Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

Ne mediji, već čitava država. Ovo šta imamo nakon dva gorepomenuta sportska događaja nije se nikad dogodilo. Miloševići, Šešelji i Koštunice baš i nisu mnogo pratili sport, sad kad na čelu države imamo ludaka koji se hvalio da dolazi sa šipke na severu, nije neočekivano da se zbog utakmica i pravi ratovi povedu

Ne pamtis pocetak devedesetih. Ne pamtim bas ni ja, ali se kroz maglu secam da je Seselj bio prvi koji je pokusao da politicki instrumentalizuje zvezdine navijace, a onda se umesala DB i uvela u igru Arkana.

Link to comment
  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

Dakle ti veruješ da je to bilo nešto tipa ubistva Ćuruvije, samo sa mnogo ljudi. Izvini ja u to ne verujem. Zašto bi turska policija sama sebi napravila problem? To čak ni naša policija ne bi uradila.

Ne vidim paralelu sa Curuvijom pa pojasni. Normalna je situacija da panduri prate gostujuće navijače od granice do sportskog objekta.

Link to comment

Dajte, ako je neko ostao u kontaktu sa onim Malagurskim da se covek pozove i da mu se lepo izvinimo za sve one uvrede i kritike na njegov racun. Mislim, ako ovaj forum dozvoljava njegovu retoriku tipa "a sta ako je organizovani navijac", "a sta je on trazio u Istanbulu/Beogradu"", "a sta mu je trebalo da nosi majicu/duks", onda ocigledno tim kritikama na njegov racun nije bilo mesta, te bi stoga izvinjenje bilo primereno.

Taman tako. Svašta se piše. I što je najgore od ljudi od kojih to ne očekuješ.

Link to comment

Ne vidim paralelu sa Curuvijom pa pojasni. Normalna je situacija da panduri prate gostujuće navijače od granice do sportskog objekta.

Pa lepo, ispratili su ih do dvorane i ostavili tamo da ih ovi posle masakriraju, to je tvoja tvrdnja, otprilike.

Link to comment

Ne pamtis pocetak devedesetih. Ne pamtim bas ni ja, ali se kroz maglu secam da je Seselj bio prvi koji je pokusao da politicki instrumentalizuje zvezdine navijace, a onda se umesala DB i uvela u igru Arkana.

ne ohrabruj ga...

Link to comment

Taman tako. Svašta se piše. I što je najgore od ljudi od kojih to ne očekuješ.

Pa da, najbolje je da niko ništa ne pita i da svi zajedno vičemo "Ua Turska!"

Link to comment

Pa lepo, ispratili su ih do dvorane i ostavili tamo da ih ovi posle masakriraju, to je tvoja tvrdnja, otprilike.

:lol:

 

Kakvo je ovo učitavanje...

 

Niko to nije rekao, a ja nisam ni pomislio na takvu teoriju zavjere. Kažem ti opet da je normalna praksa da gostujući navijači imaju pratnju od granice do stadiona/hale. E sad što ti nisu ušli u halu i kako je došlo do sukoba sa domaćim navijačima je pitanje za organizatora meča plus pandure koji su dužni da obezbjede isti.

 

Niko ovdje ne viče ua Turska.

Link to comment

Pa lepo, rečeno je da je za sve kriva turska policija. Mene zanima da vidim da li je to tako.

 

Čekaj, šta sad? Kriva je Turska policija jer nije obezbedila događaj. Ne znači to je da je znala da se sprema napad i sklonila se, nije to jedini način na koji policija može biti kriva. Ne znam što ideš u flejmovanu krajnost.

Link to comment

Čekaj, šta sad? Kriva je Turska policija jer nije obezbedila događaj. Ne znači to je da je znala da se sprema napad i sklonila se, nije to jedini način na koji policija može biti kriva. Ne znam što ideš u flejmovanu krajnost.

 

Upravo tako. Voleo bih da znam ko onda snosi odgovornost ako je turska policija nema.

Link to comment

:lol:

 

Kakvo je ovo učitavanje...

 

Niko to nije rekao, a ja nisam ni pomislio na takvu teoriju zavjere. Kažem ti opet da je normalna praksa da gostujući navijači imaju pratnju od granice do stadiona/hale. E sad što ti nisu ušli u halu i kako je došlo do sukoba sa domaćim navijačima je pitanje za organizatora meča plus pandure koji su dužni da obezbjede isti.

