Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

Ne postoji "politička volja" za informacijama i rešavanjem slučaja.

 

Grozna je cela reakcija javnosti, naročito medija šta rade posle ovoga, očaj me hvata.

Čija volja ne postoji da se otkrije ubica?

Srbije? :huh:

Mediji, pa nije prvi put da se ponašaju kao đubrad da bi objavili što bolji™ naslov i prodali koji list više. Iskreno, ne čitam i ne pratim.

Link to comment

S obzirom da je tema na društvo o čemu treba da se diskutuje ako ne o ludilu u srpskoj javnosti? Ovo šta su sama država i njeni mediji proizveli nakon utakmica Srbija - Albanija i Galatasaraj - Zvezda je bolesno, i da, u potpunosti baca u zapećak same sportske događaje i incidente sa, evo i smrtnim ishodom na istima

Link to comment

mora da su teleportovani pred halu. ionako je istanbul grad sa vise od 10 miliona stanovnika. tu se 200 ljudi ni ne vidi

Bila je priča da je Marko došao u Istambul kolima sa 4-5 ortaka i da se ne zna gde se grupa sastala.

Link to comment

Ne pada mi napamet da branim tursku policiju, ali ako se njima odjednom pojavilo 200 Zvezdinih navijača ispred hale, bez njihovog znanja, onda nisam siguran da bi samo oni mogli da budu odgovorni.

 

Nisu oni došli neposredno pred utakmicu. Minimum su ceo taj dan proveli u Istanbulu, a nisu ni svi došli u sopstvenoj režiji, već je bilo i autobusa. Osim toga, naš konzulat kaže da su "danima pre" upozoravali sve zvanične strane da ovi dolaze organizovano, a ja verujem da je to bilo bar tog dana.

Link to comment

Čija volja ne postoji da se otkrije ubica?

Srbije? :huh:

Mediji, pa nije prvi put da se ponašaju kao đubrad da bi objavili što bolji™ naslov i prodali koji list više. Iskreno, ne čitam i ne pratim.

 

Ne mediji, već čitava država. Ovo šta imamo nakon dva gorepomenuta sportska događaja nije se nikad dogodilo. Miloševići, Šešelji i Koštunice baš i nisu mnogo pratili sport, sad kad na čelu države imamo ludaka koji se hvalio da dolazi sa šipke na severu, nije neočekivano da se zbog utakmica i pravi ratovi povedu

Link to comment

Ne pada mi napamet da branim tursku policiju, ali ako se njima odjednom pojavilo 200 Zvezdinih navijača ispred hale, bez njihovog znanja, onda nisam siguran da bi samo oni mogli da budu odgovorni.

Oće to. Najbolje da nisu znali da dolaze navijači. Uostalom neko je rekao da su ih panduri dopratili sa granice i ostavili ispred hale.

Link to comment

Oće to. Najbolje da nisu znali da dolaze navijači. Uostalom neko je rekao da su ih panduri dopratili sa granice i ostavili ispred hale.

Dakle ti veruješ da je to bilo nešto tipa ubistva Ćuruvije, samo sa mnogo ljudi. Izvini ja u to ne verujem. Zašto bi turska policija sama sebi napravila problem? To čak ni naša policija ne bi uradila.

Link to comment

Dajte, ako je neko ostao u kontaktu sa onim Malagurskim da se covek pozove i da mu se lepo izvinimo za sve one uvrede i kritike na njegov racun. Mislim, ako ovaj forum dozvoljava njegovu retoriku tipa "a sta ako je organizovani navijac", "a sta je on trazio u Istanbulu/Beogradu"", "a sta mu je trebalo da nosi majicu/duks", onda ocigledno tim kritikama na njegov racun nije bilo mesta, te bi stoga izvinjenje bilo primereno.

Edited by harper
Link to comment

Izvini, ali meni je stvarno malo sumanuto da neko zapuca iz Beograda u Istambul bez neke realne ideje šta će tamo da radi i kako će da uđe na utakmicu.

Što ti je to čudno? Koliko samo priloga na tv je bilo o sličnim situacijama o retardima koji zapucaju 500 i kusur km radi nekog koncerta iako znaju da su karte rasprodate. Isto su se nadali da će nekako ući.

Link to comment

Dajte, ako je neko ostao u kontaktu sa onim Malagurskim da se covek pozove i da mu se lepo izvinimo za sve one uvrede i kritike na njegov racun. Mislim, ako ovaj forum dozvoljava njegovu retoriku tipa "a sta ako je organizovani navijac", "a sta je on trazio u Istanbulu/Beogradu"", "a sta mu je trebalo da nosi majicu/duks", onda ocigledno tim kritikama na njegov racun nije bilo mesta, te bi stoga izvinjenje bilo primereno.

Niko ne dozvoljava sebi retoriku, nego me zanima zbog čega je do sukoba navijača došlo, ne ubistva. Imam valjda pravo da pokušam da shvatim šta se desilo, umesto da histerišem zajedno sa Čovićem, Vučićem, Bogdanovim, Majom Gojković i tobom.

Link to comment

Čija volja ne postoji da se otkrije ubica?

Srbije? :huh:

Mediji, pa nije prvi put da se ponašaju kao đubrad da bi objavili što bolji™ naslov i prodali koji list više. Iskreno, ne čitam i ne pratim.

 

Aha, ma "politička volja" se ovde koristi kao sintagma da se opiše opšte ne funkcionisanje države ili nekih njenih delova, a naročito pravosudnog sistema. Dakle, tek kada neko na vlasti vidi interes, stvari se dešavaju. U ostalim slučajevima vlada opšta kurcobolja korumpiranog sistema. Tako da mislim da ne postoji "politička volja" turske države da rešava slučaj. Naravno, proći će to kroz neku proceduru, ali neće biti kao kada su ubijeni navijači Lidsa.

Ranije se isto govorilo da policija može da uradi maltene šta god, ali sumnjam da će previše da se rasteže zbog ubistva srpskog navijača.

 

Dakle ti veruješ da je to bilo nešto tipa ubistva Ćuruvije, samo sa mnogo ljudi. Izvini ja u to ne verujem. Zašto bi turska policija sama sebi napravila problem? To čak ni naša policija ne bi uradila.

 

Dobro, nisu samo dva pola ovde, postoji i nešto između. Ja stvarno mislim da je to bila kurcobolja u pitanju. Postojao je određeni broj pandura, ali ih nije bilo dovoljno da obuzdaju nerede. Da se odredi količina dovoljnog broja policajaca, potrebno je da neko uradi bezbednosnu pripremu i donese procenu. Siguran sam da se to nije radilo, jer koga zabole.

 

Dajte, ako je neko ostao u kontaktu sa onim Malagurskim da se covek pozove i da mu se lepo izvinimo za sve one uvrede i kritike na njegov racun. Mislim, ako ovaj forum dozvoljava njegovu retoriku tipa "a sta ako je organizovani navijac", "a sta je on trazio u Istanbulu/Beogradu"", "a sta mu je trebalo da nosi majicu/duks", onda ocigledno tim kritikama na njegov racun nije bilo mesta, te bi stoga izvinjenje bilo primereno.

 

Reci mi, molim te, ko to radi, hoću da reportujem takve postove.

Link to comment

Niko ne dozvoljava sebi retoriku, nego me zanima zbog čega je do sukoba navijača došlo, ne ubistva. Imam valjda pravo da pokušam da shvatim šta se desilo, umesto da histerišem zajedno sa Čovićem, Vučićem, Bogdanovim, Majom Gojković i tobom.

 

 

^kako ti epski kenjaš, bruka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...