Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

10 hours ago, Kampokei said:

Ovo je matoro 7 godina, ali dosta smesno.

 

 

Lol, jeste smešno ali zato što je glupo do bola, posle sedam godina je još smešnije :D

Sva sreća pa Oliver nije čuo za antičku grčku dramu gde su muškarci glumili ženske likove, inače bi i to ubacio  u klip kao dokaz.

Link to comment

Oliver kaže da je neobično kako nikom ne smeta kad beli Amerikanci glume Azijate ili ljude iz Persije, ali odjednom svi polude kad crnac igra belu ulogu.

 

Uh vidi ko se priključio kukanju na crnu Kleopatru.

 

On 21. 4. 2023. at 15:28, Filozof manijak said:

Imperija uzvraća udarac:

 

FuNyj5UaUAARvbS.jpeg.d3e8ae868ba4824d1b9979550f747c01.jpeg

 

  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Venom said:

Uh vidi ko se priključio kukanju na crnu Kleopatru.


Pa zar ona nije bila tamne puti?

 

Meni se cini gledajuci one njihove crteze i maske faraona da su tadasnji stanovnici Egipta po izgledu najblize onima danas iz Etiopije i Eritreje.  Vitki, dugih udova i vratova.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Lol, a niko se nije bunio kad je Elizabet Tejlor glumila Kleopatru sa ljubičastim očuma. :covid19:

Hvala ti što si citirao ovaj moj post od ranije, opet sam se nasmejao genijalnosti istog. I tvojoj nepososbnosti da provališ moj cinizam 

 

KAd se malo napregne mozak shvati se da se ne kuka na crnu Kleopatru nego na woke agendu koja se na silu gura kroz filmove, da se sve nacije i boje kože i seksualna opredeljenja guraju gde treba i gde ne treba, jer trenutna politika. Ali srećom tržište sve to lepo reguliše.

 

Najsmešnije od svega u klipu mi je poređenje holivudskih filmova iz 50ih i 60ih godina prošlog veka sa današnjim woke poizvodima, pa lol 

A niste reagovali kad je Džon Vejn glumio Ghengis Kana, a sada vam smeta crni Ahil i crna Kleopatra! Aha, licimuri!

Link to comment
14 minutes ago, Moonwalker said:


Pa zar ona nije bila tamne puti?

 

Meni se cini gledajuci one njihove crteze i maske faraona da su tadasnji stanovnici Egipta po izgledu najblize onima danas iz Etiopije i Eritreje.  Vitki, dugih udova i vratova.

kleopatra je bila iz dinastije Ptolomeja, koji je pak bio grčki vojskovođa Aleksandra Velikog Još su Ptolomeji bili poznati po incestu da im se ne bi mešala čista vladarska krv.

Ne znma koliko je tadašnja vladajuća kasta Egipta ličila na tadašnje obične stanovnike Egipta.

Ali to ionako nije bitno današnjim producentima

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:


Pa zar ona nije bila tamne puti?

 

 

nije, ona je bila Grkanja, u stvari, većim delom... I našto persijske krvi ja imala, dakle belknja...

 

Mislim, možda je pocrnela na suncu, pa je bila tamnija, ali je belkinja, ako je to pitanje....

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

Lol, a niko se nije bunio kad je Elizabet Tejlor glumila Kleopatru sa ljubičastim očuma. :covid19:

Hvala ti što si citirao ovaj moj post od ranije, opet sam se nasmejao genijalnosti istog. I tvojoj nepososbnosti da provališ moj cinizam 

 

KAd se malo napregne mozak shvati se da se ne kuka na crnu Kleopatru nego na woke agendu koja se na silu gura kroz filmove, da se sve nacije i boje kože i seksualna opredeljenja guraju gde treba i gde ne treba, jer trenutna politika. Ali srećom tržište sve to lepo reguliše.

 

Najsmešnije od svega u klipu mi je poređenje holivudskih filmova iz 50ih i 60ih godina prošlog veka sa današnjim woke poizvodima, pa lol 

A niste reagovali kad je Džon Vejn glumio Ghengis Kana, a sada vam smeta crni Ahil i crna Kleopatra! Aha, licimuri!

A niko nije reagaovao kad je Gimlija glumio čovek od 185? :fantom:

 

 

 

  • Haha 3
Link to comment
25 minutes ago, Filozof manijak said:

Lol, a niko se nije bunio kad je Elizabet Tejlor glumila Kleopatru sa ljubičastim očuma. :covid19:

Hvala ti što si citirao ovaj moj post od ranije, opet sam se nasmejao genijalnosti istog. I tvojoj nepososbnosti da provališ moj cinizam 

 

KAd se malo napregne mozak shvati se da se ne kuka na crnu Kleopatru nego na woke agendu koja se na silu gura kroz filmove, da se sve nacije i boje kože i seksualna opredeljenja guraju gde treba i gde ne treba, jer trenutna politika. Ali srećom tržište sve to lepo reguliše.

