Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

nerijetko su iste firme ili makar isti proizvodi sa istim slikama na aliju i ebayu, a ima ih i na amazonu i etsy-ju

Aha, dakle glupo sam verovao da je tamo nešto kao utegnutije nego ovamo.

Korisna informacija.

Link to comment

Šta?

Firma na Ali i firma na ebay-u ista (sudeći po fotkama i prikazu proizvoda.

Ako ova na Ali zavaljuje plagijate onda i ona na ebayu radi isto?

Nekako sam verovao da na ebayu...

Da, niko joj ne brani da pokusa da proda nesto i na ebay-u , pa ako prodje prodje ... Evo gore sam ti dao primer, da automatski vracaju novac ako se ispostavi da je false™ (odnosno sam prodavac ti vraca pare bez da ebay presudjuje posto su ocigledno svesno prekrsili pravila prodaje tamo)

Link to comment

Da, niko joj ne brani da pokusa da proda nesto i na ebay-u , pa ako prodje prodje ... Evo gore sam ti dao primer, da automatski vracaju novac ako se ispostavi da je false™ (odnosno sam prodavac ti vraca pare bez da ebay presudjuje posto su ocigledno svesno prekrsili pravila prodaje tamo)

Razumeo.

Kasno. -_-

Link to comment

Evo ti primer za noz , posle moje poruke, da sumnjam u origalnost proizvoda ...

 

 

 

Thank you for your message.

This is the first time we receive this comment about this item so we have already updated our supplier about the quality issue. Thanks for your great help to let us find out the issue. We will investigate the case. We always hope to keep customers happy so we have already arranged a full refund to you. Please check your Paypal account accordingly.

Sorry for the inconvenience caused.

Have a nice weekend!



- pinkyc628
Edited by Geo
Link to comment

Ih, verujem, nema potrebe da iznosiš dokaze.

 

Iz nekog razloga sam verovao da ako na ebayu stoji Nike, Browing ili sl. da onda jeste to tj da se ne zajebavaju valjajući plagijate a da na Ali to rade jer kupci znaju da nije original.

 

Drugim rečima, i tamo treba biti razumno oprezan.

Link to comment

Ih, verujem, nema potrebe da iznosiš dokaze.

 

Iz nekog razloga sam verovao da ako na ebayu stoji Nike, Browing ili sl. da onda jeste to tj da se ne zajebavaju valjajući plagijate a da na Ali to rade jer kupci znaju da nije original.

 

Drugim rečima, i tamo treba biti razumno oprezan.

Ja sam ove godine imao oko 30 kupovina i gotovo sam 100 % siguran da svi artikli koji dolaze iz USA, Japana , Australije ili recimo Engleske su autenticni , dok treba izbegavati ( ili dobro proveriti) brendirane proizvode iz Kine , Hong Konga i tu i tamo iz Juzne Koreje ... Naravno , bitno je voditi racuna da prodavac ima sto vise transakcija i da je sto bolje ocenjen , odnosno da je sto duze na ebay-u ! 

 

p.s. Izvinjavam se za off ...

Link to comment

Razumni, jesi li isprobao fleš? Ista stvar?

Nisam stigao... Bile su mi busy mašine. Izgleda da je spor, doduše pustio sam bio samo 110GB i prijavio je nekih 6 sati kopiranja mada je jako brzo palo na 4,5 ali to je stvarno previše podataka. Sutra tj danas ću se pozabaviti. A od USB 3.0 brzine kontam da nema ništa, al ajde...

 

E da, u vezi linkovane kvati adidas jakne od 7.70e:

 

Your order 64281171214972 has been frozen due to suspicious seller activity

 

Dear Michael Jordan

 

You order is currently frozen, due to the sellers suspicious trading activities.

We have suspended this seller’s account because we have detected unsafe trading activities. We have therefore requested the seller to provide sufficient evidence, such as shipping documents and certificates which they must provide within 3 business days (not calendar days).

 

If the seller fails to provide any evidence within 3 business days, we will issue you with a full refund. In the event the seller does provide evidence, it could take about 15 business days for the case to be resolved.

