Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Sa druge strane imaš ljude kojima je to uvredljivo i njih takođe zabole što drugi prihvataju šaljenje sa svojim svecima na drugačiji način. A tek ih za zapadnu kulturu zabole.

 

Znam, sve to vodi odgovoru: ''nek se onda odsele sa tog zapada'' I to će biti sve popularniji i prihvatljiviji odgovor i to je ipak veći problem i od ugroženosti slobode govora.

Ne moraju sa se odsele, to je naopak odgovor. Neka organizuju proteste demonstracije, sta god hoce, samo da ne ubijaju. Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti ljudi bockaju sve, i muslimane i hrišane i fašiste i koga hoćeš...

Ako pristaneš na tu igru, onda pristaješ da se ne sprdaš nisakim...

Jednostavno, zapadna kultura je tolerantna, globalno, na takve stvari, ljudi žive u zapadnoj kulturi i smatraju da je to ok i poželjno ponašanje... Nije guranje prsta u oko...

Jasno.

Valjda je tako i za veći deo planete.

Možeš se naljutiti, možeš se buniti ali to je to.

Zato i ono pitanje za koliko muslimana vernika ovo jeste velika uvreda ili je samo pokriće za fanatizam i zločine.

Da li je to bockanje dobro ili je nepotrebno/kontraproduktivno.

Mislim, kada pogledaš vesti složiš, informacije o terorističkim napadima, antiislamskim protestima, izjave Erdogana... Ne izgleda baš sjajno.

Link to comment

 

Znam, sve to vodi odgovoru: ''nek se onda odsele sa tog zapada'' I to će biti sve popularniji i prihvatljiviji odgovor i to je ipak veći problem i od ugroženosti slobode govora. 

 

Pa nije, to je ista stvar. Jebo Zapad bez slobode govora. To je prosto apsolutno najveca i najvaznija tekovina savremene zapadne civilizacije, bez toga ona prosto ne postoji. 

Link to comment

Satira je stara koliko i ljudska civilizacija. Ne može se društvo odricati od satire zarad političke korektnosti a još manje zbog toga što je neko spreman da ubije satiričara. Politička korektnost mora imati određene granice a ubicama satiričara ne treba popustiti ni za milimetar. U suprotnom odoše neka jako bitna civilizacijska dostignuća u krasni, i napravićemo jedan solidan korak nazad ka pećinama.

Naše kulture.

Link to comment

Pa nije, to je ista stvar. Jebo Zapad bez slobode govora. To je prosto apsolutno najveca i najvaznija tekovina savremene zapadne civilizacije, bez toga ona prosto ne postoji.

Slusao sam nedavno dobar podkast na ovu temu gde se izucavala Amerika pod Huverom i njihovim lovom na komuniste gde su gazili slobodu govora i misljenja u ime ocuvanja istih.

Sada ce biti interesantna Francuska reakcija koliko ce ici u tom pravcu.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Naše kulture.

 

kad tako upotrebimo kulturni relativizam onda mozemo da dodjemo i do zakljucka da muslimani treba da postuju nasu kulturu. hocu da kazem, argument ti je neupotrebljiv jer ti je zakljucak apsolutno  subjektivan i zavisi samo od unaprijed formirane predrasude.

Link to comment

kad tako upotrebimo kulturni relativizam onda mozemo da dodjemo i do zakljucka da muslimani treba da postuju nasu kulturu. hocu da kazem, argument ti je neupotrebljiv jer ti je zakljucak apsolutno  subjektivan i zavisi samo od unaprijed formirane predrasude.

Pa naravno da trebaju. :huh:

Link to comment

Pa da, ali onda nema guranja prsta u oko, jer je to deo našeg kulturnog obrasca. Nisu karikaturisti išli u Meku i Medinu da crtaju, nego su to radili u Parizu.

Link to comment

Ono sto treba razumeti je da je deo islamske tradicije integralni deo zapadne kulture.

Grcka i rimska tradicija su se u Evropu vratile preko te srednjovekovne islamske tradicije.

Ne radi se tu toliko o samoj slobodi govora koliko o otvorenosti drustva i toleranciji prema razlicitim religijama. To nisu praktikovali samo zapadnjaci nego i mnoga islamska drustva u proslosti.

 

Ovde su problem salafisti i vahabizam koji direktno ugrozavaju druge religije, tolerantnije muslimane i ateiste. Njih treba tretirati kao najokorelije naciste.

Link to comment

možda se nismo razumeli, tj. i ja sam wall-a razumela isto kao i morgana

a beowl-ov post potpisujem u potpunosti

i onaj post pre toga, gde govori o tome da ova bagra ide na totalni civilizacijski sukob

opasno zlo koje netoleranciju gaji kao ideologiju

Link to comment

Slusao sam nedavno dobar podkast na ovu temu gde se izucavala Amerika pod Huverom i njihovim lovom na komuniste gde su gazili slobodu govora i misljenja u ime ocuvanja istih.

Sada ce biti interesantna Francuska reakcija koliko ce ici u tom pravcu.

Нису газили слободу говора и мишљења, нико од црвених није убијен већ им је онемогућено да врше пропаганду, а и то само привремено јер су после навалили као мутави да их заливају Оскарима и другим почастима што су, можеш мислити, страшно патили јер су морали да пишу под псеудонимима. Убиства и прогони неистомишљеника су ипак специјалност злочиначких комунистичких режима у апсолутно свакој историјској инкарнацију. Наравно, и нацистичких а ево сада и екстремно исламистичких.

Link to comment

jedini nacin da se ovo ludilo potpuno ne otme kontroli (a blizu smo tome) je da se u islamske zemlje ulozi velika kolicina love, da se ljudi zaposle, uteraju u kredite i da nemaju vremena, zelje ni volje da u ideologiji bilo koje sorte traze krivce za sopstvenu nesrecu. ako se krene sad, ima sanse da se u sledecih dvadesetak godina zivot stabilizuje. kakve su sanse za to? trenutno nikakve. a sve drugo sto bi se moglo preduzimati (i sto ce se nazalost preduzimati) je krajnje kontraproduktivno i dovesce do vecih i grdjih sukoba. ne znam... jedino sto mogu reci je da mi je drago da nemam decu. 

Link to comment

Zašto je onda problem da bude i obrnuto uredu?

Zato što ovi sa puškama znaju da su samo oni u pravu i svi koji nisu sa njima su protiv njih...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...