Jump to content
IGNORED

Pokret za okupaciju bioskopa


kobni zelaya

Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    55

  • Pontijak

    40

  • yolo

    32

  • Прслин

    30

Ajmo polako, a sta ako je akcija inicijalno autohtona, podrzana preko licnih kontakata od ljudi od uticaja iz inostranstva, a pritom u svemu ovome neki likovi oko gradske vlasti vide mogucnost da love u mutnom.

 

Jos je rano za ozbiljno linkovanje ove dece™ na  Vesica.

Link to comment

Govori mi da Studio b radi ono što treba da radi, u ovom slučaju - a to je borba da se gradu vrate bioskopi koje su mu oteli lopovi i koji bi da ih pretvaraju (i pretvaraju u tržne centre).

 

A ti reci lepo - čija je kombina™ u pitanju?

 

grad koji vodi mali™ koji je gle cuda bio u agenciji™ koja je uvaljala muljatoru bioskope za male pare, dakle taj grad se bori da se gradu vrati??? grad koji pravi beograd na vodi??? daj nemoj da me zajebavas po ovom kisnom danu :lolol:

 

Ajmo polako, a sta ako je akcija inicijalno autohtona, podrzana preko licnih kontakata od ljudi od uticaja iz inostranstva, a pritom u svemu ovome neki likovi oko gradske vlasti vide mogucnost da love u mutnom.

 

 

 

sta cu kada ne umem polako :(

Edited by Pontijak
Link to comment

Тако је кренуло, или је бар тако деловало. Али, имали су много раскрсница и још више саобраћајаца и лепо су изабрали са киме ће. Ко их јебе од сада. :smoris:

Edited by Прслин
Link to comment

Bravo za dovođenje lika iz Sirize, koja uglavnom i predstavlja jedinu nadu u ovim krajevima. Naravno da je ulazak u bioskop levičarska stvar, kao što je i zaštita kulture i njenog ne-tržišnog statusa. Kakvo crno neideološko zauzimanje bioskopa - udarilo se na privatnu svojinu i ako se udarilo.

 

Mora samo brzo, vidis da se libekovcima prividja da istu stvar samo sto nisu uradili zlatnozorasi

 

 

Da li bi okupatorima bilo OK da sutra umetnici bliski Srbskoj akciji okupiraju bioskop i dovedu vođu Zlatne zore da propagira rasizam?

 

 

Ovo je toliko ispran mozak od sadrzaja da nemam reci.

Link to comment

Тако је кренуло, или је бар тако деловало. Али, имали су много раскрсница и још више саобраћајаца и лепо су изабрали са киме ће. Ко их јебе од сада. :bye:

 

pa bas zao sto je tako krenulo i sto je tako delovalo bio sam sumnjicav bas zbog tih raskrsnica. cudo jedno kako ovde decenijama sve krene sa puno idealizma i uvek se zajebe vec na prvoj raskrsnici. to je valjda taj neki krst koji nosi srpsko politicko bice, da se uvek saplete vec na prvoj raskrsnici

 

ok, bitno je da je malo zivnula tema, ovo kao nekadasnje filmske novosti pre pocetka bioskopske predstave da narodu ne bude dosadno dok trazi svoja mesta u bioskopu :D

Link to comment

grad koji vodi mali™ koji je gle cuda bio u agenciji™ koja je uvaljala muljatoru bioskope za male pare, dakle taj grad se bori da se gradu vrati??? grad koji pravi beograd na vodi??? daj nemoj da me zajebavas po ovom kisnom danu :lolol:

 

Slabo to ima veze s mozgom, ne možeš tako da razmišljaš. Elem, ako na rts-u hvale KKCZ, to znači da je RTS u Čovićevim rukama, a protiv Vučića?

 

Ali da se ne bavimo teorijama zavere (opet), vreme će pokazati šta će biti s Zvezdom i još mnogim prostorima koje su kriminalci zauzeli po gradu za sitne pare. A čak i ako ništa ne bude, ova stvar je korisna, makar samo zato što narušava dogmu o privatnoj svojini kao jedinoj i najboljoj i stvara energiju koja će nam biti potrebna kad dođu da prodaju EPS, vodu, zemlju po kojoj hodamo i sve ostalo što je naše.

Link to comment

Јеботе, човече, говна црвена још нису вратила ни шта су први пут покрала, а ти зазиваш нови круг.

Link to comment

Ali da se ne bavimo teorijama zavere (opet), vreme će pokazati šta će biti s Zvezdom i još mnogim prostorima koje su kriminalci zauzeli po gradu za sitne pare. A čak i ako ništa ne bude, ova stvar je korisna, makar samo zato što narušava dogmu o privatnoj svojini kao jedinoj i najboljoj i stvara energiju koja će nam biti potrebna kad dođu da prodaju EPS, vodu, zemlju po kojoj hodamo i sve ostalo što je naše.

