Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

Kad Miki Runi glumi Japanca  1961. to vam ne smeta, kad crnkinja glumi Kleopatru 2023. to vam smeta!

 

Meni prorade vijuge na ekstremiste vazda

 

Možeš da se koprcaš do sudnjeg dana, Oliverova poenta je da danas nije ništa drugačije i naveo je primere. Zamisli, primeri, a ne mišljenje na bazi kurca. To je očigledno i nama koji nisu genijalci, pa ne bi trebalo da bude teško ni vama genijalcima. Ali verovatno u tom grmu leži zec, bistar si k'o boza.

Link to comment

Oliverovi primeri su promašeni, o tome pričam. A ne njegova poenta. Samo treba to ukapirati. 

 ne treba biti genijalac da se to shvati, samo prosečnog IQ-a

Link to comment
Just now, Mel said:

Kod Grka su mushkarci glumili zenske uloge. Pa ni to nije bilo nuzno loshe uopshte.

 

A sad da čujemo predlog da žene glume muškarce :lolol:.

 

Filozofi:

 

1000_F_193916005_qkGnLy6D0FcZvAJuuWNQ5Go

 

Link to comment
22 minutes ago, Venom said:

 

Naravno, da li tako treba ili ne nek reše sami sa sobom, i može da bude dobra diskusija. Zanimljivo je samo kako im prorade vijuge kao Filozofu kad neko obrne situaciju, onda se jadni osećaju ugroženo, jao šta ćemo ako ne budu samo beli ljudi na televiziji, pa ne može to tako.


Meni se cini da je to posledica toga da deo populacije sada ima dovoljno para da im se film proda. Jer ovi sto rade filmove to rade zbog trzista i zarade. 
Oni nisu pokupili onda bilo kog belca da igra Japanca, vec Miki Runija koji je bio etablirana zvezda i mogao da prodje kao Japanac.


Sustinski je problem sto oni reaguju implicitno na to da jos neko osim njih ima novca i samim tim nekakvu moc u drustvu.

Taj tip reakcija je npr zenama koje rade u pretezno “muskim” poznat ihahaj, od sitne zlobe pola sala pola zbilja i verbalnog ujedanja dok spletkarenja i rada iza ledja, ali da ne otvaramo Pandorinu kutiju.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Venom masi poentu zestoko. Ja sam bas gledao Gods of Egypt i Exodus tako da se dobro secam koliko se mediji i tada ismevali sto anglosaksonci glume egipcane.

 

BTW, filmovi su sranje nevezano za to :D 

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

 

BTW, filmovi su sranje nevezano za to :D 

 

Poenta!

 

1 minute ago, Shan Jan said:

Venom masi poentu zestoko.

 

Ih, ništa novo  :D

Link to comment
5 hours ago, Moonwalker said:


Pa zar ona nije bila tamne puti?

 

Meni se cini gledajuci one njihove crteze i maske faraona da su tadasnji stanovnici Egipta po izgledu najblize onima danas iz Etiopije i Eritreje.  Vitki, dugih udova i vratova.

To bi bili Nubijci, koji su naseljavali južne krajeve Starog Egipta. Ali pravim™ Egipćanima su najsličniji Kopti. Njihov jezik je uostalom direktni naslednik demotskog egipatskog. Butros Gali kao preslikana mumija Ramzesa II :covid19:

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Sve dok se ne falsifikuju istorijski podaci radi neke savremene agende OK je da svako glumi koga hoce, umetnicke slobode i tako to, ali kad, na primer, jarla Kategata glumi crna zena to je jednostavno isprdjivanje nasilnim guranjem sasvim nepotrebne i poprilicno komicne agende. Kao i u svemu drugom mora se imati neka mera. Crna Kleopatra je meni sasvim OK, ne vidim cemu ovolika rasprava. Crni Kleopatar bi mi vec smetao.:D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...