Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

I jesu nas izvanka vukli za uši da ožalimo Tatona i da hapsimo ubice i dobro je što je tako. U pravu je yolo - u suprotnom ostalo bi to sve u domenu privatnog.

 

Dok god Angela i ekipa vuku za uši biće nade za nas. Dok god dolazi i gleda spisak gdje Vučić (Tadić) označava šta je uradio i ako nije zašto nije - dobro je! Ako nas prepuste da se sami o sebi brinemo ugasili smo ga. Tako da ne razumijem kritike desničara da smo mi prorektorat i banana država. Mi drugačije ne umijemo da valjano funkcionišemo.

Link to comment

Pa to vozdizanje Srbije iz mulja je bio zajednicki poduhvat drzave i gradjana. Da je drzava Srbija tada cutala i igrala dzepni fliper, daleko bi bio skromniji taj civilizacijski odziv, ne bi se islo u setnje protiv nasilja i broj upaljenih sveca bi bio znacajno manji. Ne ulazim u razloge, slanje slike u svet, volimo Francusku kao sto je ona nas, bottom line koji je ostao je da je javnost reagovala onako kako treba. Da nije bilo tog drzavnog momenta, bez obzira sto ne zelim da minimizujem drustvenu svest ali bi ona mozda ostala zarobljena u domenu privatnog i sigurno je da bio ta demonstracija solidarnosti ipak izgledala daleko skromnije. Taj slucaj lepo pokazuje koliko se jos uvek kod nas javne manifestacije baziraju na kontroli, necemu sto je usmereno i pozeljno, bas kao sto se u ovom slucaju na ludilo od bolesne reakcije vrha drzave odgovorilo potpuno ocekivanim samoponizenjem ("a mi smo palili svece za tatona"). Prosto, mora tako. Narod na kraju moze samo da preslikava ono sto mu se projektuje. Pa kad se kaze ajde dostojanstveno, oni dostojanstveno, ajde kalimero, oni kalimero. 

A u normalnijim zemljama™ je sve drugacije, ne?

Link to comment

Njihovo drustvo njihov problem, ali nas drzavljanin ubijen to je vec i nas i njihov problem. Srbija ima obavezu pred svojim gradjanima da kod ovakvih stvari insistira da se istina otkrije i ubice kazne.

ne slazem se. u stranoj zemlji ako je nesto krivicno delo, na njihovim organima je da postupaju u skladu sa zakonom a koliko dobro i dosledno oni to rade se nas nista ne tice - to je problem njihovog drustva, ne naseg (ja stvarno ovde ne vidim relativizaciju zlocina koja mi se spocitava). nekakvo insistiranje, pritiskanje i kritikovanje je neozbiljno i nuzno se izopacuje u politicku igrariju za domaci auditorijum. kad amerikanac strada na ovaj ili onaj nacin u nekoj zemlji neces videti nikakve demarse niti izjave sa vrha vlasti (osim ako nije terorizam u pitanju naravno).

 

s druge strane, da je to neka zemlja ciji pravni sistem odrejen zlocin prema nasem drzavljaninu ne bi tretirao kao sto ga mi tretiramo i gde nema normalnog zakonitog postupka i mogucnosti da njihovi organi svojom inicijativom rese slucaj tu bi imalo smisla insistirati. mada opet ne bi imalo smisla kritikovati.

Edited by Krošek
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...