Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Just now, Moonwalker said:

 

Ja mislila on izvukao sav kapital napolje.

Većinu jeste

 

Ima još AIK Banku, neke vetroparkove, šaćeranu i Karneks... I Karneks pokušava da proda, kao i šećerane...

 

Zato ima hotele po Istri i SLoveniji, Aerodrom Portorož i neke banke... Iz agrara je , osim šećerana, skroz izsšao... A pre 5 -6 godina je bio top 1-2...

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Velocipede said:

 

Országos Takarék Pénztár su Mađari...

 

Tako je, ja sam prezupcila. Izem ti skracenice, a mozda i jedni i drugi imaju nesto zeleno na logu. AIK je bivsa Poljoprivredna banka ili tako nesto.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, radisa said:

Većinu jeste

 

Ima još AIK Banku, neke vetroparkove, šaćeranu i Karneks... I Karneks pokušava da proda, kao i šećerane...

 

Zato ima hotele po Istri i SLoveniji, Aerodrom Portorož i neke banke... Iz agrara je , osim šećerana, skroz izsšao... A pre 5 -6 godina je bio top 1-2...

 

 

 Prodaće i AIK kada ga ukrupni dovoljno, zato je i akvizitivan ovako. On tu targetira neke od ozbiljnijih igrača na evropskom tržištu koji još nisu ušli u Srbiju, ili su bili pa su izašli, ali za takvu prodaju mora da ima dovoljno krupnu banku, inače neće biti interesantan (najveće svetske banke poput npr. Citi-ja uopšte i ne razmatraju dolazak u Srbiju, jer je tržište malo i siromašno za njihove kriterijume, a uz to i sa dosta restrikcija u pogledu prekograničnog finansiranja i transfera nova, courtesy of Narodna banka Srbije ). Ako se ne ukrupni dovoljno u roku koji je zamislio, onda možda proda i Rajfu/Intezi/Unicreditu/Ersteu/OTP/NLB, ali tu neće dobiti cenu koju priželjkuje.

 

Suma sumarum, Srbija će se svesti na 5 ili 6 banaka + Poštansku štedionicu i možda još neku državnu ili paradržavnu SPV banku (Srpska, Alta, itd.). To joj je i mera.

Edited by Ayatollah
  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, napadaj said:

Kostić je svoje završio, sad njegov sin vodi sve.

Jos pre 2-3 godine...

 

Kole se povukao posle PKBa, jedva ziv ostao posle šloga...

Link to comment
10 hours ago, radisa said:

Većinu jeste

 

Ima još AIK Banku, neke vetroparkove, šaćeranu i Karneks... I Karneks pokušava da proda, kao i šećerane...

 

Zato ima hotele po Istri i SLoveniji, Aerodrom Portorož i neke banke... Iz agrara je , osim šećerana, skroz izsšao... A pre 5 -6 godina je bio top 1-2...

 

 

ko je preuzeo secer?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...