 

We apologize for this inconvenience. At AliExpress, we are committed and always taking steps in improving our customers shopping experience and to the protection of both the buyer’s and seller’s interests.

 

Your understanding and cooperation are highly appreciated.

 

 

Sincerely,

AliExpress Trade Security Department

2014.11.03 01:52

 

This is an automated system email. Please do not reply to this email.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Refunded to Credit Card: xxxx

Usually, you will receive your refund within 7-15 working days after “Refund Completed”. If there is a delay, please check with your issuing bank.
 
Dva dana od prigovora... ovo je drugi puta da sam imao primedbe (prvi puta veličinski broj nije imao veze sa naručenim), i taj put je takođe sve bilo rešeno za par dana. Efikasni su i korektni, Alijevci, zaista.
Link to comment

meni jutros napravise nalog na jd.com (sve je ppp kriv). 

bez kreditne kartice, vecina kupovina moze placanje pouzecem. ne znam koliko je takva praksa zastupljena u svijet, men'se cini ne preterano. 

hocu reci da u kini korektno funkcionise online shopping, tako da me ne iznenadjuje ista praksa sa overseas klijentelom.

 

btw moja hanuma godinama narucuje razne "neophodne" proizvode, toliko narucuje da se pozdravljam po kraju sa svim dostavljacima (pored zene pride imam desetak isporuka u ofis dnevno, a sve je u jednom kvartu, pa su i delivery boys isti). 

 

 

 

Link to comment

 

Refunded to Credit Card: xxxx

Usually, you will receive your refund within 7-15 working days after “Refund Completed”. If there is a delay, please check with your issuing bank.
 
Dva dana od prigovora... ovo je drugi puta da sam imao primedbe (prvi puta veličinski broj nije imao veze sa naručenim), i taj put je takođe sve bilo rešeno za par dana. Efikasni su i korektni, Alijevci, zaista.

 

I sad ti je ostao dzabe fles od 8 gb? I to je nesto :)

 

Glase kolko si uspeo da napakujes na tvoj? Ne bi bilo zgoreg da probas da vidis sta kaze ono Dankanovo programce ako ti nije tesko. 

 

edit: zvuci bas spor. Nesto sam probao da izracunam i valjda bi trebalo nesto vise od pola sata max usb 2.0 brzinom za 110 gb. Nek je i cetiri puta sporije od toga opet ne bi trebalo mnogo duze od dva sata a tebi prijavljuje 4-5. Koju brzinu upisa prijavljuje kad se ustali?

Edited by katamaran
Link to comment

Glase kolko si uspeo da napakujes na tvoj? Ne bi bilo zgoreg da probas da vidis sta kaze ono Dankanovo programce ako ti nije tesko. 

 

edit: zvuci bas spor. Nesto sam probao da izracunam i valjda bi trebalo nesto vise od pola sata max usb 2.0 brzinom za 110 gb. Nek je i cetiri puta sporije od toga opet ne bi trebalo mnogo duze od dva sata a tebi prijavljuje 4-5. Koju brzinu upisa prijavljuje kad se ustali?

 

Evo kopiram... Prvo, i kući i na poslu, kada uštekam fleš u 3.0 port, on ga uopšte ne razaznaje...

 

Pustio sam da kopira file od 36GB tj ISO od igre, i mrcvari se baš sporo....

Link to comment

Nism iznenadjen al sam definitivno razocaran. Bar im uzmi pare nazad.

 

mozda probam neki od 64gb za te pare. to jos i nije nemoguce da radi.

 

Kako ti se pokazao onaj bicikl kompjuter odavde? Sve mi se vise cini da je odavde jedino rezon odeca ili obuca a i to je krajnje diskutabilno.

 

edit: toliko o teoriji da moze da se uzme ljudski fles od 64

 

http://www.aliexpress.com/store/product/High-Quality-Philippines-Made-3-0-USB-Flash-Drive-Wholesale-Japan-Brand-usb-Disk-Free-Shipping/1110593_1852770338.html?spm=5261.7049941.1998087720.919

 

Flash card instead of 64GB 8GB was fixated. Throws at her information and can only last 8GB. Seller fraud.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...