Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

1 hour ago, Moonwalker said:

 

To se zove reverse mobbing.

 

 

Da, moja žena ima sličan problem sa ženom koja radi kod nje svega par meseci... Sad žena vaga da li je glupa ili bezobrazna, ja sam siguran da je oba i da će biti još gore i da joj se zahvali na saradnji što pre...

 

Bukvalno, prvi put kad sam je video sam je procenio, i koliko prvi utsak retko vara, to je neverovatno...

 

 

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

Sad ce me spaliti forum ali medju 35+ zenama ljudima koje su dugo single a nemaju decu zna da bude dosta onih koje su konstantno annoyed.

 

U zivotu uopste

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, radisa said:

Da, moja žena ima sličan problem sa ženom koja radi kod nje svega par meseci... Sad žena vaga da li je glupa ili bezobrazna, ja sam siguran da je oba i da će biti još gore i da joj se zahvali na saradnji što pre...

 

Bukvalno, prvi put kad sam je video sam je procenio, i koliko prvi utsak retko vara, to je neverovatno...

 

 

 

Mislim da je to malo kulturoloski iz mog radnog iskustva. I ja mislim da je ta zena  i glupa i bezobrazna. Tvojoj zeni ostaje ili da udje u fajt bez rukavica ako joj ometa rad bez obzira na etikete koje joj mozda sigurno slede ili da digne ruke (ne znam koliko joj je vazno). 

 

Mogu tako nekog bolida da puste svesno da pravi sranja ako rese da se razracunaju sa nekom, a nece u direktan obracun.  Onda je obeleze kao frustriranu budalu. Jer kao ako si na tom mestu moze ako si "keva" svima, nema sta da se ocekuje disciplina.

 

Ja sam imala malo toga, vise je bilo komicno nego opasno, brzo sam nakon toga otisla napolje.  Sada toga vise nemam ili ne u tom obliku, doduse ne sefujem, radim svoj posao. Najgore sto moze da se desi je neko olajavanje.  Velika sranja nisu dozvoljena nikom, jer trpi posao i veliki su novci u pitanju. 
 

Ono sto sam primetila je da  tu vrstu osoba bez obzira na pol drzim na dobroj distanci. Valjda sa godinama covek pocinje da se racionalnije ponasa prema svom mentalnom zdravlju, procenu i to prilicno tacnu sam u stanju da napravim vrlo brzo. Onda imas olajavanje kako si nekomunikativan, jer vole da te imaju na uzici ako zatrebas. Obrni, okreni olajavanje ne gine. 

Lova za linijskog menadzera koji to radi uz struku i nije neka, sadasnji moj je dao ostavku na to mesto, traze novog. Hoce da se bavi samo strukom i da ga ljudi ne smaraju. I vise ce i da zaradi. Odlican inzenjer inace. Kad ima ljudi sa svih strana sveta nije lako i dobro je imati neke cvrste linije ocekivanja za sve ma koliko to sterilno izgledalo. Manje je problema. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ma zbog ovih gluposti ja nikad necu biti menadzer. Primetio sam da zene radnice cesto zene sefove uopste ne postuju kao autoritet vec ih cak otvoreno mrze (fazon sta se ona tu pravi pametna). E sad, nisam zena :D pa ne znam da li ima i muskih koji rade nesto slicno ili jednako lose zenama sefovima. No, mislim da je muskim sefovima lakse a i nekako, cak i ako je sef govno, zna se hijerarhija u kolektivu. Ono mogu da te mrze al te slusaju.

 

Ja sam misljenja da sef treba da bude kao onaj vladar iz konfucizma - otac svoje dece. Da disciplinuje ali i brine o njima, da ih uci i pomaze ali i da zahteva da budu dobri clanovi tima. I da, kao i sa ocem i decom, nismo drugari koliko god brinuli jedni o drugima, zna se ko kosi a ko kod pise.

 

Na kraju, jedan govnar/govnarka moze da zagadi ceo kolektiv, nebitno da li je sef ili radnik u pitanju. To treba odstraniti pod hitno ili ce dobri i vredni ljudi napustati tim.

Link to comment
7 minutes ago, Shan Jan said:

Primetio sam da zene radnice cesto zene sefove uopste ne postuju kao autoritet vec ih cak otvoreno mrze (fazon sta se ona tu pravi pametna). E sad, nisam zena :D pa ne znam da li ima i muskih koji rade nesto slicno ili jednako lose zenama sefovima. No, mislim da je muskim sefovima lakse a i nekako, cak i ako je sef govno, zna se hijerarhija u kolektivu. Ono mogu da te mrze al te slusaju.

