Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

Tu me isto zanima jedna stvar - jel' postoji neki izvor osim Čovićeve KZŠ da je izboden s leđa?

 

Nema. Odnosno, sve što bilo ko priča o bodenju s leđa je poteklo od Čovića.

 

Svet organizovanog navijanja je daleko raznovrsniji ispod povrsinske uniformnosti. Ima tu i huligana i sociopata ali i entuzijasta zeljnih zezanja i druzenja. Narocito je tako u poslednjih pet, sest godina.

 

Ima smisla posmatrati ih kao homogenu skupinu kad istaknu politicki baner na severu ali ovo nisu te okolnosti i u ovom slucaju to ne bi trebalo da bude tema.

 

Ma to je tako i pre tih pet-šest godina. Postojala je gomila entuzijasta koji su smišljali parole, transparente, motive za majice i dukseve, ali su oni u poslednjh desetak godina stavljeni u službu grupe, koja je mnogo toga, ali su teško fudbalski navijači.

 

Kako se onda našao u ovoj grupi? Bile su im karte kod nekakvog vođe grupe, ili su mogli i pojedinačno da uđu, ali su hteli zajedno?

 

Čović je rekao da je "obezbedio sredstva" da uđu kad je čuo da su u Istanbulu. Da su hteli pojedinačno da ulaze, morali bi da kupuju karte na blagajni.

Link to comment
  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

sad se sporite jer neki koji ne vole sport i ne znaju sta je sportska strast i navijanje koje iz nje ishodi pa su im svi navijaci sinonim za mandirle koji sportske dogadjaje i navijanje shvataju kao krstaske ratove

pri tom ne kazem da je ubijeni mladic bio prvo ili drugo

 

sto se tice osude ubbistva mislim da to nema smisla ni pominjati, a i sta ce biti to je tema za tursko drustvo,.bojim se, slaba vajda od neke ozbiljne istrage

Edited by InvisibleLight
Link to comment

ne znam, al ne bi valjda krivotvorio kad zna da na keca može biti provaljen

 

on je svašta, al glup nije

 

A kako može biti provaljen? Jedino da neko dobavi rezultate obdukcije i objavi ih? Ali, čak i da se nađe neko takav, taj neko sasvim sigurno ne bi to radio jer bi u atmosferi kakva je stvorena ispalo da izdaje "naše".

Link to comment

Našli su se sa ostalim navijačima koji su takođe svako na svoj način došli u Istanbul. Gde su se našli tačno to ne znam ali kažu da je negde blizu hale odakle su zajedno krenuli ka hali. Karte nisu imali ali su kontali da će ući i da će im klub naći nešto.

Dakle, smatrali su da idu na utakmicu u organizaciji KK CZ, ako dobro shvatam.

 

Pitam sve to, jer je, da izvinete, suviše nepoznatih u ovoj jednačini. Ako je takvo stanje stvari i kod turskih navijača (a nema razloga da mislimo suprotno) bojim se da ćemo jako teško doći do ubice.

Link to comment

Pa jbg kad bi turska policija nešto objavila osim onog da su ovi Zvezdini došli u Istanbul ispred hale da bi se boli između sebe možda bi i znali nešto konkretnije.

Link to comment

A kako može biti provaljen? Jedino da neko dobavi rezultate obdukcije i objavi ih? Ali, čak i da se nađe neko takav, taj neko sasvim sigurno ne bi to radio jer bi u atmosferi kakva je stvorena ispalo da izdaje "naše".

Pa prvu obdukciju su uradili Turci tako da nije nikakav problem da ta informacija dođe do nas?

Link to comment

ne znam, al ne bi valjda krivotvorio kad zna da na keca može biti provaljen

 

on je svašta, al glup nije

Taj nije provaljen za mnogo krupnije stvari, tako da njemu samom svakako ne bih verovao.

Link to comment

Pa jbg kad bi turska policija nešto objavila osim onog da su ovi Zvezdini došli u Istanbul ispred hale da bi se boli između sebe možda bi i znali nešto konkretnije.

To nije policija objavila, već štampa, što verovatno ima istu težinu kao i Čovićeva KZŠ.

Link to comment

Naravno da cemo nazalost jako tesko doci do ubice, jer ocito da ni u Turskoj ne postoji "politicka volja", a ne moze se dici diplomatski pritisak jer se nema dovoljno pameti za njega.

 

Prvosrbijanci ce ovo doziveti kao krupnu nepravdu (sto i jeste) ali gnev nemaju ka kome da usmere sem ka unutra. Drugosrbijanci ce za svojim tastaturama u svoja cetiri zida posati traktate o resantimanu, novoj omiljenoj reci.

 

Ovi sto po komentarima na vesti pisu "ko ga jebe, sta je trazio tamo" su, ne znam, nultosrbijanci.

 

Sve u svemu, dobro da smo i ovolicko normalni.

Link to comment

Dakle, smatrali su da idu na utakmicu u organizaciji KK CZ, ako dobro shvatam.

 

Pitam sve to, jer je, da izvinete, suviše nepoznatih u ovoj jednačini. Ako je takvo stanje stvari i kod turskih navijača (a nema razloga da mislimo suprotno) bojim se da ćemo jako teško doći do ubice.

 

Ja ne znam šta je to toliko nepoznato. Dečko jeste bio "organizovan" navijač šta god to značilo. Po onom duksu se vidi da je bio član grupe Brigate. Došao je u Istanbul kolima sa još 3 ili 4 momka isto članovima te grupe pretpostavljam. U samom Istanbulu su se pred utakmicu našli sa ostalim navijačima Zvezde takođe "organizovanim". Nemamo nikakav dokaz da su tamo pravili sranja neka po gradu.  Klub je znao da su oni tamo i verujem da su tražili određeni broj karata za njih da kupe kako bi ovi mogli da uđu na utakmicu. Galata je rekla da nema mesta iako je bilo mesta. Nije ih bilo 400 nego možda 200 maskimum. Dolaze do hale zajedno u grupi da ne kažem "korteu",primećuje ih policija negde usput i daje im neku smešnu pratnju. Pošto prolaze pored ulaza gde su turski organizovani navijači,oni ih primećuju i počinje međusobno prepucavanje,gađanje bakljama i kamenicama,nešto mi teško da poverujem da su se ovi zvezdini zaleteli na višestruko brojnije ove nego obrnuto. Pošto je turskoj policiji lakše da se obračuna sa 200 ljudi nego sa 2000 oni potiskuju ove zvezdine,Čović tvrdi suzavcem. U tom trenutku Galatini ih napadaju i dečko je izboden i ubijen. Posle toga ja nisam video da je neko uhapšen. Galatini navijači likuju što znači da delo nije pojedinačno ludilo nego da je takvih koji bi ga izboli da su imali priliku u stvari mnogo što i nije čudno imajući u vidu kulturu među navijačima tamo da bodu nožem. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...