Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

bravo! potpisujem svaku rec. jesmo izgubili mnogo, al luzeri vala nismo :D

 

 

kakav vrhunski sabanizam u stilu "cuti dobro je", "zivi smo i zdravi, to je najvaznije" itd.

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

they'll be fine. Vise "brinem" za ove 75/6-to. Oni su mnogo slabije napunili baterije od svoje 15-20 godine.

 

Ja sam pri kraju sedamdesetih, tamo kad je Tito već trebalo da baci kašiku. Još je moja generacija malo uhvatila od "blagostanja" u zemlji, ali inače skoro kao Nušić što je svojevremeno napisao:

 

 

Pa onda, – ja sam negde napred to pomenuo – da je moj otac sve do moga rođenja bio bogat čovek i da je nekako baš tih dana bankrotirao, što znači: da nisam imao zadocnjenje od sedam dana, ja sam se još mogao roditi kao bogat oga oca sin. Ovako izgledam sebi kao onaj koji, pozvan na bogat i raskošan ručak, stigne čitav sat kasnije, kad je sav ručak pojeden, pa mu ponude da mu obare tri jaja i još ga ljubazno pitaju želi li rovita ili tvrdo skuhana?

Link to comment

they'll be fine. Vise "brinem" za ove 75/6-to. Oni su mnogo slabije napunili baterije od 15-20 godine.

a ja bas mislim da je mnogo lakse onima koji i ne znaju za bolje. znas onu kletvu, dabogda imao pa nemao...

 

uopste ove generacije rodjene kasnih 80tih i 90tih mi deluju znatno zdravije i down to earth nego mi 71-75 i stariji koji smo i dalje mahom poluizgubljeni izmedju secanja na mladost nagrdjenu ratovima i traumama svake vrste i iznevernih ocekivanja za period posle milosevica. dok klinci cute i gledaju sta ce, s tim sto imaju.

Link to comment

Ja sam pri kraju sedamdesetih, tamo kad je Tito već trebalo da baci kašiku. Još je moja generacija malo uhvatila od "blagostanja" u zemlji, ali inače skoro kao Nušić što je svojevremeno napisao:

 

:D

 

E sad uzdravlje, mora se nešto pisati i van foruma. Ćao ćao

 

 

 

Allocate your sentiment, and stick it in a box.

I've never been an extrovert, but i'm still breathing.

 

Link to comment

kakav vrhunski sabanizam u stilu "cuti dobro je", "zivi smo i zdravi, to je najvaznije" itd.

pripazi na recnik, prostacino. ako vec ne shvatas sta sam htela reci.

Link to comment

jesmo izgubili mnogo, al luzeri vala nismo :D

šta i koliko neko treba da izgubi da dobaci do luzera? može kvalitativno, a može i procentualno.

 

poz

Link to comment

a ja bas mislim da je mnogo lakse onima koji i ne znaju za bolje. znas onu kletvu, dabogda imao pa nemao...

 

uopste ove generacije rodjene kasnih 80tih i 90tih mi deluju znatno zdravije i down to earth nego mi 71-75 i stariji koji smo i dalje mahom poluizgubljeni izmedju secanja na mladost nagrdjenu ratovima i traumama svake vrste i iznevernih ocekivanja za period posle milosevica. dok klinci cute i gledaju sta ce, s tim sto imaju.

 

Samo u smislu pragmaticnosti, ali se nikad ne bih s njima menjao. Mnogo mi je tanka ta pragmaticnost, cesto ne vidi sumu iza drveta.

Link to comment

šta i koliko neko treba da izgubi da dobaci do luzera? može kvalitativno, a može i procentualno.

 

poz

pa, mozes izgubiti i sve a opet ne biti luzer.

to je stav, nema nikakve veze sa materijalnim stanjem, racunom u banci i slicnim tricarijama :)

Link to comment

pripazi na recnik, prostacino. ako vec ne shvatas sta sam htela reci.

 

ja nisam oznacavao tebe, vec tvoju izjavu, a prostacino se ne odnosi na izreceno, vec na osobu tj mene, obrati paznju malo na takve detalje pre nego sto upozoravas :P

 

a rekla si to sto sam ti ja preveo u otrcane fraze. 

Link to comment

Ja sam pri kraju sedamdesetih, tamo kad je Tito već trebalo da baci kašiku. Još je moja generacija malo uhvatila od "blagostanja" u zemlji, ali inače skoro kao Nušić što je svojevremeno napisao:

 

U Srbiji se danas mnogo bolje zivi nego u doba blagostanja JBT. Voze se strani automobili, ima mnogo vise stambenog prostora novca za plate je takodje vise, letuje se po Grckoj, Turskoj, ne znam odakle sam ta prica o blagostanju pod JBT.

Link to comment

hvala ti. zadovoljstvo je ne pripadati bilo cemu u ovom drustvu. 

 

Kako uopste nesto mozes da nazivas "vrhunskim sabanizmom" ako to uopste ne razumes iz bilo kog razloga? Uleteo si klizeci, a da si na klupi za rezervne igrace. Zato si i patosiran.

 

Sto se tice tvog zadovoljstva, izvini, debelo mi mirise na neke frustracije...

Link to comment

Samo u smislu pragmaticnosti, ali se nikad ne bih s njima menjao. Mnogo mi je tanka ta pragmaticnost, cesto ne vidi sumu iza drveta.

pa ne bih ni ja, al mislim da je nasa generacija "jalova" upravo zbog masivnog nedostatka pragmaticnosti, prihvatanja situacije i hvatanja u kostac sa svakodnevnim problemima bez kuknjave, i zbog sanjarenja o boljim vremenima koja se nece vratiti a i veliko je pitanje koliko su uopste bila idealna.

Link to comment

to sto se ljetuje u grckoj i turskoj zaista nije argument, kao ni stambeni prostor sam po sebi, sada je traznja za njim umanjena usitnjavanjem nekadasnjeg dobijenog u sfrj. roba siroke potrosnje je dostupnija sada, vrlo vjerovatno, opet, gledano po sektorima privrede, negdje gdje nema kreditne sposobnosi, krupnije nabavke te vrste se odlazu a zivi se na decenijama staroj tehnici

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...