Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

@miralem

pazi, svako pristalica sam je skocio™  teorije bi potpisao ovih tvojih nekoliko postova

 

 

Na stranu umisljaj™ tipa SMS poruke, dogovori, nosenje stangli i bejzbolki od kuce. Valjda su tim alatom hteli nezno da maze nenaoruzane ljude po kaficima. 

 

Kakav crni umisljaj/neumisljaj. Ako je nesto isplanirano, to je bilo ovo ubistvo. Ili su se dogovorili da mlate francuze samo 70%

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

Za nehat se kažnjava samo kada je posebno propisano. Ne može da bude nasilničko ponšanje počinjeno iz nehata. Niti teško ubistvo.

nisam ni tvrdio da je i nehata, to ocigledno nije slucaj. pitao sam da li se za ubistvo iz bezobzirnog i nasilnog ponasanja UZIMA da umisljaj postoji. posto, ako je tako, nisam izjjavio nista sto bi bilo u suprotnosti sa onim sto si ti rekao.

Link to comment

direktan umisljaj: bili su svesni posledice i hteli su njeno nastupanje

 

eventualni umisljaj: bili su svesni da posledica može nastupiti ali su na to pristali.

Aha.

Nisam znao kako da postavim pitanje ali evo odgovora.

Link to comment

Vi masovno pravite paralele sa Tatonom,sada i sa Loncem,ali stvarno ne vidim kako je to bitno za ovu priču ovde. To je po meni relativizacija ovog slučaja. A kada se već poredi,treba reći da je ovaj dečko ubijen ispred hale,Lonac u organizovanoj tuči a Taton u centru grada. Zašto sam napisao ovo? Zato što je u slučaju Lonca jako teško državnim organima da spreče neku takvu tuču, kod Tatona već postoji njihova odgovornost jer je u pitanju dan utakmice i bez obzira što nije kod stadiona,policija mora da zna gde se navijači Tuluza koji su par dana tu nalaze u tom trenutku,ali je bar naša policija reagovala adekvatno posle a kod turske policije nemamo ništa od toga,evroligaška utakmica visokog rizika i čovek biva izboden ispred hale neposredno pre utakmice i za sada nismo videli neku adekvatnu reakciju ni posle utakmice. Ono što je beowl pisao,da 90 posto Turaka ne zna šta se desilo. Pa eto problema,jel ima neko u Srbiji da ne zna ko je Taton?

Link to comment

@miralem

pazi, svako pristalica sam je skocio™  teorije bi potpisao ovih tvojih nekoliko postova

pa sta mogu. ja svakako ne tvrdim da je sam eto tako skocio, ili da su se potukli pa izvukao deblji kraj.

 

Na stranu umisljaj™ tipa SMS poruke, dogovori, nosenje stangli i bejzbolki od kuce. Valjda su tim alatom hteli nezno da maze nenaoruzane ljude po kaficima. 

 

Kakav crni umisljaj/neumisljaj. Ako je nesto isplanirano, to je bilo ovo ubistvo. Ili su se dogovorili da mlate francuze samo 70%

ovaj, oni se sa takvim umisljajem mlate svaki cas, i medjusobno, i obicno se zavrsi bez smrtnih slucajeva/ pomena u medijima. ja sam, evo, ubedjen da pre akcije nisu hteli da ga ubiju. sto ne znaci da ne treba da trunu u zatvoru.

Link to comment

Vidi, to ti je kao da si išao da gađaš kamenom u glavu osobu x, pa si promašio i pogodio (i ubio) osobu y. Isti je đavo, postoji umišljaj. Tako će neko verovatno kazati da taj tamo što je ubadao nožem nije hteo da ubije već samo da ubode u debelo meso (pošto ti maloumnici to rade) i da nije bilo umišljaja. Kurac nije.

Link to comment

sled dogadjaja je potpuno predvidljiv - velika razularena gomila izaziva napetost ispred stadiona > druga razularena gomila ih dodatno provocira > turska policija strucno ubacuje dim > prva razularena gomila neartikulisano bezi u uslovima slabe vidljivosti > izvesnom manijaku (dovoljan je jedan) iz druge grupe se javlja zivotna prilika da u savrsenim uslovima nekog prikolje > ...

 

pouka: da se ta grupa od 400 ljudi drzala iole skupa i malko inteligentnije da su se ponasali, ovo se skoro sigurno ne bi desilo. isli su sa turistickim mentalitetom i potpuno neozbiljno shvatili situaciju.

 

sve ostalo je sporedno. koga iskreno boli uvo za to kako se turska policija odnosi prema slucaju i sta ima da kaze trener ovaj politican onaj i ostale gluposti.

Edited by Krošek
Link to comment

direktan umisljaj: bili su svesni posledice i hteli su njeno nastupanje

 

eventualni umisljaj: bili su svesni da posledica može nastupiti ali su na to pristali.

ok, ovde (u nl) je eventualni umisljaj definisan kao "morali biti svesni", sto uopste ne mora da znaci da neko zapravo jeste bio svesan. ako nisi, ko te jebe, uzima se da jesi.

kao kad sedas u kola u pijanom stanju i u tom momentu postajes odgovoran za evt nesrecu i poginule, iako nisi uopste imao nameru da nekog gazis.

ali ce na sudu, u vecini slucajeva, onaj ko je pijan zgazio coveka dobiti manju kaznu od onog ko se u njega namerno zaleteo.

 

nadam se da se sada razumemo.

Link to comment

pa sta mogu. ja svakako ne tvrdim da je sam eto tako skocio, ili da su se potukli pa izvukao deblji kraj.

 

 

ovaj, oni se sa takvim umisljajem mlate svaki cas, i medjusobno, i obicno se zavrsi bez smrtnih slucajeva/ pomena u medijima. ja sam, evo, ubedjen da pre akcije nisu hteli da ga ubiju. sto ne znaci da ne treba da trunu u zatvoru.

Pa to je ovo "eventualni umišljaj".

To bi bilo pametno i za pijane vozače...

 

Edit: Isto već.

Edited by wall
Link to comment

 

pouka: da se ta grupa od 400 ljudi drzala iole skupa i malko inteligentnije da su se ponasali, ovo se skoro sigurno ne bi desilo. isli su sa turistickim mentalitetom i potpuno neozbiljno shvatili situaciju.

 

 

 

pitanje za nautilusa. ja sad njega da nazovem degenerikom,dobio bih ban a on što je ovo napisao,to je ok?

Link to comment

@Krošek

Iskreno, mene boli uvo, jer se ovi naši na vlasti ponašaju kao gomila imbecila koji bi

sutra, rano ujutru, objavili rat Turskoj, onako, bez mnogo primišljanja.

Ubijen je jedan dečko, rođen je novi Miloš Obilić.

Iz tog razloga bih volela da se policija i odgovorno u Turskoj ponašaju malo odgovornije.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

to sto ti kazes isto tako spada u eventualni umisljaj. o obliku vinosti su napisani tomovi i tomovi, dao sam samo najprostiju i najgrublju definiciju kako bi bilo lako shvatiti sustinu.

Link to comment

pitanje za nautilusa. ja sad njega da nazovem degenerikom,dobio bih ban a on što je ovo napisao,to je ok?

 

da. možeš da mu osporavaš mišljenje ali nemoj vređati. 

 

ovo što je on napisao je prosto glupo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...