Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

4 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

pa govorite svaki dan. čovek platio čitavu društvenu mrežu 44 milijarde da bi mogli neometano da nastavite.

samo vas pogađa iz nekog razloga kad pristojan svet kaže da to možda baš nije lepo :sad:

Ucitavas a to bas nije lepo raditi.

 

11 minutes ago, Braća Strugacki said:

i šta to tačno nameće woke?

Znas i sam odgovor ako nisi spavao pod kamenom zadnjih 15 godina, tako da cu racunati da nisi glup vec da samo ne smatras da woke radi bilo sta pogresno a onda ne znam sta ima da pricamo.

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

 

 

Znas i sam odgovor ako nisi spavao pod kamenom zadnjih 15 godina, tako da cu racunati da nisi glup vec da samo ne smatras da woke radi bilo sta pogresno a onda ne znam sta ima da pricamo.

 

Učitavaš, a to baš nije lepo raditi.

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Braća Strugacki said:

Učitavaš, a to baš nije lepo raditi.

Posteno, mada ja ucitavam da si ti samo bezobrazan dok kolega forumas ucitava da su oni koji ne misle kao on svi homofobna rasisticka govna. Mala razlika ali bitna :) 

 

Slobodno iznesi svoj stav zasto mislis da woke nije problem. Pricali smo u nedogled zasto jeste, nema razloga da se ponavljamo. 

Link to comment

 

6 minutes ago, Shan Jan said:

Posteno, mada ja ucitavam da si ti samo bezobrazan dok kolega forumas ucitava da su oni koji ne misle kao on svi homofobna rasisticka govna. Mala razlika ali bitna :) 

 

nisam definitivno to mislio, ali prihvatam grešku. oprostite mi glupost i promenite govorite u ljudi govore jer iza ostatka posta svakako stojim.

ali kad smo već tu hoće li mi neko reći koje vam slobode uskraćuje woke i šta bi radili sa njima?

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
5 minutes ago, Shan Jan said:

Posteno, mada ja ucitavam da si ti samo bezobrazan dok kolega forumas ucitava da su oni koji ne misle kao on svi homofobna rasisticka govna. Mala razlika ali bitna :) 

 

Slobodno iznesi svoj stav zasto mislis da woke nije problem. Pricali smo u nedogled zasto jeste, nema razloga da se ponavljamo. 

 

Meni smetaju određene stvari u životu i ja mogu da ih indentifikujem, napravim spisak i obrazložim.

 

Tu se ne nalazi woke, pa sam kulturno pitao šta vama, kojima nešto tu smeta, smeta, kako bih mogao da napišem svoje mišljenje.

 

Ovako je besmisleno da branim woke generalno, dobar deo toga je hiljadama milja od mene i ne dotiče me nikako.

 

Kada budem poželeo da nešto kažem na bezobrazan način, nećeš imati dileme.

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
33 minutes ago, brusli said:

Izvrgavanje ruglu tradicionalnih vrednosti

Oh ne, diraju nam tako dobre tradicionalne vrednosti kao tabananje dece i presavijanje žena

Link to comment

To su isto odlične tradicionalne vrednosti, sigurno u top 5 ako bih ih ređao. 

Edited by garmonbozia
Link to comment

@Pokojni Ruxin i @Braća Strugacki posto je slicno pitanje ajd da odgovorim u dva dela.

 

1. To sto te nesto trenutno ne dodiruje ne znaci da nece u buducnosti. Npr. to sto je drzavno zdravstvo raspad u Srbiji mene trenutno ne dodiruje jer sve svoje potrebe mogu da zadovoljim privatnim za koje imam novac. Al postoje i dalje instance u kojima bih morao da idem u drzavno i onda bih najebao. Tako da ignorisati taj problem, cak i iz mog sebicnog ugla, je pogresno. A pogresno je i iz drustveno odgovornog ugla gde neko drugi najebava a ti samo okreces glavu.

 

2. Licni primeri: vec sam pisao o ovome, u firmi gde radim se gura veca inkluzivnost zena u timovima gde su manjina (tamo gde su vecina se ne gura veci broj muskaraca). To dotice i moj tim i postoji pritisak da zaposlimo zenske iako nemamo dovoljno dobre kandidate na vidiku. Ovo ugrozava mene licno jer ce mi smanjiti kvalitet saradnika sa kojima radim sada a u buducnosti cu biti penalizovan zato sto sam muskarac. Pored toga menadzment je dobio jasne instrukcije da ako imaju nekog iz disadvantige grupe (sta god to bilo, al svakako sumnjam da cu ja upasti u to kao mrski beli strejt muskarac) i ako taj neko radi lose posao da treba da mu posvete posebnu paznju, nadju treninge i gledaju kako god mogu da ga promotuju ispred drugih kako bi se povecala inkluzivnost firme (njihove reci, ne moje). Na kraju, firma gura narativ da ima nula tolerancije ka vredjanju bilo cijih osecanja i to se itekako oseca u vidu toga da su ljudi vrlo cesto uplaseni da ne kazu nesto sto se nekom ne bi svidelo i da nema toliko bliskosti koliko je bilo u nekim drugim firmama. 

