Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

3 hours ago, dùda said:

Možda je bolja na telefonu i ako na računu ima qr kod sve 5.

Ali ona kad se loguješ sa kompa, ta je krš.

Kao imaju šabloni, ali to ne radi nikako. Ili sam ja skroz oglupela.

 

 

Rade sabloni na webu i na novoj. Isti oni koji su sacuvani jos iz stare verzije.

 

Malo drugacije izgleda, ali sve radi.

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, jms_uk said:

 

Bas dosao da pomenem - sa 30 din je spalo na 21.

 

IIRC, bilo je to u nekim vestima skoro da ce smanjivati.

Mislim da je to zbog odluke NBSa o smanjenju naknada.

  • +1 4
Link to comment

Credit Agricole koju je kupila Raiffeisen je sada RBA banka :huh:

Mislim, mora li taj medjukorak sa sve promenom naziva u nešto treće, pošto će se jednom ionako stopiti u Raiffeisen?

Edited by mraki
Link to comment
Just now, mraki said:

Credit Agricole koju je kupila Raiffeisen je sada RBA Banka :huh:

Mislim, mora li taj medjukorak sa sve promenom naziva u nešto treće, pošto će se uskoro ionako stopiti u Raiffeisen?

RBA- Raifaizen Bank, ali skraćeno...

 

Mislim da prodajom, ne smeju više da imaju ime CA, pa moraju da se preimenuju...

Link to comment




U HR Rajf je odavno (oduvek?) rba 
https://www.rba.hr
 
Edit nego gde pišemo i dajemo opklade na koliko će Euribor. Sad je na 1.2, procene su da raste i sledeće godine na oko 2


U kojoj banci je Euribor 1.2? U UniCreditu je 6M Euribor nesto ispod 0.7, u avgustu i februaru ga menjaju.
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Ako se uzima 6M Euribor, to znaci ono sto je odredjeno u februaru, ne menja se do avgusta i novog nivoa Euribora, makar se menjala vrednost svaka 2h na vise ili na nize.

Ne baš. Zavisi od toga kada si uzeo kredit. Npr tebi se menja u februaru i avgustu. Meni se menja u martu i septembru. 

 

Sem toga si tehnički u pravu. Koliko god skakala ili padala vrednost 6M Euribora, za tebe su važna samo ta dva datuma.

Link to comment
53 minutes ago, Milosh76 said:

O tome i pricam...kod njih je 0.689 i nece se menjati do februara, makar bio 50 sutra... a ako u februaru bude -50 bice toliki...

Hoće se menjati u zavisnosti od toga kad je ko uzeo kredit. Nekome je ta promena po rasporedu u februaru a nekom je u oktobru, novembru, decembru... Mesec kada se ti dešava nije univerzalan niti na nivou banke već je za svakog individualno. Jedino je zajedničko da se gleda presek dva puta godišnje.

Link to comment

Ali to se racuna za prvih 6 meseci kredita, ili manje, posle svakako ide novi, tako da nas ovaj od 1.2 (i vise) sve ceka pre ili kasnije...

 

Edit: cini mi se da sam citao neke projekcije da ce izaci na oko 1.5% i tu stati barem na godinu dana, a posle nastaviti rast.

Edited by petaras
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...