Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

Cini mi se da je neko sa strane poceo da se petlja i doliva ulje na vatru preko tih suludih parola koje vec danima izbacuju pomenuti govnari.

 

I meni se cini isto, samo sto nisam hteo da spekulisem.

Link to comment

Verovatno je tako. Ovi što su u Srbiji otvarali lažne FB naloge ubijenog i preko njih pokretali šovinističke flejmove su taj tip bagre, otprilike.

 

Ipak, mučenoj srpskoj javnosti bi neko mogao i da poruči da je Bris Taton bio ožaljen iz nekih civilizacijskih razloga. Interesantno je kako se to posmatra kao nekakva slabost Srbije a ne kao prednost. Nikom nije drago što je Srbija jednom uspela da se izdigne koji santimetar iznad mulja nego je svima žao što, sudbine klete, ne možemo i mi da budemo nedodirljive siledžije i kabadahije (ne samo u sportu nego i u svim drugim vidovima međunarodnih odnosa). I još moramo da se ponižavamo tamo nekim gestovima ljudskosti.

 

 

@ Yoda: da, to je ista ili slična ekipa degenerika. Zapravo tih ekipa ima nekoliko, a zajedno čine nukleus tribine™. Mindset im je istovetan.

Edited by beowl
Link to comment

Pa to vozdizanje Srbije iz mulja je bio zajednicki poduhvat drzave i gradjana. Da je drzava Srbija tada cutala i igrala dzepni fliper, daleko bi bio skromniji taj civilizacijski odziv, ne bi se islo u setnje protiv nasilja i broj upaljenih sveca bi bio znacajno manji. Ne ulazim u razloge, slanje slike u svet, volimo Francusku kao sto je ona nas, bottom line koji je ostao je da je javnost reagovala onako kako treba. Da nije bilo tog drzavnog momenta, bez obzira sto ne zelim da minimizujem drustvenu svest ali bi ona mozda ostala zarobljena u domenu privatnog i sigurno je da bio ta demonstracija solidarnosti ipak izgledala daleko skromnije. Taj slucaj lepo pokazuje koliko se jos uvek kod nas javne manifestacije baziraju na kontroli, necemu sto je usmereno i pozeljno, bas kao sto se u ovom slucaju na ludilo od bolesne reakcije vrha drzave odgovorilo potpuno ocekivanim samoponizenjem ("a mi smo palili svece za tatona"). Prosto, mora tako. Narod na kraju moze samo da preslikava ono sto mu se projektuje. Pa kad se kaze ajde dostojanstveno, oni dostojanstveno, ajde kalimero, oni kalimero. 

Link to comment

Za razliku od slucaja dron, koji je ocigledno planiran i unapre organizovan, iskreno verujem da se u slucaju istambul ubistvo dogodilo nepredvidjeno. Medjuti, ono sto je slicno u pomenuta dva slucaja je cinjenica da je propaganda nakon njih vodila u istom pravcu. A pravac je sirenje mrznje sa lokalnog na regionalni nivo. Drugim recima, sad odjednom se mrznja sa exyu prostora preliva na albaniju, tursku; a vidim da se na onim plakarima galatinih huligana pominju sad i grci i bugari...

Link to comment

 

 

Ipak, mučenoj srpskoj javnosti bi neko mogao i da poruči da je Bris Taton bio ožaljen iz nekih civilizacijskih razloga. Interesantno je kako se to posmatra kao nekakva slabost Srbije a ne kao prednost. Nikom nije drago što je Srbija jednom uspela da se izdigne koji santimetar iznad mulja nego je svima žao što, sudbine klete, ne možemo i mi da budemo nedodirljive siledžije i kabadahije (ne samo u sportu nego i u svim drugim vidovima međunarodnih odnosa). I još moramo da se ponižavamo tamo nekim gestovima ljudskosti.

 

Po meni ovo je sustina.

Zabrinjavajuce veliki deo populacije je u fazonu ''eto naterali nas da satro zalimo Tatona, danima smo se folirali da nas je briga, a sad nasu decu ubijaju''

Edited by Blud
Link to comment

Pa i to je stav nametnut odozgo. Skoro pa zvanican drzavni stav. Sa tim jadnim rasentimanom koji kulja sa vrha drzave, sta drugo mozes da proizvedes. Lako se to moglo usmeriti u drugu stranu da se htelo. Ali je ovo taj Vucicev kredo vladavine - gledajte sta nam rade dok mi ginemo da budemo dobri i fini. I Briselski sporazum smo im dali.

Link to comment

Za razliku od slucaja dron, koji je ocigledno planiran i unapre organizovan, iskreno verujem da se u slucaju istambul ubistvo dogodilo nepredvidjeno. Medjuti, ono sto je slicno u pomenuta dva slucaja je cinjenica da je propaganda nakon njih vodila u istom pravcu. A pravac je sirenje mrznje sa lokalnog na regionalni nivo. Drugim recima, sad odjednom se mrznja sa exyu prostora preliva na albaniju, tursku; a vidim da se na onim plakarima galatinih huligana pominju sad i grci i bugari...

 

Pa kad euro jača u odosu na dinar pola dinara dnevno. Normalno je da će radikali da se okrenu starim metodama animiranja javnosti umesto da objašnjavaju ono o čemu pojma nemaju.

Link to comment

Ipak, mučenoj srpskoj javnosti bi neko mogao i da poruči da je Bris Taton bio ožaljen iz nekih civilizacijskih razloga. 

 

 

... recimo jedan od njih: ubijen je u Srbiji od ruku petnaestak srpskih huligana. Malo li je?

 

Paralele sa Tatonom su ocekivane ali svejedno izazivaju mucninu. To su dva izgubljena zivota, ne znam kako je moguce stavljati ih na tasove i meriti neku razliku. 

Link to comment

Pa kad euro jača u odosu na dinar pola dinara dnevno. Normalno je da će radikali da se okrenu starim metodama animiranja javnosti umesto da objašnjavaju ono o čemu pojma nemaju.

 

 

ne verujem, nismo baš nenaviknuti na sjeban kurs, uvek je lakše sjebati plate i penzije preko kursa nego objašnjavati se što mora dole, vazda je to ovde bila politika

 

eurrsd.jpg

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...