 

Najsmešnije od svega u klipu mi je poređenje holivudskih filmova iz 50ih i 60ih godina prošlog veka sa današnjim woke poizvodima, pa lol 

A niste reagovali kad je Džon Vejn glumio Ghengis Kana, a sada vam smeta crni Ahil i crna Kleopatra! Aha, licimuri!

 

Toliko si genijalan da nisi primetio da Oliver ne priča samo o 50-im i 60-im nego daje primere koji se dešavaju danas, ali valjda je slušanje i čitanje drugih previše nisko za vas kojima se genijalnost preliva.

 

image.thumb.png.34b55eb4a1e8186b97b408da1bc841c8.png

 

Ali odjednom ti pregori licna kad moraš da odbraniš društvo od wokeisma, valjda si previše napregao vijuge. 

 

Holivud stavlja belce da glume ljude koji nisu beli zato što je pretežno beloj publici milije da gleda belce i ljudima koji finansiraju te filmove je to jasno. Vidi šta kaže Ridley Scott. I na to niko ne trza zato što su mnogi još uvek latentni rasisti. I iz istog razloga odjednom trzaju na obrnuti primer. Zamisli, crni Starship Trooper, pa to je strašno, stop teroru woke manjine. Nadrealno jbt.

 

Ako može belac da glumi ulogu koja je po boji kože trebalo da pripadne Muhamedu So-and-so onda može i crnkinja da glumi Kleopatru. A ti napregni vijuge kad si se već deklarisao talentovanim za naprezanje, pa razmisli zašto je ljudima koji nisu crni jedno problem, a drugo nije. 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Pregorela mi licna od Oliverovih frogs&grandmothers argumenata, koliko je teško to shvatiti? (koliko je filmova iz 50ih godina naveo u ovom klipu, naspram ovog Ridlijeovog filma?)

Ja pljujem sa visine i na latentne rasiste i zapenjene wokeiste, jer sam Dživdžan zbori, kenjam na sve ekstremiste sa svih strana jer to je ispravna stvar. I onim mojim predratnim postom, koji si tako lepo pronašao i citirao, upravo to i hoći da kažem. Ali treba dobaciti do toga.

 

Suština je tržište, i to si lepo naglasio. A tržište kaže da je film sa crnim Storm trooperom loš i glup film, ne zato što je ubačen karakter crnog jurišnika Bojega glumi i njemu, nego je naprosto glup film. Ali zato povika oko toga dobro dođe producentima da se digne dževa i skrene pažnja na besmislene primedbe umesto na to kako je Dizni sjebao jednu uspešnu franšizu. Itd itd

 

 

nek neko kaže Oliveru da je Maksimusa, rimskog vojskovođu, glumio Australijanac! Ridli rasista!

 

 

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Da, kad belci glume Arape to je baba, a kad crnkinja glumi Kleopatru to je žaba. Nema nikakve sličnosti u tome, kako mu je uopšte palo na pamet da to poredi. A da, nije genijalan kao ti. S koje ti visine pljuješ, metar dvaes u vrh glave.

Link to comment
25 minutes ago, Venom said:

Holivud stavlja belce da glume ljude koji nisu beli zato što je pretežno beloj publici milije da gleda belce i ljudima koji finansiraju te filmove je to jasno. Vidi šta kaže Ridley Scott. I na to niko ne trza zato što su mnogi još uvek latentni rasisti. I iz istog razloga odjednom trzaju na obrnuti primer. Zamisli, crni Starship Trooper, pa to je strašno, stop teroru woke manjine. Nadrealno jbt.


Njima je americko trziste glavno.

 

Gotovo svi evropski filmovi na jeziku koji nije engleski, a koji sadrze potencijal da budu komercijalni dobiju svoj americki rimejk.
Vecinu stvari gledaju kroz prizmu svoje istorije. 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
Just now, Moonwalker said:


Njima je americko trziste glavno.

 

Gotovo svi evropski filmovi na jeziku koji nije engleski, a koji sadrze potencijal da budu komercijalni dobiju svoj americki rimejk.
Vecinu stvari gledaju kroz prizmu svoje istorije. 

 

 

 

Naravno, da li tako treba ili ne nek reše sami sa sobom, i može da bude dobra diskusija. Zanimljivo je samo kako im prorade vijuge kao Filozofu kad neko obrne situaciju, onda se jadni osećaju ugroženo, jao šta ćemo ako ne budu samo beli ljudi na televiziji, pa ne može to tako.

Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

Da, kad belci glume Arape to je baba, a kad crnkinja glumi Kleopatru to je žaba. Nema nikakve sličnosti u tome, kako mu je uopšte palo na pamet da to poredi. A da, nije genijalan kao ti. S koje ti visine pljuješ, metar dvaes u vrh glave.

Kad Miki Runi glumi Japanca  1961. to vam ne smeta, kad crnkinja glumi Kleopatru 2023. to vam smeta!

 

Meni prorade vijuge na ekstremiste vazda

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...