 

 

To je prilicno tacno za nasu i njoj slicne sredine i  gde se ne pazi na novac tj na profit. Napolju  i u privatnom, moze u glavi da misli sta hoce, probleme ne sme da pravi. Zato je donekle lakse. 

Inace mislim da i tu u firmama gde je profit vazan, zavisi od uradjenog posla, ne toliko od politickih veze nece vise smeti da prave prevelika sranja.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Ma zbog ovih gluposti ja nikad necu biti menadzer. Primetio sam da zene radnice cesto zene sefove uopste ne postuju kao autoritet vec ih cak otvoreno mrze (fazon sta se ona tu pravi pametna). E sad, nisam zena :D pa ne znam da li ima i muskih koji rade nesto slicno ili jednako lose zenama sefovima. No, mislim da je muskim sefovima lakse a i nekako, cak i ako je sef govno, zna se hijerarhija u kolektivu. Ono mogu da te mrze al te slusaju.

 

Ja sam misljenja da sef treba da bude kao onaj vladar iz konfucizma - otac svoje dece. Da disciplinuje ali i brine o njima, da ih uci i pomaze ali i da zahteva da budu dobri clanovi tima. I da, kao i sa ocem i decom, nismo drugari koliko god brinuli jedni o drugima, zna se ko kosi a ko kod pise.

 

Na kraju, jedan govnar/govnarka moze da zagadi ceo kolektiv, nebitno da li je sef ili radnik u pitanju. To treba odstraniti pod hitno ili ce dobri i vredni ljudi napustati tim.

Poštovanje mora da se zasluži...

 

Dok sam bio u banci, imao sma žeficu i direktoricu...

 

Šefica je bila šefica, samo zato što joj je muž bio generalni direktor banke... Niko je nije poštovao ni 2 posto, kada direktorica nije bila tu, na sastanke se višim mangmentom je išao neko od nas običnih™ radnika i to su svi znali... Naravno da smo se sprdali sa njom, bila je baš loš radnik, loš šef, ali zato gramziva u PM, svaka plata joj je bila mala...

 

Direktorica je sve znala, osim menadžmenta sa ljudima, znala je i posao, nije se libila da pomogne, da zove da se zajdno traži rešenje problema, da diskutuje o svakom problemu, bilo tehničkom, bilo ljiudskom... Nju su bukvalno svi poštovali do maksimuma, niko joj lošu reč nikad nije rekao nniti pomislio...

 

 

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment

poslednjih pet godina na posluimao sam šefice. šefa koji je otišao u penziju nasledila je koleginica par godina pred penzijom. imala je šeficu nad sobom. kada je moja šefica otišla u penziju nisam hteo da pretendujem na mesto već sam predložio ženu20 go dina mlađu od mene. svo vreme sam sa sve tri bez greške sarađivao. i dan danas kad se okupimo u firmi obradujemo se jedni drugima.

 

ovo da su žene manje trpeljive prema šeficama sasvim je moguće.

Link to comment

 

sasvim jednostavno objašnjavaju čemu služi woke, uzgred, kako i dolikuje, pošto woke nije bio tema, zato što nikom normalnom i ne može da bude tema

 

spacer.png

 

spacer.png

Edited by Braća Strugacki
  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, đorđe geprat said:

poslednjih pet godina na posluimao sam šefice. šefa koji je otišao u penziju nasledila je koleginica par godina pred penzijom. imala je šeficu nad sobom. kada je moja šefica otišla u penziju nisam hteo da pretendujem na mesto već sam predložio ženu20 go dina mlađu od mene. 

...

 

Šefe, šta si ovde sve napisao, 3 puta čitam, naslućujem poentu, al zaplet je ko u Španskoj šefovskoj seriji :lolol:

 

371. epizoda "Đorđe, pripremi se na konačnu istinu, ja sam šef šefice tvoje davno nestale šefice, koja je bila šef kuhinje, da ja sam šef Sale." :s_w:

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Max Morlock said:

 

Šefe, šta si ovde sve napisao, 3 puta čitam, naslućujem poentu, al zaplet je ko u Španskoj šefovskoj seriji :lolol:

 

371. epizoda "Đorđe, pripremi se na konačnu istinu, ja sam šef šefice tvoje davno nestale šefice, koja je bila šef kuhinje, da ja sam šef Sale." :s_w:

kućeš prostije od toga da sam poslednjih 5 godina na poslu imao 2 šefice kojima je pretpostavljena bila isto tako žena. i, da sam svo vreme sa sve tri dobro sarađivao  a i one samnom. i one međusobno. bila je dobra atmosfera. kakva je sada u EDB, pitanje je.

Edited by đorđe geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...