Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

Ispoljavanje ozlojeđenosti zbog načina na koji živimo nije kukanje, ne primajte se na tu priču.

 

 

sta je kukanje? moje shvatanje kukanja je da je to ispoljavanje ozlojedjenosti zbog stvari koje ne mozes ili ne nameravas da promenis. as opposed to koncentrisanje na probleme koje na koje mozes da utices i proaktivno delovanje.

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

Znači ako sam bolesna i ne mogu ništa da uradim po tom pitanju, ne treba da kukam = budem ozlojeđena, nego se fokusiram na probleme na koje mogu da utičem? Znači odnesem bajk na popravku i oribam stan. I tu negde između dva zamaha krpom nestaće ozlojeđenost? O-K.

Link to comment

Gomila veleposednika bogatijih od Nemaca i Danaca zajedno, koji ništa ne rade, već cele godine letuju po inostranstvu, karataju šaha...

Link to comment

Gomila veleposednika bogatijih od Nemaca i Danaca zajedno, koji ništa ne rade, već cele godine letuju po inostranstvu, karataju šaha...

Nemci su daleko veci putnici od nas nije ni cudo sto nista nemaju. Sve potrosise na galebove po jadranu i trandze po Phuketu.

Link to comment

Znači ako sam bolesna i ne mogu ništa da uradim po tom pitanju, ne treba da kukam = budem ozlojeđena, nego se fokusiram na probleme na koje mogu da utičem? Znači odnesem bajk na popravku i oribam stan. I tu negde između dva zamaha krpom nestaće ozlojeđenost? O-K.

 

da, to sam rekla :D , znaci.

Link to comment

tjah, slovenski narodi se valjda uvek osecaju setno i pate ko patike. takav je barem stereotip. mene smara kukanje, tako da zapravo nije tema za mene. 

 

 

+1

 

sve gledam kako da zaradim pišući na ovoj temi i sad kad sam skapirao da je nemoguće, mislim da je vreme da odem sa nje

Link to comment

sta je kukanje? moje shvatanje kukanja je da je to ispoljavanje ozlojedjenosti zbog stvari koje ne mozes ili ne nameravas da promenis. as opposed to koncentrisanje na probleme koje na koje mozes da utices i proaktivno delovanje.

 

Umem zasigurno da ti kažem šta nije kukanje. Kad uložiš napor u nešto što znaš, a to biva potcenjeno ili ignorisano. Kukanje je, pretpostavljam,  kad neko, sa sve čeitir' uvis, očekuje manu s' neba. 

Link to comment

+1

 

sve gledam kako da zaradim pišući na ovoj temi i sad kad sam skapirao da je nemoguće, mislim da je vreme da odem sa nje

 

Možda se i nešto plaća, proveri ti za svaki slučaj. 

Link to comment

Umem zasigurno da ti kažem šta nije kukanje. Kad uložiš napor u nešto što znaš, a to biva potcenjeno ili ignorisano. Kukanje je, pretpostavljam,  kad neko, sa sve čeitir' uvis, očekuje manu s' neba.

 

 

ah, ok, razlika u shvatanju termina, osnov za 90% nesporazuma na diskusionim forumima. ja bih ovo prvo nazvala frustracijom, ovo drugo nemam pojma, moze da sadrzi kukanje, ali ne kukanjem samo po sebi.

Link to comment

sta je kukanje? moje shvatanje kukanja je da je to ispoljavanje ozlojedjenosti zbog stvari koje ne mozes ili ne nameravas da promenis. as opposed to koncentrisanje na probleme koje na koje mozes da utices i proaktivno delovanje.

Ako smem da ti dam (dobronameran) savet: mani se te price sa sve spocitavanjem slovenske duse sklone ovom ili onom, pa ma se radilo i o stereotipu.

Stereotipnija si nego sto mozes i da zamislis: ako vec nisi deo price, na cemu ti zavidim, nema razloga da prodajes neku drugu pricu koja sa temom ovog topika nema nikakve veze.

Jos manje da postavljas definicije i delis savete  :)

Drugim recima, pusti ljude da kukaju ako im se kuka, da se prisecaju ako im se priseca.

Link to comment

ah, ok, razlika u shvatanju termina, osnov za 90% nesporazuma na diskusionim forumima. ja bih ovo prvo nazvala frustracijom, ovo drugo nemam pojma, moze da sadrzi kukanje, ali ne kukanjem samo po sebi.

 

Frustracija ume da bude više nego polarizovan termin. Kao i kukanje, uostalom. 

 

et namenski: Upravo tako

Edited by Notorious
Link to comment

Možda se i nešto plaća, proveri ti za svaki slučaj. 

 

mrzi me. jbg, prošao me momenat preduzetništva između dva napada kukanja

Link to comment

Ako smem da ti dam (dobronameran) savet: mani se te price sa sve spocitavanjem slovenske duse sklone ovom ili onom, pa ma se radilo i o stereotipu.

Stereotipnija si nego sto mozes i da zamislis: ako vec nisi deo price, na cemu ti zavidim, nema razloga da prodajes neku drugu pricu koja sa temom ovog topika nema nikakve veze.

Jos manje da postavljas definicije i delis savete  :)

Drugim recima, pusti ljude da kukaju ako im se kuka, da se prisecaju ako im se priseca.

 

ja nisam delila definiciju, nego sam pitala za definiciju, da bih bolje komunicirala sledeci put. koju pricu ja prodajem, osim one da prosecno sr domacinstvo vredi 25k evra, sto je zapravo cinjenica (koja ne mora biti tacna) a ne "prica"? istina, , zabrazdila sam u topik u kojem verovarno nemam sta da trazim, i polako se ekstrktujem, ali zasto i ja ne bih imala neke koristi od njega, npr da saznam da pravim gresku u terminologiji.

 

 

mislim, sta ti znaci "pusti ljude", gde sam ja to apelovala da "ljudi" prestanu da pisu, ili pisu drugacije ili promene bilo sta u svom pristupu forumu ili zivotu. svasta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...