Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

OK, kad se tako postave stvari mogao bih da se složim sa svim tim, sem sa jednom stvari - a mislim da je ona suštinska. Zamajac za tako nešto iz samog sudstva doći neće, jer ne može, nema ko. Mora da dođe spolja.

 

A ako dolazi spolja, cenim da je uvek mnogo bolje da dođe iz nekih struktura u okviru pravosudnog sistema, nego od izvršne vlasti.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment
  • 2 weeks later...

dvokat Vladimir Zrelec koji je ranjen u pucnjavi na Vračaru početkom decembra pogledao je danas povredama, javio je RTS.


Na Zreleca je pucano iz automatskog oružja u ulici Patrijarha Varnave. Nakon toga je prebačen u Urgentni centar gde je hitno operisan.


Predsednik Advokatske komore Srbije Dragoljub Đorđević izjavio je večeras da je srpska advokatura u šoku.


Đorđević je u izjavi Tanjugu potvrdio da je Zrelec preminuo od posledica ranjavanja i poručio da smrt advokata neće moći da se završi na uobičajenim saopštenjima da će počinilac biti priveden pravdi, već da će advokati insistirati da budu upućeni u tu istragu, ali i ostale u kojima su napadnuti advokati.


„Posle napada na Zrelaca, prećeno je još trojici advokata. To više nema smisla”, rekao je Đorđević.


Prema njegovim rečima, dve nedelje pre nego što je upucan Zrelec je policiji prijavio pretnje smrću i zatražio bezbednosnu proveru i zaštitu, ali ništa nije urađeno.


Link to comment

Mučeni Zrelec je umro od sepse i to toliko dugo nakon ranjavanja. To je klasična lekarska greška odnosno neznanje. Čak je poslednjih dana počeo da se oporavlja. Ali, izgleda da je u srpskim bolnicama postoperativni tretman jakim antibioticima pacijenata i dalje neka vrsta tabua.

Ovaj čovek je imao veliku šansu da ostane živ nakon zločina koji je izvršen nad njim.

Link to comment

Metak je uvek izvor sepse kada u tkivo unese i materijale poput odece, metala (od vrata automobila) ili delove sedista (punjenje).

Ne znam da li ko i sta osudjuje, poenta mi je u cinjenici da se u Srbiji masovno umire, postoperativno, od sepse i da je to iskljuciva krivica lekara, odnosno, stanja u kome je srpska medicina danas.

Ovo mi je samo posluzilo kao slucaj da istaknem tu poentu jer sam danas tako procitao u nekim novinama, da mu je bilo skroz bolje ali da je naglo dobio sepsu i preminuo. Zao mi je coveka, zrtva je teskog zlocina. Ova smrt bi mogla da razmrda istrazivace (novinare, itd) da se pozabave fenomenom visoke stope smrtnosti u domacima bolnicama izazvane sepsom.

Link to comment

pre bilo kakvog razgovora o odgovornosti lekara za slučajeve sepse, molim da se drage kolege forumaši prvo upute u problematiku rezistentnih sojeva bakterija koji su podivljali na globalnom nivou, usled adaptacije izazvane humanom i veterinarskom primenom antibiotika. ovo nije neko okultno znanje već nešto na šta je WHO upozorio prošle godine veoma ozbiljnim i urgentnim tonom.

 

povećana smrt od sepse u našim bolnicama, iako može biti povezana sa stanjem našeg zdravstva ( u stvari svakako jeste), nikako nije njegova direktna rezultanta.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

svojevremeno sam pokušavao da doprem do nekih mozgova sa jedinim proizvodom koji je sporečavao razvoj rezistentne stafilokoke na posteljini i tako tim bolničkim tekstilima, prohujao sam sa vihorom, čisto da ne traćim vreme

Link to comment

Kako bi se ti spremio za superbugs?

postoji mnogo načina. bolji dijagnostički protokoli, konzervativnija upotreba katetera, oprezna primena antibiotika, viši standardi higijene u bolnicama...

Link to comment

postoji mnogo načina. bolji dijagnostički protokoli, konzervativnija upotreba katetera, oprezna primena antibiotika, viši standardi higijene u bolnicama...

 

Dobro, to svakako neće da škodi, ali verovatno neće napraviti ni neku spektakularnu razliku u statistici za rezistentne sojeve.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...