Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

kopije, fkors.

 

za obucu bih rekao da je bacen novac, buduci da se najvise i najbrze haba od sviju.

za usb flesku, jebemliga, stampana plocica je stampana plocica :fantom:

Aha.

Čudi me ih neko npr. Browing ili Nike ne pojuri...

 

E: Zna Morgana đe đavo spava.

Edited by wall
Link to comment

znak manje više. imam salomon patike, jedna od najboljih kupovina obuće ever, a i razgledao sam ove salomon sa alija. od spolja iste, al kad ih zagledaš izunutra, deluju kao one kartonske koje se nose na večni počinak.

prvi uslov za cipele(patike) koje se nose veći deo dana je udobnost. ove to nisu i ne deluju preterano izdržljivo kao prave.

za mene je to ključni razlog zbog čega obuću nikada ne bih uzeo na ovom sajtu. torbe, fleške, kablići ok. gilje, nikada.

Link to comment

ja sam prvo narucila torbu i neku majicu kratkih rukava, i zbog cijene i zbog straha da cu da promasim velicinu odjece

dug rukav mi je problem jer sam rukata, nasla sam jaknu koju cu naruciti, 18 eura, ide mami ako bude promasaj po y osi. lomim se oko jos jedne jakne, 24 eura, stroziji je kroj pa bi me promasaj kostao, a izgleda mnogo dobro.

po onome sto sam vidjela u okruzenju, kvalitet moze da bude na nivou zara mango i sl. s druge strane, poznanica ima jaknu privlacnog kroja ali od drugorazrednog spandeksa. bas treba paziti u kupovini.

 

odoh, ugnjavih topik svojim iskustvima.

Link to comment

bejah nedavno jedan dan u senzenu, znaci prava kina, pritom na granici sa admin.teritorijom zvanom hong kong sto znaci da je tranzit ogroman i da se svakog dana slivaju desetine hiljada sto turista sto trgovaca sa praznim krmacama koje valja napuniti. malo je reci da sam bio impresioniran po raznim osnovama a ono sto je ovde vazno reci za kupovinu na alibabi je sledece: kinezi imaju kopije bukvalno svega i cena zavisi iskljucivo od uspesnosti kopiranja originala. odmah na z.stanici cim se izadje napolje nalazi se shopping mall velicine delta sitija koji sluzi da se ne cimas po gradu nego da kupis sta ti treba. cim udjes unutra krenu da te napadaju abercrombie majice i uniqlo perjane jakne u raznim gradacijama kvaliteta. ako je original a&f majice 40e, perfektna kopija je 20, neperfektna 10, losa 5. ono sto me je iznenadilo je sto stvari uopste nisu toliko nekvalitetne kao sto se moze zakljuciti na osnovu kineskih radnji ovde (mislim da ovde stize ono sto izbace kao skart iz fabrika). ta a&f majica od 20e se provaljuje samo po tome sto nije spakovana kao original, ostalo sve odlican 5.

 

tako da mislim da kupovina na alibabi koja ima poriv prakticnost i ekonomicnost ima rezona ako se uzimaju bolje stvari i ako brend nije jedini motiv. doduse, primetio sam da na aliju neke stvari kostaju osetno vise nego sto kostaju u samoj kini, ne znam da li zato sto apsorbuju deo troskova slanja u cenu ili je prosto takva potraznja. recimo mob.telefoni ipak kostaju manje na licu mesta, pod uslovom da ste sigurni da uzimate original.

Link to comment

jebemliga, stvarno ne mogu da zamislim da svesno pazarim nesto samo zato sto ima neki znak, a znajuci da je laznjak u pitanju.

 

Pa valjda je bitno kakav je lažnjak i koliko je jeftinije. Pre jedno 2 godine sam pazario na limundu kopiju nike structure, platio sam ih nešto smešno, tipa 1500, 2000 dinara, ne sećam se. U pitanju je bio ljubičasti model, model koji mi je bio mnogo, mnogo lep a "original" je koštao tipa 12.000 i rođeni burazer ih je imao. Kad ih je video, nije mogao da veruje da nisu original, toliko je dobra kopija bila. A mogu ti reći da sam ih drndao mnogo, mnogo duže nego što sam očekivao i realno dobio više za pare i nego što sam se nadao. 

 

Neko se zalepi za neki model a nema para da ga priušti ili jednostavno neće da da realnu cenu jer je puno. A mislim da i podcenjuješ "lažnjake", kao što smo već pričali, kontam da se gomiletina lažnjaka prodaje po lokalnim buticima kao originali i sl. A i kao što je gaza rekao, nisu svi lažnjaci isti, ima baš baš dobrih kopija. 

 

:wub:

 

nike-air-structure-triax-91-purple-aqua-

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa valjda je bitno kakav je lažnjak i koliko je jeftinije. Pre jedno 2 godine sam pazario na limundu kopiju nike structure, platio sam ih nešto smešno, tipa 1500, 2000 dinara, ne sećam se. U pitanju je bio ljubičasti model, model koji mi je bio mnogo, mnogo lep a "original" je koštao tipa 12.000 i rođeni burazer ih je imao. Kad ih je video, nije mogao da veruje da nisu original, toliko je dobra kopija bila. A mogu ti reći da sam ih drndao mnogo, mnogo duže nego što sam očekivao i realno dobio više za pare i nego što sam se nadao. 

 

Neko se zalepi za neki model a nema para da ga priušti ili jednostavno neće da da realnu cenu jer je puno. A mislim da i podcenjuješ "lažnjake", kao što smo već pričali, kontam da se gomiletina lažnjaka prodaje po lokalnim buticima kao originali i sl. A i kao što je gaza rekao, nisu svi lažnjaci isti, ima baš baš dobrih kopija. 

 

:wub:

 

nike-air-structure-triax-91-purple-aqua-

pusti ti gazu, on je doskora furao bos po kamenu.

 

 

ha, mislis ti da bi tonijeva stopala ostala tako lepa i nezna i da ih izlozi laznjacima?

 

e to!

Edited by ToniAdams
Link to comment

+1

Ja sam pre par godina uzeo Kinesku kopiju AirMAX za 25€, a kod nas su iste takve bile preko 150€. U dve naše prodavnice sam upoređivao isti model i bile su identnične, spolja, unutra, etiketa... nije bilo razlike, što mi govori da se i po radnjama valjaju lažnjaci. Patike sam koristio samo za šetnju i dan danas mogu da se nose. Što se kvaliteta tiče, po mom mišljenju, đon je malo tvrđi, što utiče na udobnost ako se patike nose non-stop. Da zaključim, iako sam u mogućnosti da dam 200€ za patike, spreman sam da platim toliko ako sam siguran da je pravi original, ali zašto da platim toliko našim lopovima za lažnjak visokog kvaliteta koji mogu da kupim višestruko jeftinije.

 

Pitanje u vezi sa karticom Komercijalne banke. U kojoj valuti uplaćujete sredstva na račun, pošto vidim da je njihov kurs Dinara prema Dolaru krajnje nepovoljan.

Link to comment

Pitanje u vezi sa karticom Komercijalne banke. U kojoj valuti uplaćujete sredstva na račun, pošto vidim da je njihov kurs Dinara prema Dolaru krajnje nepovoljan.

sve internet kartice su vezane za evro, koliko znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...