Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

da, to sam rekla :D , znaci.

 

 

Jako puno ljudi ima jako ozbiljne a nerešive probleme, materijalne, porodične i zdravstvene, dok im se podskup onoga na šta mogu da utiču ograničava na kućne radove i neku šetnjicu ili tako nešto. Kakvom akrobacijom mogu da fokusiranjem na takve stvari izbace iz fokusa one prve? Dalje, i za proaktivnost treba povremeni pozitivan efekat na uloženi trud, da bi se održao neophodan entuzijazam i energija, a treba i nekih urođenih osobina koje ne mogu tek tako da se izgrade prostom rešenošću. Ja sam makar svojevremeno mislila da moje savladavanje svih ciljeva potiče od fantastične organizacije i discipline (svakako jesam bila i jako organizovana i vrlo vrlo disciplinovana). Ali kako se to samo izlomilo kad su mi u životu naleteli neki problemi koji su mi bili izvan moći delovanja, a onda potrajali dobrih nekoliko godina. A šta tek o tome mogu da kažu neki ljudi u poodmaklijim godinama od mene, koji su jako dugo prolazili i prolaze i kroz mnogo teže stvari. Za uspešno savladavanje problema ti treba malo genetike, neokrnjena psiha i malo sreće kad ti je najpotrebnija. OK, jedno 5% ljudi će i uz sve ovo biti prosto lenji da dignu dupe, ako i toliko.

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

mrzi me. jbg, prošao me momenat preduzetništva između dva napada kukanja

 

Nikad od tebe kvalitetnog stranog plaćenika i nezadovoljnika. Unovči svoje kukanje, čoveče, vidiš da prolazi!

Link to comment

ja licno ne zagovaram proaktivnost. ali ako si tako shvatila verovatno imam problema sa komunikacijom. mislim, delom nemam vremena , delom me mrzi da pisem, i eto.

Link to comment

ja licno ne zagovaram proaktivnost. ali ako si tako shvatila verovatno imam problema sa komunikacijom. mislim, delom nemam vremena , delom me mrzi da pisem, i eto.

 

Rekla si da te smara kukanje, as opposed to proaktivnost. Iz toga sam shvatila da zagovaraš proaktivnost u vidu nekog fokusiranja na ono na šta može da se utiče.

Link to comment

imati 30 do 35 godina i nemati barem kredit za nekretninu je ozbiljan razlog za kukanje u srbiji.

 

Ili si trol ili ti nešto ozbiljno nedostaje u procesu integracije elemenata stvarnosti. Ne želim dalju diskusiju s tobom, ovo je samo konstatacija. 

Link to comment

Rekla si da te smara kukanje, as opposed to proaktivnost. Iz toga sam shvatila da zagovaraš proaktivnost u vidu nekog fokusiranja na ono na šta može da se utiče.

da ali se to odnosilo iskljucivo na mene, navedeno je kao razlog zasto ovo nije tema za mene i samo mene. daleko od toga da zagovaram proakivnost za druge, ili uopste da imam ideje o tome sta treba drugi da misle ili rade.

Link to comment

Ili si trol ili ti nešto ozbiljno nedostaje u procesu integracije elemenata stvarnosti. Ne želim dalju diskusiju s tobom, ovo je samo konstatacija.

Ništa od toga

To je jednostavno telefon...

Link to comment

Ništa od toga

To je jednostavno telefon...

 

Personifikuje igru gluvih telefona? A, razumem sad, voli čovek tako mimo svih pravila i razuma. 

Link to comment

meni je to jasno već desetak godina. ko što mi je jasno da nigde ne pripadam. ne postoji moja generacija, jer je raseljena. ne postoji moj socijalni milje, jer je zatrt, ne postoje moje vrednosti jer je društvo mentalno obolelo i ne planira da se leči. nisam uopšte sigurna ni da ja postojim, sem kao statistička greška... a treba se naživeti do smrti.

 

ne postoji ni valjano opravdanje da sve ovo gore napišem, jer me rat nije direktno zahvatio.

 

edit. sad vidim ovo lubino. brišite moj post, izvinjavam se.

Naprotiv, nikako ne brisati.

 

Ovo kao da je moje.

Link to comment

u zemlji je preko 2,1 milion porodica u objektu koji je njihovo vlasnistvo (u zemlji koja broji oko 7 Meleona) uglavnom svi imaju krov nad glavom i beograd ima maksimalnu kolicinu automobila koju moze da primi. nemati nekretninu u svom vlasnistvu je ozbiljan razlog za kukanje u srbiji. o mnogobrojnim napustenim objektima ne vredi ni pricati. ko zivi ovde od vas i nema stan u svom vlasnistvu nek razmisli gde je izgubio vreme i novac.

Link to comment

da ali se to odnosilo iskljucivo na mene, navedeno je kao razlog zasto ovo nije tema za mene i samo mene. daleko od toga da zagovaram proakivnost za druge, ili uopste da imam ideje o tome sta treba drugi da misle ili rade.

 

Ah pa shvatila sam kao nešto generalno, ok onda.

Link to comment

pa čim neko napiše u srednjoj je bilo super društvo, a odmah posle se sve raspalo "profajling" nije preterano težak...  ^_^

 

 

ok, sad sam siguran :D

 

viš, isto sam godište, a srednja u kojoj su mahom bili iz džure džakoviča, drinke, pp age i tako tih škola je bila žešće sranje, tako da ni tada nisam pripadao nikakvoj grupi, svi su bili ili smradovi ili sisice, i kad sam se tukao uvek je bilo sa grupom, na fejsu nemam ime i prezime zato što su isti krenuli da šalju zahteve za prijateljstvo, kakva drskost, na dočeku jedne ng sam se pobio sa onim što vodi safarije sad i ne mogu ga ufate, da se nisam zaljubio u pred maturu posrao bi se na komplet sve što sam imao u toj prvoj jebenoj, nije nas rat usrao, bar ne samo ovaj poslednji, we 're the flowers in the dustbin i tako dalje bre

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

errrrm, kad malo razmislim, trebalo je da napisem "tokom srednje", a ne  "u srednjoj" :D mada je meni bilo ok drustvo, nish spec, ali ok. 

Link to comment

Ako smem da ti dam (dobronameran) savet: mani se te price sa sve spocitavanjem slovenske duse sklone ovom ili onom, pa ma se radilo i o stereotipu.

Stereotipnija si nego sto mozes i da zamislis: ako vec nisi deo price, na cemu ti zavidim, nema razloga da prodajes neku drugu pricu koja sa temom ovog topika nema nikakve veze.

Jos manje da postavljas definicije i delis savete  :)

Drugim recima, pusti ljude da kukaju ako im se kuka, da se prisecaju ako im se priseca.

a da ti mozda napises nesto na temu ili si ovde iskljucivo u misiji edukacije forumasa kako da pisu svoje postove ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...