Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Ako neko još ovo čita, Dagmar govori o ovakvim stvarima:

 

Half the scientists were given the application with a male name attached, and half were given the exact same application with a female name attached. Results found that the “female” applicants were rated significantly lower than the “males” in competence, hireability, and whether the scientist would be willing to mentor the student.

 

The scientists also offered lower starting salaries to the “female” applicants: $26,507.94 compared to $30,238.10.

 

http://blogs.scientificamerican.com/unofficial-prognosis/study-shows-gender-bias-in-science-is-real-heres-why-it-matters/

 

Ili na primjer

 

http://www.nysscpa.org/news/publications/the-trusted-professional/article/woman-who-switched-to-man's-name-on-resume-goes-from-0-to-70-percent-response-rate-060816

 

Biće da joj se učinilo.

Edited by djili
Link to comment

To zato sto su naucnici ološ.

+1

 

A i oni atletičari, ne moraju muški baš toliko brže i dalje da trče i skaču. Država duradi nešto.

Edited by desboj
Link to comment

To zato sto su naucnici stoka. Treba lepo u corporate svet, pa da vidis sta je diversity&inclusion policy.

 

a o tome je drugi clanak gore, "Woman Who Switched to Man's Name on Resume Goes From 0 to 70 Percent Response Rate"

Link to comment

To zavisi koje su kompanije targetovane, a i od uzorka. Multinacionalke se ne zajebavaju sa time. Moze biti da su u pitanju porodicni biznisi koji su diskriminisali zene.

 

I struke. Ali stvar postoji. Ono gore sa muškim sportistima je lame.

Link to comment

Pa ako traze rudare veca je verovatnoca da ce uzeti muskarce. Inace u vremenima kada svi svakoga tuze, nema sanse da bi se multinacionalke zajebavale sa diskriminacijom.

 

Kapiram da jednog dana kad svi budemo ne radili po multinacionalkama problema neće ni biti.

Link to comment

Aman, pa ne daje niko garanciju da će svakoga ko pošalje rezime da pozovu na intervju pa da možeš da ih tuzis. Za većinu to vjerovatno nije svjesna diskriminacija, o tome u prvom članku gore. Inače, ima još slicnih eksperimenata ali ne da mi se da guglam. Recimo, kako nečije ime (većina, manjina, imigrant) utiče na tvoje šanse.

Link to comment

Kapiram da jednog dana kad svi budemo ne radili po multinacionalkama problema neće ni biti.

Ispravno.

Aman, pa ne daje niko garanciju da će svakoga ko pošalje rezime da pozovu na intervju pa da možeš da ih tuzis. Za većinu to vjerovatno nije svjesna diskriminacija, o tome u prvom članku gore. Inače, ima još slicnih eksperimenata ali ne da mi se da guglam. Recimo, kako nečije ime (većina, manjina, imigrant) utiče na tvoje šanse.

Za korporacije je bitan sadrzaj cv-ja, a ne ime ili druge karakteristike. Ovo su bile prijave za porodicne biznise, drzavnu administraciju ili edukativne/naucne ustanove.
Link to comment

hehe, jutros pomislih, todoric ivica ne postuje PC kodeks jer vas idejine kasirke pitaju da li hocete slicice za decaka ili devojcicu, ko da neki decak ne moze da vise voli diznijevu bajku od star warsa i obrnuto 

Link to comment

To sam i ja juce pomislio.... stalno mi dete dobija princeze elze, ne znam sto misle da joj se r2d2 i 3po ne bi svideli.

 

Kod dece stvarno preteruju sa tim da je nesto za devojcice, a drugo za decake

Link to comment

jok, nego trebaju da kazu detetu da bira, i ono se 5 minuta razmislja pre kasom sta da uzme i na kraju ipak u 95% slucajeva odluci da uzme ono sto smo svi znali da ce da uzme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...