Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

pa naravno da bude ugrozen. al onda ustanes, streses prasinu i nastavis dalje, plivaj i cuti daleko je australija :)

jes vala. evo me na obali i jos pokusavam da dodjem do daha. :)

 

ne razumem kako neko ima ako nista drugo ono obraza da kuka sto nema para za letovanje dok se u tom trenutku desava recimo genocid u srebrenici.

ovo karikiraš, jel da?

 

poz

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

Neka, hvala: gledam, post za postom, kako od jednog OK topika pravis promenadu sopstvene neluzernosti sa sve prodavanjem leprsavog optimizma i deljenjem moralnih lekcija i zivotnih recepata na angro i bez PDV.

 

Izvoli, ne daj se smetati.

dok je tvoja misija sta, da meni spocitavas sto pisem ono sto mislim na forumu ciji sam clan isto koliko i ti?

malo si se ti zaneo druze :D

Link to comment

mi naravno znamo da empaticno nekukanje moze da traje sasvim kratko, bilo da je u pitanju srebrenica ili obrenovac - ne da ih poredim, naravmo.

 

nije slucajno sto spremnost na odricanje zbog vremenski udaljenih ciljeva postoji samo kad smo svi ili vecina u istim govnima, kao npr poslije ww2, bilo gdje u evropi

Link to comment

Novac koji su imali Titovi radenici je smesan.

 

Možda u poređenju sa američkim radnicima, ali sa današnjim, ovdašnjim radnicima, koji rmbaju za siću ne vredi ni porediti.

Link to comment

jes vala. evo me na obali i jos pokusavam da dodjem do daha. :)

 

 

ovo karikiraš, jel da?

 

poz

naravno da ne karikiram. i dan danas svako jutro sidjem u podrum da se izbicujem po ledjima i dozivim bar 3 katarze pre jutarnje kafe.

mislim...

cisto nije lose imati na umu da su mnogi prosli mnogo gore, a neki nisu ni prosli uopste.

 

a predlazem ti da zaplivas. voda je ladna i puna nekih karakondzula al bolju nemamo :)

Link to comment

dok je tvoja misija sta, da meni spocitavas sto pisem ono sto mislim na forumu ciji sam clan isto koliko i ti?

malo si se ti zaneo druze :D

Nema ovo veze sa clanstvom na forumu, ima mozda sa clanstvom u biblioteci.

Nastavi da pises, ne smetam ti niti ti spocitavam bilo sta, ja to samo onako, pokusavam da se vadim zato sto sam, dok se preko Drine ratovalo, brinuo o odlasku na odmor, a nisam nosio kostret i posipao se pepelom.

 

Ali mi je, za razliku od tebe, pominjanje i stavljanje Srebrenice u kontekst koji su je ti stavila bas onako, neprijatno.

Sa sve tvojim pobedonosnim frazama tipa cuti i plivaj...

Link to comment

obavezno ljetovanje na moru, lokacija je more zbog navike stecene u hrvatskim ljetovaliatima a obaveza je ostala i kad materijalne mogucnosti to tesko da su dozvoljavale. mi zaista imamo jaku tradiciju ljetovanja. to ne kazem osudjujuce nego konstatujem

 

Srbija ima dva puta vise letovanja u inostranstvu od Madjarske, poredivo sa Danskom, skoro kao Poljska koja je jedno 6 puta veca. I uglavnom nije vise u montenegro i croatiu.

 

Link to comment

pa tu se slazemo mada ne znam tacne cifre, jaka tradicija ljetovanja, jeftine destinacije

 

hrvatsku pominjem vezano za sfrj doba a ne sadasnjost

Edited by morgana
Link to comment

 

Polovina srpskih turista će ove godine na odmoru provesti 10 dana i za to vreme potrošiti prosečno 300 evra. Skoro polovina ljudi iz Srbije štedi za odmor i to najčešće oko šest meseci. Dve trećine onih koji putuju ne planiraju da povećaju svoj budžet za odmor, 34 odsto će potrošiti više, dok 14 odsto ispitanika planira da smanji džeparac na moru.

