Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Zamenik gradonacelnika Pariza sad rece na CNNu da su tri napadaca identifikovana i da su pema poslednjim nformacijama jos u bekstvu.

Edited by Nesh
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

koja je muslimanska drzava izvrsila invaziju na neku drzavu, pa da bi takvi protesti uopste bili moguci? .....

Pa bilo je nekoliko invazija u proslom veku: Irak na Kuvajt, Irak na Iran, Sirija na Liban,... neke od njih prilicno krvave i brutalne.  Protesti u muslimanskim drzavama su uglavnom uz saglasnost i pod okriljem vlasti.  Spontani protesti su uglavnom upereni protiv vlasti.

Link to comment

Ne možeš nikome dozvoliti da ti korak po korak smanjuje stepen slobode u društvu čiji si deo. Takvi ustupci samo hrane novi desni ekstremizam.

 

Ovakve situacije se resavaju fleksibilnim, dobro promisljenim merama, a ne naglim i uzavrelim akcijama izazvanim jakim emocijama. 

Link to comment

Hrabri su do kurca. Ni na jednoj karikaturi nema Proroka.

 

Pravi odgovor bi bio da Muhamedove karikature preplave naslovne strane evropskih listova, pa neka se pravoverni rasporede u strelce.

 

Ekstra, svi evropski listovi da budu kao nemački Der Sturmer negde sredinom 30-ih.

Link to comment

Ne možeš nikome dozvoliti da ti korak po korak smanjuje stepen slobode u društvu čiji si deo. Takvi ustupci samo hrane novi desni ekstremizam.

 

ja se u tome potpuno slažem.

ali to ne sme da stvara utisak da se borba vodi po liniji "sloboda vs muhamed"  već  po liniji  "sloboda vs teror".

Link to comment

Pa bilo je nekoliko invazija u proslom veku: Irak na Kuvajt, Irak na Iran, Sirija na Liban,... neke od njih prilicno krvave i brutalne.  Protesti u muslimanskim drzavama su uglavnom uz saglasnost i pod okriljem vlasti.  Spontani protesti su uglavnom upereni protiv vlasti.

moja greska. mislio sam na nesto u vezi religije, tipa invazije muslimanske drzave na neku hriscansku. ili tako nesto. ovo su invazije blagoslovenih sekularnih diktatura. (takodje, Libija-Chad '80-ih.)

Link to comment

Ја сам за компромис, Американци ме ионако већ јебу, а ево могу комунисти да ми пуше.

 

 

svet ide u kurac a ti ovde minijaturišeš.....

Link to comment

Ovakve situacije se resavaju fleksibilnim, dobro promisljenim merama, a ne naglim i uzavrelim akcijama izazvanim jakim emocijama. 

 

Ovakve situacije se rešavaju društvenim dogovorom. Svako narušavanje tog dogovora(a verska cenzura to jeste u zapadnoj civilizaciji) uzrokuje društvenu opasnost i to uvek za najmanje zaštićene. U ovom slučaju to su imigranti. Nacisti neće upadati u džamije, već prebijati po pijacama.

Link to comment

"vi" koji u svaku diskusiju ubacujete Amerikance, a pri tom ocito ne poznajete materiju.

npr: 

besmislica. talibani su nastali '90-tih, tokom avganistanstog gradjanskog rata koji je usledio nakon povlacenja Sovjeta. talibani su se tukli protiv ex-mudzahedina koje su Ameri pomagali kontra Sovjeta. 

 

edit: dok je teza o americkom nametanju nekakve demokratije bilo gde na Bliskom Istoku toliko glupa da je to strasno.

 

 

Besmislica je generalna tvrdnja o americkoj podrsci raznim islamistickim grupama koje se posle ustale kao teroristicke, argument ne pomazu talibane nego mudzahedine? Pa bas. Da ne pominjem da ovo u editu i ja kazem bas istim tim recima, tako da ne vidim poentu takve replike na moj post.

A to kako nemaju veze, nisu imali veze ni sa Osamom, pa su posle neki vrdili da jesu.

Link to comment

moja greska. mislio sam na nesto u vezi religije, tipa invazije muslimanske drzave na neku hriscansku. ili tako nesto. ovo su invazije blagoslovenih sekularnih diktatura. (takodje, Libija-Chad '80-ih.)

Toga nije bilo cini mi se jos od XVII v.; otomanska invazija na Austriju i poraza Otomana kod Beca (Jan Sobieski). 

Link to comment

Ovakve situacije se rešavaju društvenim dogovorom. Svako narušavanje tog dogovora(a verska cenzura to jeste u zapadnoj civilizaciji) uzrokuje društvenu opasnost i to uvek za najmanje zaštićene. U ovom slučaju to su imigranti. Nacisti neće upadati u džamije, već prebijati po pijacama.

 

Lepo ti je odgovorio Koksy, nemam sta da dodam.

Link to comment
×
×
  • Create New...