Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Ko je uopste citao te stripove i koliki je bio tiraz?

 

Maločas čuh da je tiraž bio oko 45000, umeli su da doguraju i do 100000. Manje od Patka™, ali nije zanemarljivo. 

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa eto, a ne postuju.

Da. Ili recimo idemo na ruku onima koji to koriste samo za izgovor da bi uspešno imali milionsku podršku.

Mislim na istim smo talasnim dužinama™ samo ja gledam iz ugla damage control-a   

Pa da, ali onda nema guranja prsta u oko, jer je to deo našeg kulturnog obrasca. Nisu karikaturisti išli u Meku i Medinu da crtaju, nego su to radili u Parizu.

Sve stoji samo me strah da neki neće videti to tako pa ćemo doći u situaciju da branimo i ostale elementarne vrednosti.

Imamo veliko sranje u daljini, mislim.

Link to comment

@адам

Нешто ти то са кредитима не шљака када погледаш колико добровољаца долази у Исис из тих западних земаља. Једино решење је да се сами муслимани обрачунају са својим олошем, што подразумева да Пакистанци спале област из које су дошли терористи који су упали у војну школу и побили децу без да хистеричне европске баба девојке протестују због тога. Или, бар, да се на њихове протесте не обраћа пажња.

Edited by Прслин
Link to comment

Zato što ovi sa puškama znaju da su samo oni u pravu i svi koji nisu sa njima su protiv njih...

Ok, a jel' ima neko od muslimanskih verskih vođa, bilo gde na bliskom istoku, muda, da se pojavi večeras na AlDžaziri i osudi ovo? I kaže da ovo nisu pravi muslimani, da skrnave veru predaka, da kaže nešto, bilo šta, protiv ovog ludla od danas? Jer ako nema takvih, spremnih na osudu, onda će ljudi na zapadu da upadnu u Hella mod i eto nama raznih Marina™ uskoro po celoj evropi...
Link to comment

eh, redom su svrgavali i ubijali sekularne lidere u ime demokratije, a onda se ta demokratija obrnula i ujela za guzicu baš, donosioce. Jbga, izgleda da revolucije stvarno jedu svoju decu očeve.  :fantom:

 

paradoksalno jedini način da se ovo reši je da se vrate oni sekularni despoti odnosno neki njihovi naslednici. To je mnogo jeftinijie i izvodljivije od nekih la-la pričica o zapošljavanju i edukaciji stanovništva™. 

Link to comment

Gledam slike ove cetvorice, ranije crteze, izjave... Zajebanti, da su nasi, kapiram da bi bili forumashi. Mislim, hej, izmasakrirati karikaturiste. Odvratan osecaj.

Link to comment

eh, redom su svrgavali i ubijali sekularne lidere u ime demokratije, a onda se ta demokratija obrnula i ujela za guzicu baš, donosioce. Jbga, izgleda da revolucije stvarno jedu svoju decu očeve. :fantom:

 

paradoksalno jedini način da se ovo reši je da se vrate oni sekularni despoti odnosno neki njihovi naslednici. To je mnogo jeftinijie i izvodljivije od nekih la-la pričica o zapošljavanju i edukaciji stanovništva™.

Crvi su izašli iz konzerve, neće to tako ići...
Link to comment

Crvi su izašli iz konzerve, neće to tako ići...

 

 

o naravno da hoće. Pogle Egipat. Naravno, neka će ljuCka prava malo da se prekrše, malo da se gleda u drugu stranu dok se vaspostavlja pravna država, neki Nesvrstani™ će da tapšu......deja vu. 

Link to comment

Ono sto treba razumeti je da je deo islamske tradicije integralni deo zapadne kulture. Grcka i rimska tradicija su se u Evropu vratile preko te srednjovekovne islamske tradicije. Ne radi se tu toliko o samoj slobodi govora koliko o otvorenosti drustva i toleranciji prema razlicitim religijama. To nisu praktikovali samo zapadnjaci nego i mnoga islamska drustva u proslosti. Ovde su problem salafisti i vahabizam koji direktno ugrozavaju druge religije, tolerantnije muslimane i ateiste. Njih treba tretirati kao najokorelije naciste.

 

:frust:

Link to comment

o naravno da hoće. Pogle Egipat. Naravno, neka će ljuCka prava malo da se prekrše, malo da se gleda u drugu stranu dok se vaspostavlja pravna država, neki Nesvrstani™ će da tapšu......deja vu.

Pogledaj Irak, koji faktički više ne postoji... Ko će tu i čime da zavede neki red?
Link to comment

jedini nacin da se ovo ludilo potpuno ne otme kontroli (a blizu smo tome) je da se u islamske zemlje ulozi velika kolicina love,

 

 

u neke islamske zemlje ulazi ogromna kolicina para. pa nista. ne vredi nema niko dovoljno pametan da ovo resi. tako da ce resavati oni gluplji i jao svima nama. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pogledaj Irak, koji faktički više ne postoji... Ko će tu i čime da zavede neki red?

 

Mozda Ameri onim Sadamovim oruzjem za masovno unistavanje zbog cijeg postojanja su raskurcali drzavu? Oh, wait.

Link to comment

možda se nismo razumeli, tj. i ja sam wall-a razumela isto kao i morgana

a beowl-ov post potpisujem u potpunosti

i onaj post pre toga, gde govori o tome da ova bagra ide na totalni civilizacijski sukob

opasno zlo koje netoleranciju gaji kao ideologiju

I jesmo i nismo.

I ja Beowl-ov post potpisujem.

Imamo posla s velikim zlom koje raste.

Imaju svoju državu, terorizmom drže veći broj država u ratnom stanju.

Hrane se tim jadom i rastu.

Imamo Siriju, Irak, nezadovoljnu Tursku, islamske zemlje gde je uvođenje demokratije™ otišlo u q.

Ovo se ne može rešiti intervencijom™.

Link to comment

@адам

Нешто ти то са кредитима не шљака када погледаш колико добровољаца долази у Исис из тих западних земаља. Једино решење је да се сами муслимани обрачунају са својим олошем, што подразумева да Пакистанци спале област из које су дошли терористи који су упали у војну школу и побили децу без да хистеричне европске баба девојке протестују због тога. Или, бар, да се на њихове протесте не обраћа пажња.

 

stoji, veruj. kad je vecina razumna, olos se kaznjava pa s vremenom ostaje samo u tragovima. ovi sto idu u isis idu upravo zato sto se ta ideologija zahuktala i razmahala medju zapadnom omladinom koja nema buducnosti - nema posla, ne mogu osnovati familije, skuciti se... kriza, jebiga. a u sustini to su isti klinci kao oni koji su pre nekoliko desetina godina bili deca cveca. 

 

naravno, ovo sto sam rekao ne izuzima licnu odgovornost. ko ubije iz bilo kog razloga mora biti kaznjen. zakon je zakon. od toga se ne sme odstupati. 

Link to comment

Pogledaj Irak, koji faktički više ne postoji... Ko će tu i čime da zavede neki red?

 

Bilo ko sa dovoljno vojske i dovoljno volje da pobije sve koji neće da se povinuju Državi. 

Link to comment
×
×
  • Create New...