Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

19 hours ago, Moonwalker said:

 

Potpuno mi je svejedno (uvek bilo) i ko je i sta je i odakle je dok god je normalan iksan sa elementarnim osecajem za fair play.

Good luck with that. Loših i nekomptetnih ljudi imaš sa obe strane pola, samo nekako taj osećaj za fer plej kod žena (u mom okruženju) je malo više zakržljao. 

 

Moj primer: sadašnja direktorica moja firme je mnogo nestručnija i pogubnija po firmu i njene zaposlene, od prethodnog direktora. Plus, osvetoljubiva prema svakog ko povredi njenu gargantuovsku sujetu.

Plus nije fiktivno zaposlio svoju švalerku i njenu sestru, kao ova. :fantom:

 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Filozof manijak said:

Good luck with that. Loših i nekomptetnih ljudi imaš sa obe strane pola, samo nekako taj osećaj za fer plej kod žena (u mom okruženju) je malo više zakržljao. 

 

Moj primer: sadašnja direktorica moja firme je mnogo nestručnija i pogubnija po firmu i njene zaposlene, od prethodnog direktora. Plus, osvetoljubiva prema svakog ko povredi njenu gargantuovsku sujetu.

Plus nije fiktivno zaposlio svoju švalerku i njenu sestru, kao ova. :fantom:

 

cek, direktorka je yaposlila svalerku i njenu sestru?

Link to comment

Pa ne radi se s jednom osobom, nego s više njih....pa zavisi od procenta, i ko ima koju ulogu. Koliko, recimo, žena na nižem hijerarhijskom položaju ali s određenom većom moći od nove žene (zato je s manje moći) može da bude gadost i mober, to niko nume. 

 

Kakav ultranekorektan komentar :lolol:

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
On 10. 1. 2024. at 19:52, Svemir Zeka said:

Pa ne radi se s jednom osobom, nego s više njih....pa zavisi od procenta, i ko ima koju ulogu. Koliko, recimo, žena na nižem hijerarhijskom položaju ali s određenom većom moći od nove žene (zato je s manje moći) može da bude gadost i mober, to niko nume. 

 

Kakav ultranekorektan komentar :lolol:

Internalized misogyny :s_c:  Sad ce me spaliti forum ali medju 35+ zenama koje su dugo single a nemaju decu zna da bude dosta onih koje su konstantno annoyed. 

 

Sa nase strane moram da kazem da sam puno puta cuo da niko ne ogovara koliko muski IT inzenjeri i moram da se slozim sa tim :D 

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

moram da kazem da sam puno puta cuo da niko ne ogovara koliko muski IT inzenjeri i moram da se slozim sa tim :D 

 

Možda ali uglavnom o IT opremi, klijentima bolidima i gadgetima koje su videli/pazarili - been there done that 7 godina...  S druge strane etnički čiste :wicked: ženske kancelarije su legit PH TED talk pričaonice :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
On 10.1.2024. at 19:47, munze said:

cek, direktorka je yaposlila svalerku i njenu sestru?

zaposlila je švalera i njegovog brata

Bivši direktor nije zaposlio švalerku i njenu sestru., pa sam stavio u komparaciju.

  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

zaposlila je švalera i njegovog brata

 

How politički nekorektno :ohmy:

Korektno bi bilo da je zaposlila brata i njegovog švalera :fantom:

  • Haha 2
Link to comment

Dobro, nepotizam šire i muški. 

Ovo što sam ja spomenula je direktan rad i rivaliteti. Ono što sam opisala mi se desilo na dva mesta: jedno je nevažno, a drugo, hm u sred ženske org. Morale su druge da se angažuju u kancu da smire furiju koja mi obračunava veću platu, a tek sam došla. Jebiga...a ja bila tad mutava poprilično, decent, beše to davno....sad bih je prvog puta odjebala u deset troskoka :covid19:

Inače, kolektiv koji je od svih u kojima sam ikad bila, pazio na odnose. Ostali su uglavnom bili/jesu bazeni s ajkulama. Jedino što sam matora, pa me boli uvo.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Max Morlock said:

 

Možda ali uglavnom o IT opremi, klijentima bolidima i gadgetima koje su videli/pazarili - been there done that 7 godina...  S druge strane etnički čiste :wicked: ženske kancelarije su legit PH TED talk pričaonice :fantom:

Ma prica se o bukvalno svacemu, to ti je kad ti se dobar posao sastoji u tome da sacekas da se nesto instalira ili da ti neko dostavi taj jedan parametar bez koga ne mozes da nastavis.

 

Kod nas u kancu umesto "dobar dan" mi se pozdravljamo sa "jesi video onog debila sta je uradio, hteo sam da mu razbijem laptop o glavu"

Link to comment
On 10. 1. 2024. at 19:52, Svemir Zeka said:

Pa ne radi se s jednom osobom, nego s više njih....pa zavisi od procenta, i ko ima koju ulogu. Koliko, recimo, žena na nižem hijerarhijskom položaju ali s određenom većom moći od nove žene (zato je s manje moći) može da bude gadost i mober, to niko nume. 

 

Kakav ultranekorektan komentar :lolol:

 

To se zove reverse mobbing. Nije odredjeno polom (oni drugi dovodili i do fizickog obracuna), mogu da se nadju ozbiljni clanici iz psihologije radnog mesta na tu temu bas vezano za radne sitacije. Ako ne pomognu, nece da da nastete.

 

Ali jeste to nezgodna ta konkretna situacija koju opisujes. Ukoliko ostrije sankcionises ceka te jedna od slicnih primedbi navedenih ovde da ti u nedostatku raznih stvari (izabrati po ukusu)  fali nesto pa se izdrkavas :D ako trazis rad i red.

 

U principu, moze da prezivi ako se ignorise ujedanje, nula reakcije na provokacije, kevtanje iza ledja i najvaznije drzi se distanca, nema druzenja i prevelikog poveravanja. U proseku sam imala i imam srece sa tim aspektom. Mozda sam imala jedan period sa nesto toga.

 

What is Reverse Mobbing | IGI Global (igi-global.com)

 

Boze cuvaj mi korporativnu sterlinu kulturu. 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala @Moonwalker :)

naučila sam nešto. N

Na onom drugom mestu, za koje sam rekla da je nevažno (jer sam prekratko radila, ne sećam se ni imena firme bukvalno, ni njihovih imena) sad sam se setila da je žena pre mene na mom radnom mestu navodno pokušala samoubistvo :cry: (nakon čega sam ja došla, i to saznajem kad sam dala otkaz). Prestrašno. 

 

Ovo drugo sam uspela da izignorišem, ali verovatno i zbog podrške koleginica. Bilo je svima jasno šta se dešava, pa mi je manje i smetalo. Kasnije je ta žena otišla, ja sam ostala, i dan danas sam spoljna saradnica.

 

Inače, što se hijerahije tiče, mislim da nikad ne bih mogla da budem šef nekom, jer i ovo što je imam u poziciji ublažavam maksimalno. Dobro, umem ja nekom da kažem tako i tako, ali nisam mu šef nego sam u drugoj ulozi. Ali svuda gde sam radila sam bila uvek u dobrim odnosima sa ženama koje čiste, tetkicama....uvek sama kuvam kafu, perem iza sebe, ako nešto uprljam ja čistim, držim do njihovog digniteta i dostojanstva i ne cimam ih ako baš ne moram. I to s lepom molbom, ako mi nešto treba. I zato i jesam omiljena u kuhinjama :D

 

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...