 

http://www.kurir-info.rs/gradani-srbije-za-letovanje-stede-oko-6-meseci-clanak-301527

 

Štedi se šest meseci za 300 evra odmora i to je skoro isto kao u Danskoj. Sve mi se čini da baš i nije :)

Link to comment

pa ja mislim da pomaze kad se stvari stave u perspektivu, narocito kad su odds in your favour. ne razumem kako neko ima ako nista drugo ono obraza da kuka sto nema para za letovanje dok se u tom trenutku desava recimo genocid u srebrenici.

 

Jednostavno, ne pomaže. Može samo da se potisne ili da se stvori osećaj krivice, ali to nije rešenje.

 

Ne govorim o osobama koje kukaju oko trivijalnih stvari, nego na primer o nekome ko crno, depresivno, sagledava sebe i svet oko sebe. Toj osobi je njen problem najveći, i ona treba da bude ozbiljno prihvaćena, bez obzira što pored nje sedi neko sa još hiljadu većih muka i crnila.

Takvoj osobi, u principu i na duže staze, jedna od pomoći je ako se ukaže na sve ono njeno, a pozitivno i lepo, što joj je postalo nevidljivo i zatrpano crnilom. Nije pomoć ako se kaže hajde šta kukaš, glavu gore, vidi ljude oko sebe sto puta im je gore pa ne kukaju.

Link to comment

cisto nije lose imati na umu da su mnogi prosli mnogo gore, a neki nisu ni prosli uopste.

 

a predlazem ti da zaplivas. voda je ladna i puna nekih karakondzula al bolju nemamo :)

e, ako mi je nešto paradigma jadnjikave prosečnosti, onda je to: drugi su prošli gore. još od škole, kad je onaj dobio dvojku, al pola odeljenja jedinice.

to luzersko pristajanje na daj šta daš, ćuti, trpi, možda će jednom biti bolje, poređenje s lošijima od sebe, stalno spuštanje lestvice... koje nema veze sa razumnim sagledavanjem i sameravanjem sebe i sveta oko sebe.

 

disklejmer: lošije se ne odnosi na ljude iz srebrenice i drugih stradališta.

 

oko vode se nismo razumele. ja sam doplivala :) . sad odmaram.

 

slažem se s hoffnungom.

 

poz

Link to comment

@time

 

svakako nije po budzetu ali jeste po preferencijama

kao sto su u americi ljetni kampovi cesto podrazumijevajuci, kod nas iz bivse sfrj je ljetovanje, ne znam kako je to za cudjenje

 

sto se tice jalovosti generacija, najteze su prosle one kod kojih je veca vjetovatnoca nego kod prethodnih da ce da iznajmljuju nekretnine, kao i one koje su zbog nemanja novca morale da se odricu pribavljanja skolske spreme za koji stepen vise od roditeljske

Edited by morgana
Link to comment

Nema ovo veze sa clanstvom na forumu, ima mozda sa clanstvom u biblioteci.

Nastavi da pises, ne smetam ti niti ti spocitavam bilo sta, ja to samo onako, pokusavam da se vadim zato sto sam, dok se preko Drine ratovalo, brinuo o odlasku na odmor, a nisam nosio kostret i posipao se pepelom.

 

Ali mi je, za razliku od tebe, pominjanje i stavljanje Srebrenice u kontekst koji su je ti stavila bas onako, neprijatno.

Sa sve tvojim pobedonosnim frazama tipa cuti i plivaj...

nisam ni ja nosila kostret, al nisam ni pravila dramu oko letovanja pravo da ti kazem, okolnosti su bile takve kakve su bile, nije se imalo i cao. a fakat je da je mnogima u ex-yu bilo mnogo gore nego nama u beogradu.

 

ne krivim one koje su isli na letovanje naravno, ali uzasno me nervira autisticnost nekih ljudi kojima je jedini prioritet da sebe podmire, da odu na svoja letovanja, da ostvare svoje karijere, bez ikakvog obzira sta se desava u njihovoj neposrednoj blizini. nemam nista ni protiv njih, ali iritantno ih je slusati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...