 

sport ne pratim pa mi nije jasno sta si zeleo da kazes :(

 

sa ovim se zaista slazem sto si napisao samo mi je strepnja veca od nade da ce se narod toga setiti kada se dodje do prodaje svega sto si naveo

 

sa napomenom da gotovo nista realno nije nase iako su decenijama tako ucili generacije

 

nego, da i meni pocne vikend vec jedanput a i da vas postedim svog lupetanja do ponedeljka :D

Edited by Pontijak
Link to comment

ne. dosli smo do strukturnog baga u rasudjivanju srpskog politickog bica kao takvog :)

 

Јеботе као трамвај си. Тераш право, не гледаш у страну и онда кад се судариш са југом настане ово. 

 

Da probam da se artikulišem. Pokret za okupaciju nečega zarad zaštite od krupnog kapitala je jedan na jedan pokušaj preslikavanja istanbulskih dešavanja. Aferim. Kad/ako murija dođe da ih razjuri stvoriće se uslovi da se pokrenu neke demostracije ili već neki vaninstitucionalni protest protiv vlasti. Ako do toga dođe, a ne verujem baš ali ajde, desiće se neko uzdrmavanje postojeće desne vlasti. Da li će to nešto doneti? Ko će ga znati. 

 

Ono u čemu ja vidim veći značaj je mogućnost da se politička borba vrati u "demokratske tokove" iz belih listića, šlaufa, okupiranih bioskopa i čega god. Meni je to značajno i u to polažem više nade nego u ove performanse.

 

O tome da li je ekstremna levica isto što i ekstremna desnica sam već pisao. Mislim da nije ali i da me poslednja dešavanja na levoj sceni opasno demantuju. Kako god, mislim da nas u narednim godinama očekuje sretanje ulevo i mislim da je jako značajno ko će to skretanje da izvede. SPS se kao deo sistema nameće kao logičan kandidat za preoteti tu priču ali živi bili pa videli. Ovakve akcije mogu da daju klicu nekih novih lica i pokreta. 

 

Kao što rekoh, ja verovatno neću u tom slučaju biti na toj poziciji ali svejedno mislim da je to realnost. 

Link to comment

Јеботе, човече, говна црвена још нису вратила ни шта су први пут покрала, а ти зазиваш нови круг.

 

:D Biće restitucije sigurno, samo još malo sačekaj.

Link to comment

@mccabe

 

e pa tako kazi :)  hvala ti na iscrpnom i razumnom odgovoru, zaista :)

 

 

i hvala na komplimentu, ja zaista obozavam tramvaje kao prevozno sredstvo :)  a ne zamerite sto sve posmatram iz perspektive coveka koji je na sredini seste decenije zivota a ne umem da igram sah pa mi ni odlazak na kalemegdan ne bi pomogao :(

Edited by Pontijak
Link to comment

Јеботе као трамвај си. Тераш право, не гледаш у страну и онда кад се судариш са југом настане ово. 

 

Da probam da se artikulišem. Pokret za okupaciju nečega zarad zaštite od krupnog kapitala je jedan na jedan pokušaj preslikavanja istanbulskih dešavanja. Aferim. Kad/ako murija dođe da ih razjuri stvoriće se uslovi da se pokrenu neke demostracije ili već neki vaninstitucionalni protest protiv vlasti. Ako do toga dođe, a ne verujem baš ali ajde, desiće se neko uzdrmavanje postojeće desne vlasti. Da li će to nešto doneti? Ko će ga znati. 

 

Ono u čemu ja vidim veći značaj je mogućnost da se politička borba vrati u "demokratske tokove" iz belih listića, šlaufa, okupiranih bioskopa i čega god. Meni je to značajno i u to polažem više nade nego u ove performanse.

 

O tome da li je ekstremna levica isto što i ekstremna desnica sam već pisao. Mislim da nije ali i da me poslednja dešavanja na levoj sceni opasno demantuju. Kako god, mislim da nas u narednim godinama očekuje sretanje ulevo i mislim da je jako značajno ko će to skretanje da izvede. SPS se kao deo sistema nameće kao logičan kandidat za preoteti tu priču ali živi bili pa videli. Ovakve akcije mogu da daju klicu nekih novih lica i pokreta. 

 

Kao što rekoh, ja verovatno neću u tom slučaju biti na toj poziciji ali svejedno mislim da je to realnost. 

 

Ovakve akcije su apsolutno jedina šansa da se na ovoj političkoj sceni pojavi neko za koga ima smisla glasati. Još jedno obrtanje kruga iz devedesetih nikome zaista nije potrebno.

Link to comment

Ovakve akcije su apsolutno jedina šansa da se na ovoj političkoj sceni pojavi neko za koga ima smisla glasati. Još jedno obrtanje kruga iz devedesetih nikome zaista nije potrebno.

 

sa boldom se naravno slazem sa ponovljenom napomenom da sam postao rezignirani matorac koji ne prepoznaje u mnogo cemu sansu o kojoj ti govoris pa ni u ovome poucen visedecenijskim iskustvima tokom kojih sam se nagledao sansi a u neke bogme i verovao da imaju smisla, to je sve.

Edited by Pontijak
Link to comment

Mora samo brzo, vidis da se libekovcima prividja da istu stvar samo sto nisu uradili zlatnozorasi

 

 

 

Ovo je toliko ispran mozak od sadrzaja da nemam reci.

 

Libekovci nikad neće moći da izvedu ovako nešto, jer je salon u njima suviše jak. Udobne su salonske fotelje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...