Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

погледао опет филм... и даље ми је једина велика замерка то форсирање хепи енда, након што је у неколико наврата наглашено да се мора бирати између спашавања људске врсте и поновног виђања најближих... и једна нова коју први пут нисам ни сконтао, последњи кадар, америчка застава се вијори у новој галаксији  :isuse:

Link to comment

Kako god, mislim da je sjajno što su i Gravity i Interstellar dobili toliku pažnju i da u naučnoj fantastici trenutno ne dominiraju toliko vanzemaljci koji iskaču iz stomaka, vanzemaljci koji napadaju Belu kuću, različite svemirske sapunice i slično.

 

то је само праћење тренутног фокуса размишљања на тему будућности људске врсте и добијања одговора на питање живота, универзума и свега... више бог ни ванземаљци нису толико интересантни, као ни апокалипса или инвазија, већ су ин вештачка интелигенција и климатске катастрофе... ок гравитација се не уклапа баш у ту причу, али гомила других филмова је томе посвећена... док нас не заинтересује нека следећа тема

Link to comment

Gledao najzad Interstellar oslobodjen svih predrasuda (vala sam dugo i cekao)

 

Fin buckuris re/romansiranih SF klasika Artura Klarka (Odiseja, Sastanak sa Ramom) koji vrvi od nelogicnih scena serviranih zdravo za gotovo, kao da se te gluposti u sluzbi drame podrazumevaju.

 

Sa druge strane par sjajnih reset situacija kad pomislis da je film ipak dobacio malo dalje od zanra, uz to savrsena produkcija/fotografja/art direkcija/CG

 

Nije mi zao sto sam gledao, fin zaborav od tri sata.

Edited by Caligula
Link to comment

Nije mi zao sto sam gledao, fin zaborav od tri sata.

+1

 

zabavno na banalni nacin na koji je recimo GOT zabavan, sa puno simpa referenci (hej, ima luk skajvoker i r2d2 u x vingeru, takav film nemre biti skroz los).

 

sa druge strane, savrseno nebitan film.

Link to comment

Problem sa ovim filmom i mnogim drugim Nolanima mi je što su mu scenario i drama prilično slabi i ne može se na pomoidnim mikrodoprinosima i mikrobravurama i mikroelementima graditi sve. Njegova režija stoga luta pogubljenom dramom od sjaja do očaja. Stoga mi je samo uslovno zabavan. Baš kao što se i film lako zaboravlja tako se lako zaboravljaju i promašeni periodi filma i dosadni delovi i čini se zabavnijim nego što je, kada se na kraju završi, u tom trenu između gledanog i zaboravljenog.

Link to comment

a zezate. prva 2 betmena su dojaja, da je jos naucio da rezira tuce, bili bi savrseni.

 

memento je kul, prestiz isto prilicno ok.

 

+1

Link to comment

a zezate. prva 2 betmena su dojaja, da je jos naucio da rezira tuce, bili bi savrseni.

 

memento je kul, prestiz isto prilicno ok.

 

wtmil

Link to comment

sa druge strane, savrseno nebitan film.

 

... pa da, i to nekako boli, prosto ti zao.

 

Bilo je tu materijala za ozbiljan SF klasik ali miris holivuda osetis na svakoj replici.

 

Ne znam da li mi se dopada ili mi je nemoralno sto je toliko pokrao Kubrikovu estetiku/tisinu za space kadrove.

 

Hepiend zakiva, prosto stavlja tacku na eventualnu dilemu da li je film samo dobar ili natprosecan.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...