 

Niko ovdje ne viče ua Turska.

Dobro, koliko je navijača došlo od granice u pratnji policije? To pitam zbog toga što je ovde rečeno da je ubijeni došao kolima u sopstvenom aranžmanu sa još nekoliko prijatelja. Koliko je takvih bilo?

 

I ajde, da prihvatim da niko ovde ne viče "Ua Turska" (mada je sigurno to bilo tako, ako ništa bar na onom topiku koji je sad zaključan), ali zato viču mediji i to unisono. Evo na primer, šta objavljuje "evropska" B92-ojka:

 

 

Grupa navijača FK Fikšat Kačanik sa juga Kosova i Metohije okačila je transparent kojim podržava ubistvo navijača Crvene zvezde u Istanbulu.

 

Dakle, pod naslovom "Albanci slave smrt navijača zvezde" oni objavljuju šta radi nekih desetak morona iz nekog sela na Kosovu. Dakle, ne samo da se viče "Ua Turska", nego i "Ua Albanija", itd. Mislim da nije zgoreg u takvoj situaciji probati da se shvati šta se stvarno desilo.

 

 

Čekaj, šta sad? Kriva je Turska policija jer nije obezbedila događaj. Ne znači to je da je znala da se sprema napad i sklonila se, nije to jedini način na koji policija može biti kriva. Ne znam što ideš u flejmovanu krajnost.

 

Ok, ali me zanima i da li je samo ona kriva.

Link to comment

Reci mi, molim te, ko to radi, hoću da reportujem takve postove.

 

Sta ima ja da ti pricam? Kreni strpljivo prvo po onom topiku o utakmici pa zaredjaj s reportima, a ako ti ostane reporta mozes i odavde da proberes. Sve to oko predradnje ubistvu je periferija, ko god je dosao, kako god je dosao, sta god da je nosio od odece, sa koliko ljudi je bio, sve je to savrseno nebitno i ni na koji nacin ne daje objasnjenje za to sto se ubistvo dogodilo. Navijanje postoji koliko i sport, ljudi odlaze na utakmice, putuju na gostovanja, stavljaju na sebe klupska obelezja, nisu to izmislili huligani i organizovane "navijacke" grupe retarda i kriminalaca.

 

Postoji citava hronologija ovog dogadjaja opisana u Covicevoj konferenciji za stampu, ko veruje super, ko ne veruje super, neka saceka kredibilniji izvor. Ove spekulacije oko same prirode dogadjaja vezanih za ubistvo nepodnosljivo podsecaju na ono smece od filma "Pretpostavka nevinosti" koji je ovde brutalno kritikovan, s punim pravom. A kritikovan je zato sto je jedina osoba za koga nije postojala nikakva pretpostavka nevinosti upravo bio covek koji je nastradao. Za njega je postojala samo pretpostavka krivice. Mi sad ovde radimo istu stvar. Bavimo se time da li je dosao sam ili organizovano, kolima ili autobusom, da li je do hale dosao sam ili ga je sprovela policija s grupom, zasto je isao u Istanbul ako nije imao kartu,... Zasto? Da li je ubistvo opravdanije ako je dosao organizovano, autobusom, u grupi pod pratnjom policije i nije imao kartu? Ili manje opravdano ako je dosao sam, u sopstvenoj organizaciji, kolima i kupio kartu na blagajni? Ne mislim da to ima bilo kakve veze sa bilo cim, niti mislim da je njegovo ubistvo nameravano jer je bio, ne znam, navijacki vodja li tako nesto. Ovde se radi o random ubistvu koje je izvrsio huligan, mogao je biti bilo ko drugi na mestu ovog decka koji je ubijen.

 

Zato sam napisao da mi sada radimo istu stvar koju je radio Malagurski, samo jos goru, posto se nas kompletan odgovor na dogadjaj bazira na spekulacijama a ne na predlosku ciji epilog se dogodio na sudu. Na ovom forumu je postojala praksa da pocinilac i zrtva imaju svoje ime i prezime i da identiteti i jednog i drugog ne daju opravdanje za jednog ili uvaljuju krivicu drugom. Samo trazim da se ta praksa zadrzi jer smatram da je to dobra praksa.

Edited by harper
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...