Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

e, i da podsetim na jos nesto- ne da ih opravdavam, ali verovatno je da ubice tatona nisu imale nameru da ga ubiju, vec su ga jurili da ga mlate. bodenje nozem je sasvim drugi nivo, i kvalifikuje se kao ubistvo sa predumisljajem.

 

sad nastavite da uporedjujete sve sa svime, generalno baljezgate i stitite forum od nacionalizma i ko zna cega jos.

Link to comment

znak pažnje

 

ne znam kako ti zamišljaš socijalnu dinamiku, 3 dana nerada kao ispoljavanje sućuti?

 

Valjda je sucut kada ne proglasavas govna "nepravedno osudjenim" jbg.

 

I ne, nije mi namera da pravim paralelu sa Tatonom, paralelu su drugi napravili deset sekundi posle vesti o ovom ubistvu. 

 

Navijanje™ na ovoj temi je jako losa stvar bas kao i "mi smo, oni su" konstrukcije. Ovog momka je u Istambulu ubio jedan (ili dvojica, videce se) ljudi, nije ga ubila Turska ili "Turci" bas kao sto Tatona nije ubila Srbija odnosno "Srbi". 

 

Verovatno postoji neki jebeni snimak sigurnosnih kamera, valjda se ovo razresi do kraja, pronadju se ubice. 

Link to comment

Ovog momka je u Istambulu ubio jedan (ili dvojica, videce se) ljudi, nije ga ubila Turska ili "Turci" bas kao sto Tatona nije ubila Srbija odnosno "Srbi".

a ko je to ne rekao, već i natuknuo, leba ti?

 

svi smo zgroženi, koliko sam ja primetio, kako sada, tako i onomad zbog tatona (doduše, miralem je vo pravo - smrt u beogradu je bilo ubistvo iz nehata, u carigradu iz "hata")

Link to comment

 (doduše, miralem je vo pravo - smrt u beogradu je bilo ubistvo iz nehata, u carigradu iz "hata")

 

 

Aj da ne ulazimo dalje u ovaj kupus od relativizovanja molim te? Jedan je umirao deset dana drugi par minuta. Jednog su ubila iz cista mira petnaestorica u kaficu drugog jedan/dvojica u opstem navijackom metezu

 

etc.

 

Ne znam sta se iz ovih paralela (ukljucujuci paralele srpski/turski stadioni i reakcije navijaca na tribinama, minuti cutanja i ostala uopstavanja) moze pametno izvuci.

Edited by Caligula
Link to comment

Aj da ne ulazimo dalje u ovaj kupus od relativizovanja molim te? Jedan je umirao deset dana drugi par minuta. Jednog su ubila iz cista mira petnaestorica u kaficu drugog jedan/dvojica u opstem navijackom metezu

 

etc.

 

Ne znam sta se iz ovih paralela (ukljucujuci paralele srpski/turski stadioni i reakcije navijaca na tribinama, minuti cutanja i ostala uopstavanja) moze pametno izvuci.

Jah, jah... Metež je zajeban izgube se ljudi, probodu srce i pocepaju jetru nekome... Metež.
Link to comment

Jah, jah... Metež je zajeban izgube se ljudi, probodu srce i pocepaju jetru nekome... Metež.

 

Metez koji je neko iskoristio da ubije momka, tako sam napisao.

 

btw. i Taton je skocio u rupu u opstem metezu™ nisu navijaci krivi, metez je kriv

Link to comment

Metez koji je neko iskoristio da ubije momka, tako sam napisao.

 

btw. i Taton je skocio u rupu u opstem metezu™ nisu navijaci krivi, metez je kriv

To si ti rekao.

Uopšte mi nije jasno šta pokušavaš da objasniš™.

Taton je umirao 15 dana a ovaj 2-3 min???

Link to comment

Niko se nece zgroziti, svi ce cutati kao sto su cutali i do sada a postoji jos x ovakvih primera. Slavljenje ubice je bolesnije od zvizdanja minuti cutanja, pa sam zato odabrao ovaj primer.

Zgroziće se svi koji su normalni i koji znaju šta se desilo. Ako su novinari ćutali kako misliš da ljudi koji nisu išli na tu utakmicu saznaju da se događaj desio?

Neverovatno mi je da neko nađe po PPP-u da morališe o tome kako u drugim slučajevima nije osuđivano igranje na grobu. Ajd Zakintosa mogu i da razumem jer ga nema mnogo na forumu, ali ti si bar ovde (bio) starosedelac.

 

I hoće li neko da objasni ko su "svi", ko je "niko", ko su "oni", ko su "mi", pa da može kvalitetno da se polemiše? Ili će se do kraja sveta koristiti neke generalizacije, a onda tuđe generalizacije koristiti za pravednički gnev?

Link to comment

Jah, jah... Metež je zajeban izgube se ljudi, probodu srce i pocepaju jetru nekome... Metež.

 

+1

 

A i sta je imao ubijeni da se mete ispred hale, pa jos u Turskoj, kad je mogao da gleda utakmicu na TV-u. Ustvari, sta ima da gleda uopste, sport ionako treba zabraniti, a one koji, ne daj boze, navijaju za neki klub pozatvarati u rezervate.

Link to comment

Zgroziće se svi koji su normalni i koji znaju šta se desilo. Ako su novinari ćutali kako misliš da ljudi koji nisu išli na tu utakmicu saznaju da se događaj desio?

Neverovatno mi je da neko nađe po PPP-u da morališe o tome kako u drugim slučajevima nije osuđivano igranje na grobu. Ajd Zakintosa mogu i da razumem jer ga nema mnogo na forumu, ali ti si bar ovde (bio) starosedelac.

 

I hoće li neko da objasni ko su "svi", ko je "niko", ko su "oni", ko su "mi", pa da može kvalitetno da se polemiše? Ili će se do kraja sveta koristiti neke generalizacije, a onda tuđe generalizacije koristiti za pravednički gnev?

 

Ja nisam pomenuo PPP. Zakintosov post na koji je Nautilus reagovao sam razumeo da se odnosi na reakciju javnosti a ne samo PPP-a. Takve reakcije nisam vidjao kad su se slicne svinjarije (i jos gore) desavale u nasem dvoristu. Sto se tice PPP-a, tu se vec mogu videti postovi tipa "stoka", "napalm" i sl.

Link to comment

kakva je to imbecilna zamena teza?

prebacuje se nekome zbog zgrazavanja samo zato sto je slicne stvari radio i neko ko je igrom slucaja rodjen i zivi u istoj drzavi?

prvi ste vi relativizatori uveli kolektivnu krivicu i kolektivnu osudu u pricu.

prejadno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...