Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

12 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

888.jpg

 

:fantom:

Reci koje su to politicko/drustvene stvari koje su postala mainstream kod omladine zadnjih 10-15 godina a matorci odbijaju da ih prihvate aiako bi trebalo.

Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Reci koje su to politicko/drustvene stvari koje su postala mainstream kod omladine zadnjih 10-15 godina a matorci odbijaju da ih prihvate aiako bi trebalo.

A matorci procenjuju da li bi trebalo :D 

Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Mlađi za deceniju + od mene u mom životnom uzorku su zapravo dosta konzervativniji od moje generacije.


ne znam kako je u srbiji jer imam svoj babl i lepo mi je u njemu, ali ova tema ionako uglavnom služi za kukanje na probleme koje je twitter zamislio da su stvarni
 

a na raznim twitterima se recimo odnos prema gej populaciji normalizovao neuporedivo u odnosu na pre 15+ godina. edgy rasni tj tkz gejmerski humor™ je takođe u good riddance fazi. svi su živi nekakvi drogeraši i perverznjaci i tu odavno više ne postoje nikakve moralne panike...možda se misguided omladina više predstavlja kao da su konzervativni, ali nam je baseline pomeren kao što ovaj tvoj bumerski mim uostalom i kaže. na bolje. sad su uglavnom trandže na tapetu jer su sve ostale bitke već izgubljene. kao što će i ta trans nekad biti hvala bogu...jer se makar nešto pomalo odmačinjemo od majmuna

 

3 minutes ago, Shan Jan said:

Reci koje su to politicko/drustvene stvari koje su postala mainstream kod omladine zadnjih 10-15 godina a matorci odbijaju da ih prihvate aiako bi trebalo.


reci ti meni o kojim realnim problemima ovde pričamo. ko vas dira u stvarnom svetu da ste konzervativci i zbog kojih tačno stavova?

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:


ne znam kako je u srbiji jer imam svoj babl i lepo mi je u njemu, ali ova tema ionako uglavnom služi za kukanje na probleme koje je twitter zamislio da su stvarni
 

a na raznim twitterima se recimo odnos prema gej populaciji normalizovao neuporedivo u odnosu na pre 15+ godina. edgy rasni tj tkz gejmerski humor™ je takođe u good riddance fazi. svi su živi nekakvi drogeraši i perverznjaci i tu odavno više ne postoje nikakve moralne panike...možda se misguided omladina više predstavlja kao da su konzervativni, ali nam je baseline pomeren kao što ovaj tvoj bumerski mim uostalom i kaže. na bolje. sad su uglavnom trandže na tapetu jer su sve ostale bitke već izgubljene. kao što će i ta trans nekad biti hvala bogu...jer se makar nešto pomalo odmačinjemo od majmuna

 


reci ti meni o kojim realnim problemima ovde pričamo. ko vas dira u stvarnom svetu da ste konzervativci i zbog kojih tačno stavova?

Drago mi je da se dosta toga normalizovalo, no to je proces koji, bar se meni cini, prati i matora populacija. Uostalom, normalizacija drugacijeg nacina zivota traje prakticno od WW2. Meni je to neki standardni trend koji se ne menja.

 

Ironicno, upravo woke kultura svojom tiranijom misljenja ugrozava taj trend, vesto se predstavljajuci da su veci liberali od liberala. Sa druge strane imas i gooooomilu omladine koja se lozi na ove far right ludake. Pa ti meni reci kako to mi matori nismo ispratili nove ideje novog doba koje nas vode u bolju buducnost?

Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Ironicno, upravo woke kultura svojom tiranijom misljenja ugrozava taj trend, vesto se predstavljajuci da su veci liberali od liberala. Sa druge strane imas i gooooomilu omladine koja se lozi na ove far right ludake. Pa ti meni reci kako to mi matori nismo ispratili nove ideje novog doba koje nas vode u bolju buducnost?

 

za to bih prvo morao da znam na šta se tačno žalite. lično ne preživljavam nikavu woke tiraniju u svom real lajfu pa ne znam da ti kažem

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Pa ti meni reci kako to mi matori nismo ispratili nove ideje novog doba koje nas vode u bolju buducnost?

 

zbog youtube algoritma?  mnogi nikad ne dočekaju  taj treći video :(

 

Spoiler
On 14. 10. 2023. at 12:46, Shan Jan said:

3. Posle nekog vremena home page ti bukvalno postane echo chamber - ako si pogledao dva videja koji su npr. protiv woke kulture, prikazivace ti samo slicne stvari. Ono, moglo bi ponekad i da se pogleda nesto sto druga strana nudi.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, brusli said:

Npr crnac gej koji glumi Napoleona.

 

 

zabavan koncept, podržavam

ali ako hoćeš da ozbiljno načinjemo temu reprezentacije manjina onda bi morali krenuti od nekakvih podataka

Link to comment
3 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

za to bih prvo morao da znam na šta se tačno žalite. lično ne preživljavam nikavu woke tiraniju u svom real lajfu pa ne znam da ti kažem

Ovo je kao da ja kazem da nisam u Srbiji osetio nista lose od ove vlasti pa ne kapiram sto se na nju zale ljudi :D 

Link to comment
8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

zabavan koncept, podržavam

ali ako hoćeš da ozbiljno načinjemo temu reprezentacije manjina onda bi morali krenuti od nekakvih podataka

Ili white trash trandza koji glumi Martina Lutera Kinga.

 

Link to comment

Poenta ?

Izvrtanje istorijskih cinjenica, ne zbog neke umetnicke vrednosti, vec da bi woke kultura bila nametnuta, jer tako pise u nekim "instrukcijama".

Izvrgavanje ruglu tradicionalnih vrednosti, i provociranje ljudi koji nemaju ultra liberalne poglede na svet.

 

Otprilike kao kad bi rekli pedercine ili crncuge ovim wokerima.

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, brusli said:

Izvrtanje istorijskih cinjenica, ne zbog neke umetnicke vrednosti, vec da bi woke kultura bila nametnuta, jer tako pise u nekim "instrukcijama".

 

propustio sam taj masovan trend, pusti mi par par naslova da overim sounds fun

 

6 minutes ago, brusli said:

Izvrgavanje ruglu tradicionalnih vrednosti, i provociranje ljudi koji nemaju ultra liberalne poglede na svet.

 

giphy.gif?cid=ecf05e47z58qpolr38tf0lxvk1

 

6 minutes ago, brusli said:

Otprilike kao kad bi rekli pedercine ili crncuge ovim wokerima.

 

pa govorite svaki dan. čovek platio čitavu društvenu mrežu 44 milijarde da bi mogli neometano da nastavite.

samo vas pogađa iz nekog razloga kad pristojan svet kaže da to možda baš nije lepo :sad:

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...