Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

U Srbiji se danas mnogo bolje zivi nego u doba blagostanja JBT. Voze se strani automobili, ima mnogo vise stambenog prostora novca za plate je takodje vise, letuje se po Grckoj, Turskoj, ne znam odakle sam ta prica o blagostanju pod JBT.

 

To je kao u onom vicu, "šta radiš Dačo? Evo vozim velika kola, pun džep para, zgodne žene... stvarno, šta radiš? Vozim gradski autobus". Strana kola koja se danas voze su mahom izraubovani krševi od 12-13+ godina prešli 500k i više kilometara, u Grčkoj se letuje u nekoj najjeftinijoj varijanti; stambeni prostor i novac za plate?! To je već veoma diskutabilno.

Edited by Time Crisis
Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

ja nisam oznacavao tebe, vec tvoju izjavu, a prostacino se ne odnosi na izreceno, vec na osobu tj mene, obrati paznju malo na takve detalje pre nego sto upozoravas :P

 

a rekla si to sto sam ti ja preveo u otrcane fraze.

 

ok, posto nisi sposoban da kulturno komuniciras ubuduce me jednostavno zaobidji.

Link to comment

ovo sto fontele opisuje bi vise bio argument za nekadasnju skucenost trzista. koja je, ovo je naravno trol, izrodila presmijesne trendove i osnove za prestiz, kao sto je cepter, spanski zid kao jedini fasadni dekorativni efekat, obavezno ljetovanje na moru itd

Edited by morgana
Link to comment

pa, mozes izgubiti i sve a opet ne biti luzer.

to je stav, nema nikakve veze sa materijalnim stanjem, racunom u banci i slicnim tricarijama :)

sve je mnogo.

u krajnjim situacijama, koje te jednostavno zadese, stav bude veoma ugrožen.

 

U Srbiji se danas mnogo bolje zivi nego u doba blagostanja JBT. Voze se strani automobili, ima mnogo vise stambenog prostora novca za plate je takodje vise, letuje se po Grckoj, Turskoj, ne znam odakle sam ta prica o blagostanju pod JBT.

a da ti malo poradiš na avataru, da ga napraviš na kvadrat?

 

poz

Link to comment

sve je mnogo.

u krajnjim situacijama, koje te jednostavno zadese, stav bude veoma ugrožen.

 

poz

pa naravno da bude ugrozen. al onda ustanes, streses prasinu i nastavis dalje, plivaj i cuti daleko je australija :)

Link to comment

@morg

ta dosptupnost me podseća na dostupnost informacija: ima ih onoliko, a malo ko zna da nađe ono što mu treba, skoro niko šta da radi s njima.

 

zašto misliš da je obavezno letovanje smešno?

 

poz

Link to comment

obavezno ljetovanje na moru, lokacija je more zbog navike stecene u hrvatskim ljetovaliatima a obaveza je ostala i kad materijalne mogucnosti to tesko da su dozvoljavale. mi zaista imamo jaku tradiciju ljetovanja. to ne kazem osudjujuce nego konstatujem

Edited by morgana
Link to comment

pa ne bih ni ja, al mislim da je nasa generacija "jalova" upravo zbog masivnog nedostatka pragmaticnosti, prihvatanja situacije i hvatanja u kostac sa svakodnevnim problemima bez kuknjave, i zbog sanjarenja o boljim vremenima koja se nece vratiti a i veliko je pitanje koliko su uopste bila idealna.

 

Slazem se, s tim sto mislim da je solidan deo generacije vremenom prelezao te decije bolesti, adaptirao se i stekao ogromno iskustvo. Imam gomilu prijatelja na, grubo receno, oba pola i razlike su stvarno drasticne. Jbg.

Link to comment

uopste mi se ne dopada defetizam na ovom topiku.

mislim ok jeste nam rat pokvario mladost al sta sad, jel treba kukati zbog toga do kraja zivota?

narocito mi iz beograda koji smo rat uglavnom gledali na tv, onu smejuriju od bombardovanja stvarno i ne racunam u poredjenju sa bosnom i hrvatskom, iako sam zivela 200 metara od generalstaba.

 

Ne valja ti filozofija. Takve stvare se ne porede. Osobi A koja se oseća loše, neće pomoći poređenje sa osobom B koja je realno mnogo više propatila.

Link to comment

Ne valja ti filozofija. Takve stvare se ne porede. Osobi A koja se oseća loše, neće pomoći poređenje sa osobom B koja je realno mnogo više propatila.

pa ja mislim da pomaze kad se stvari stave u perspektivu, narocito kad su odds in your favour. ne razumem kako neko ima ako nista drugo ono obraza da kuka sto nema para za letovanje dok se u tom trenutku desava recimo genocid u srebrenici.

Link to comment

To je kao u onom vicu, "šta radiš Dačo? Evo vozim velika kola, pun džep para, zgodne žene... stvarno, šta radiš? Vozim gradski autobus". Strana kola koja se danas voze su mahom izraubovani krševi od 12-13+ godina prešli 500k i više kilometara, u Grčkoj se letuje u nekoj najjeftinijoj varijanti; stambeni prostor i novac za plate?! To je već veoma diskutabilno.

Novac koji su imali Titovi radenici je smesan.

Link to comment

pa ja mislim da pomaze kad se stvari stave u perspektivu, narocito kad su odds in your favour. ne razumem kako neko ima ako nista drugo ono obraza da kuka sto nema para za letovanje dok se u tom trenutku desava recimo genocid u srebrenici.

:isuse:

Link to comment

izvoli?

Neka, hvala: gledam, post za postom, kako od jednog OK topika pravis promenadu sopstvene neluzernosti sa sve prodavanjem leprsavog optimizma i deljenjem moralnih lekcija i zivotnih recepata na angro i bez PDV.

 

Izvoli, ne daj se smetati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...