na to u Iranu je nacrtan i objavljen strip u kom se ismijava Holokaust i stardanje Jevreja, Ahemdinedžad bio pokrovitelj.

 

Sve tako.

Nema se šta objašnjavati da je ubijanje zarad karikatura, makar bile nekome i uvredljive zlo. Ubijanje zarad religije je zlo.

No onda dolazimo do onog Prsalinovog posta o razumevanju.

Da li bockanje u oko može biti od koristi ili je tu samo zbog bockanja?

Nije pravi trenutak za tu diskusiju, ljudi su pobijeni. Moja greška što sam je uopšte pokrenuo, navela me tema. Tj meta. :ph34r:

Link to comment

Ti ljudi bockaju sve, i muslimane i hrišane i fašiste i koga hoćeš...

 

Ako pristaneš na tu igru, onda pristaješ da se ne sprdaš nisakim...

 

Jednostavno, zapadna kultura je tolerantna, globalno, na takve stvari, ljudi žive u zapadnoj kulturi i smatraju da je to ok i poželjno ponašanje... Nije guranje prsta u oko...

Link to comment

Ali ovaj domaci sljam koji je u fazonu "tako im i treba kad su pobili 5 miliona dece na bliskom istoku". Koja je to stoka operisana od logike i zdravog razuma.

Link to comment

Ti ljudi bockaju sve, i muslimane i hrišane i fašiste i koga hoćeš...

 

Ako pristaneš na tu igru, onda pristaješ da se ne sprdaš nisakim...

 

Jednostavno, zapadna kultura je tolerantna, globalno, na takve stvari, ljudi žive u zapadnoj kulturi i smatraju da je to ok i poželjno ponašanje...

 

Sa druge strane imaš ljude kojima je to uvredljivo i njih takođe zabole što drugi prihvataju šaljenje sa svojim svecima na drugačiji način. A tek ih za zapadnu kulturu zabole. 

 

Znam, sve to vodi odgovoru: ''nek se onda odsele sa tog zapada'' I to će biti sve popularniji i prihvatljiviji odgovor i to je ipak veći problem i od ugroženosti slobode govora. 

Edited by dillinger
Link to comment

Satira je stara koliko i ljudska civilizacija. Ne može se društvo odricati od satire zarad političke korektnosti a još manje zbog toga što je neko spreman da ubije satiričara. Politička korektnost mora imati određene granice a ubicama satiričara ne treba popustiti ni za milimetar. U suprotnom odoše neka jako bitna civilizacijska dostignuća u krasni, i napravićemo jedan solidan korak nazad ka pećinama.

Link to comment

Ne, tu je odgovor da svako postavlja pravila u svojoj kući. Kada ode u Dubai, žena ne šeta u dopičnjaku jer time vređa domaćina, takvo je pravilo, mušksrac kad sedne ne prekršta noge, jer tako je pravilo. Ne inisistira se na alkoholnom piću i svinjetini za ručak jer je tako pravilo. I to je u redu.

 

Zašto je onda problem da bude i obrnuto uredu?

Link to comment

Sa druge strane imaš ljude kojima je to uvredljivo i njih takođe zabole što drugi prihvataju šaljenje sa svojim svecima na drugačiji način. A tek ih za zapadnu kulturu zabole. 

 

Znam, sve to vodi odgovoru: ''nek se onda odsele sa tog zapada'' I to će biti sve popularniji i prihvatljiviji odgovor i to je ipak veći problem i od ugroženosti slobode govora. 

 

svakakvih ljudi ima pa necemo valjda zbog njih da relativizujemo dosege civilizacije. ne kazem da ti to radis, samo se nadovezujem. i menson je vjerovao u dzihad helter skelter i koknuo onolike ljude u okviru tog svog zaokruzenog sistema vjerovanja pa ga ne opravdavamo njegovom sopstvenom vjerskom osjetljivoscu.

Edited by morgana
Link to comment

Ako ovi sukobi postanu pravilo a desnicarske partije preuzmu kormilo u Evropi kao rezultat, moze lako da se desi da pocnu masovne deportacije. Ne bi bilo prvi put.

 

 

Ionako sada prakticno postoji zemlja (IS) koja to ludilo otvoreno sponzorise a druga (KSA) placa, tako da su destinacije jasne.

Link to comment

Да, у ствари су карикатуристи трговали плутонијумом из Русије па их је сада уклонила конкурентска банда из Ошишаног јежа.

 

nemoj jbt, pucicu od smeha, a nije takva tema 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...