Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

gledao sam da se drzim smernica iz prvog posta i kod ovog posta i kod proslog zbog kojeg sam banovan i bilo sta sto proizvodi percepciju "relativizacije zlocina" i "ucitavanje krivice zrtve" da izbegnem. sedam dana sam razmisljao o tome da li sam ja stvarno neko ko relativizuje zlocin i nisam domislio nista posto nema nikakve relativizacije nicega u mojim postovima, sve je sasvim konkretno. nije lepo sto sam banovan, to je bilo proizvoljno i zahtevam izvinjenje.

Link to comment

Brate mili, gde ti zivis. :lolol:

znaci mimo terorizma i severne koreje kad neki americki gradjanin nagrabusi na ovaj ili onaj nacin u inostranstvu to nije nikakav drustveno-politicki dogadjaj, pouzdano tvrdim. jedino ce mozda neka televizija da napravi tres emisiju o tome.

 

ti ni niko drugi osim nautilusa ne treba da mi se izvinjava, jedino sto mi smeta je proizvoljno banovanje.

Link to comment

znaci mimo terorizma i severne koreje kad neki americki gradjanin nagrabusi na ovaj ili onaj nacin u inostranstvu to nije nikakav drustveno-politicki dogadjaj, pouzdano tvrdim. jedino ce mozda neka televizija da napravi tres emisiju o tome.

 

ti ni niko drugi osim nautilusa ne treba da mi se izvinjava, jedino sto mi smeta je proizvoljno banovanje.

 

Nije drustveno-politicki dogadjaj ali se americka administracija vrlo, vrlo priljezno bavi time.

Link to comment

znaci mimo terorizma i severne koreje kad neki americki gradjanin nagrabusi na ovaj ili onaj nacin u inostranstvu to nije nikakav drustveno-politicki dogadjaj, pouzdano tvrdim. jedino ce mozda neka televizija da napravi tres emisiju o tome.

 

ti ni niko drugi osim nautilusa ne treba da mi se izvinjava, jedino sto mi smeta je proizvoljno banovanje.

 

neću ti se izviniti jer si zaslužio ban. hoćeš li me sad ošamariti svilenom rukavicom pa da idemo na vršački breg, kao miloš crnjanski i tadija sondermajer onomad?

Link to comment

ajme kakav moderator, prvo smisli ad hoc pravila za jednu temu, onda se potpuno bezvezno pozove na ta pravila da bi banovao nekog i na posletku jos provocira. stay classy.

Link to comment

A kako da ti odgovorim na tvrdnju da si neopravdano banovan jer si samo tvrdio da je pitanje odnosa Turske i navijača njeno interno pitanje u koje niko ne bi trebalo da se meša? 

 

Relativizacija je u tome što nije u pitanju odnos između Turske i navijača već odnos Turske prema ubistvu našeg državljanina. Trenutkom ubistva sve je postalo minorno prema činjenici da je čovek ubijen. Razlog njegovog dolaska, da li je bio navijač ili civil, sve.... Ubistvo je ubistvo, ko god da je žrtva.

Link to comment

@nautilus

meni ni danas nije jasno sto si se ti povodom ove teme postavio kako si se postavio

 

moguce je da ja negde ozbiljno gresim, ali mi nije jasna ta potreba da se zabija glava u pesak kad neko kaze da postoji ozbiljan bezbednosti rizik navijackih poseta turskoj (i ne samo turskoj), a posebno ako se radi o grupnoj poseti u okviru navijacke skupine koja se tamo od lokalnih ubica koji sebe smatraju navijacima galatasaraja dozivljava kao neprijateljska

 

ovo nije odgovor na ovo tvoje upuceno kroseku, nego generalno imam utisak da si pominjanje bezbednosnog rizika u ovom slucaju izjednacio sa relativizacijom ubistva

Edited by pbg12345
Link to comment

Zato što postoje stručnija lica postavljena da se bave tim pitanjem i zovu se turska policija i resto organi reda. Ako je postojao rizik mogli su da jednostavno vrate autobus sa granice, a ne da puste masu ljudi da dođe do pred halu, a onda da ostanu da stoje tu dok im neko ne javi rezultat nakon utakmice. Zamislimo bizarnost te situacije, pogotovu u situaciji visokog rizika i povišene tenzije koja se sigurno postepeno stvarala. Na kraju, kada je neko u nastaloj tarapani, ne udaren, ne polomljen, ne okrvavljen, nego ubijen nožem, neko na forumu pokreće procenu rizika navijačkih gostovanja i sad kao treba da polemišemo o tome. 

 

Ako su rizična, ne znači da su ljudi potpisali da se vrate u vreći ako su otišli put drugog grada!

 

I u tome se čita relativizacija. Čovek je ubijen ni zbog čega, a onda neko pokrene priču, pa da ali, znate, išao je u rizičan pohod.

 

Pa nije išao u lov na lavove goloruk, majku mu...

 

U svakom slučaju, momak je ubijen i makar zarad očuvanja nivoa foruma predlažem da obustavimo dalju polemiku o kontekstu njegove pogibije. Na kraju krajeva, ubici će biti suđeno za ubistvo nožem, a ne za ubistvo pod specijalnim okolnostima nastalim usled posete neprijateljske navijačke grupe. Stoga, nema ovde materijala za diskusiju. 

Link to comment

ovo nije odgovor na ovo tvoje upuceno kroseku, nego generalno imam utisak da si pominjanje bezbednosnog rizika u ovom slucaju izjednacio sa relativizacijom ubistva

Al je znao da izrelativizuje kada neko nekoga nazove degenerikom pa ne kazni, jer se mišljenje dotičnog poklopilo sa stavom njega kao moderatora.

 

Al da ne idemo u off, bilo pa prošlo... Ljudi rade, ljudi greše.

Link to comment

@mccabe

hvala, ali ti nisi nautilus

ne znam zasto ovo meni pises

ja sam se obratio nautilusu jer je on moderator, pretpostavljam da mu nije proslo ispod radara sta sam ja tad pisao jer sam na kraju krajeva i banovan zbog posta u kom sam kvotovao post forumasa koji mi je ucitao opravdavanje ubistva

 

i ti mi sad ucitavas da pominjanje bezbednosnog rizika znaci: "ko im jebe mater, sta su trazili to su dobili"

ne znam da li neko deli takvo misljenje, ali ja sigurno ne

dakle ako treba da ponovim jos neki put, ici u tursku na utakmicu je rizik, to nikako ne opravdava ni najmanji oblik bilo kakvog nasilja prema osobama koje su se odlucile na taj put

 

@glasrazuman

ma ja se uopste ne zalim na moj ban tad, niti sam tad trazio da se banuje forumas koji mi je ucitavao ubistvo (ne navodim koji, jer nije bitno za ono sto mene zanima)

 

ja samo molim nautilusa da mi malo pojasni svoj stav koji je zauzeo odmah na pocetku diskusije

jasno se svrstao na jednu stranu price i rekao da sa obzirom da jedni relativizuju da onim drugima sa kojima deli misljenje dozvoljava da ucitavaju

Edited by pbg12345
Link to comment

i dobro, kakve to veze ima sa ubistom i što to uopšte pominješ na ovoj temi ? imaš na putovanjima temu o turskoj pa piši tamo. ili otvori novu.

 

ako se na temi o ubistvu piše da je i sam odlazak tamo nebezbedan, jasno je da se deo krivice ili odgovornosti prebacuje na ubijenog u smislu "znao je gde ide" ili "što nije pazio" ili "što je uopšte išao, bio je prenos na hepiju".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...