  • +1 1
Link to comment

Radim u firmi sa sedištem u USA. Redovno imam sve te treninge o inkluzivnosti, imamo pride, imamo podršku mladim stručnjacima, imamo specijalne programe da se poveća udeo žena u organizaciji, inkluziju, diverzitet, sveee. I sve je to ok. Ne vidim nijednu lošu stranu svega toga. Ja ću izgubiti posao ako ga loše radim ili ako se firma restruktuira na takav način da moje radno mesto ne postoji. Takva su pravila igre, uvek i svuda. Ako nekada budem radio nešto što nije moj posao, da bi posao bio završen, neće mi biti prvi put, to se dešavalo daleko pre nego što je iko upotrebio reč woke, a dešavaće se i kada ona izgubi ovaj politički smisao.

 

Ne vidim nijedan problem u ovome što si opisao.

Edited by Braća Strugacki
  • +1 4
Link to comment

affirmative action je kompleksno pitanje u koje nisam dovoljno upućen da bih imao čvrst stav da li pravi više koristi ili štete. ne znam da li postoji bolji način, možda

ali ono što sigurno znam je da postoji i druga strana medalje, tj problem na koji affirmative action makar pokušava da odgovori. misliš da se inače zapošljavalo isključivo na merit i da nije nikakva postojala diskriminacija? rom koji ima isti cv ima potpuno iste šanse da se zaposli kao i ti? žene u tradicionalno muškim industrijama su oduvek imale potpuno jednake prilike? ovakve stvari ne postoje još uvek?

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

 


ali kad smo već tu hoće li mi neko reći koje vam slobode uskraćuje woke i šta bi radili sa njima?

Meni je jedno od radnih okruženja woke, i prilično utiče na percepciju osoba koje se time bave i njihovog činodejstvovanja. Bude malo aprijatno, kad se ne slažeš sa wokeom.

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Braća Strugacki said:

Radim u firmi sa sedištem u USA. Redovno imam sve te treninge o inkluzivnosti, imamo pride, imamo podršku mladim stručnjacima, imamo specijalne programe da se poveća udeo žena u organizaciji, inkluziju, diverzitet, sveee. I sve je to ok. Ne vidim nijednu lošu stranu svega toga. Ja ću izgubiti posao ako ga loše radim ili ako se firma restruktuira na takav način da moje radno mesto ne postoji. Takva su pravila igre, uvek i svuda. Ako nekada budem radio nešto što nije moj posao, da bi posao bio završen, neće mi biti prvi put, to se dešavalo daleko pre nego što je iko upotrebio reč woke, a dešavaće se i kada ona izgubi ovaj politički smisao.

 

Ne vidim nijedan problem u ovome što si opisao.

Onda ne postoji sansa da se slozimo. 

 

12 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

affirmative action je kompleksno pitanje u koje nisam dovoljno upućen da bih imao čvrst stav da li pravi više koristi ili štete. ne znam da li postoji bolji način, možda

ali ono što sigurno znam je da postoji i druga strana medalje, tj problem na koji affirmative action makar pokušava da odgovori. misliš da se inače zapošljavalo isključivo na merit i da nije nikakva postojala diskriminacija? rom koji ima isti cv ima potpuno iste šanse da se zaposli kao i ti? žene u tradicionalno muškim industrijama su oduvek imale potpuno jednake prilike? ovakve stvari ne postoje još uvek?

Hm... ja to gledam kao spektar, koliko treba pomoci ljudima koji imaju losiji start. Od toga da imamo anarho-kapitalizam do toga da imamo neku komunisticku utopiju. Veliki sam proponent da oni koji su siromasniji ili zive u losijim uslovima imaju jednake sanse za dobro skolovanje kao i oni bogati. Pri tom, veliki sam protivnik gledanja stvari kroz grupe, jer neko ko je clan "privilegovane" grupe moze imati mnogo tezu situaciju od nekog ko je iz "opresovane" grupe i da jos dodatno najebava ni kriv ni duzan jer je odredjene boje koze ili seksualne orjentacije.

 

Posao je mesto gde ja podvlacim crtu. Kad je vreme da radimo, stvari trebaju da se racunaju kroz cist merit.

 

Sto se tice predrasuda i kako one uticu, pa... na zalost itekako uticu. I tu treba svakako da se borimo protiv toga koliko god mozemo. A pozitivna diskriminacija je isto to, samo u suprotnom pravcu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Posao je mesto gde ja podvlacim crtu. Kad je vreme da radimo, stvari trebaju da se racunaju kroz cist merit.

 

super to zvuči, samo što to jbg nikad nije bio svet u kojem živimo

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Sto se tice predrasuda i kako one uticu, pa... na zalost itekako uticu. I tu treba svakako da se borimo protiv toga koliko god mozemo. A pozitivna diskriminacija je isto to, samo u suprotnom pravcu.

 

diskriminicija je isto što i pozitivna diskriminacja

jedno je stetno a dugo je korisno za društvo, znači potpuno isto, samo u suprotnom pravcu

 

treba se boriti da sve ostane isto kao što je sad, protiv predrasuda ali i protiv ravnopravnosti, to su dva ekstrema :mbm:

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...