Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Kako primetiš da su devojčice vidno smorene ako nose veo preko lica?

 

Veo je ono što hoće da zabrane, ne nedostatak stila oličen u pakovanju sebe u crni čador.

 

Mislila sam da se pod velom smatraju sve te tkanine koje pokrivaju celo ili deo lica. Kada se kaze "veil" to implicira i jedno i drugo, zar ne? Guglanje mi daje isti odgovor. A ti si napisala veo, ne "veo koji pokriva lice" pa sam na to reagovala.

 

Konkretne devojcice su imale, gledajuci gornju sliku, ili hijab ili dupatta, i mislim da svi znamo da prepoznamo smoren izraz lica, pogotovo kod tinejdzera. Verovatno pre iz razloga sto su setale sa mamom, babom i ostalim pratiljama nego zbog neceg drugog.

 

Zene u crnom u parkovima koje sam vidjala su ova "niqab" varijanta, dakle crni dzak sa otvorom za oci. Cinjenica je da sam ih vidjala uglavnom u Visbadenu, ne toliko u drugim mestima u okolini, zato i rekoh da ne mislim da su vecina.

 

A ova "izmedju" varijanta je siroko rasprostranjena (fotka je iz Amsterdama, ali ilustracije radi)

islamdresscode.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

u zlatno doba su samo najveće gluperde na fb92 pokušavale da slažu kako je rasizam kada mi nazivamo šiptarima ove koji sebe nazivaju šiptarima ali kad oni nas nazivaju škijama e to je najdivnije multikulturno bogaćenje

 

to naravno nisu smislili u svojim klimoglavama nego nabubačili na raznim seminarima finansiranim od strane bundesvera koji sada bez blama objavljuje ovakve naslove u svom propagandnom pamfletu :fantom:

 

Link to comment

Ovi retardi sa B92 (ili ko je vec preneo vest, da ne gresim dusu) su prevele to kao "svinje". Nema veze sa zivotom. Skije dolazi od glagola "shqyej" sto znaci u prevodu - pokidati ili kidati. U slobodnom prevodu, oni koji kidaju, cepaju. Kako bi tek prosecni Mile pobesneo da ga Albanci javno zovu i smatraju varvarom. 

Link to comment

 Nema veze sa zivotom. Skije dolazi od glagola "shqyej" sto znaci u prevodu - pokidati ili kidati. U slobodnom prevodu, oni koji kidaju, cepaju.

prevod bi bio obezkožiti, odrati kožu...

 

grozomor

Link to comment
  • 1 month later...

nešto nema domaćih i stranih genija da potegnu do vučićevih pajdaša pa da tamošnji sifilističkim™ ludacima objasne i približe pojmove kulturne različitosti te bogaćenja biće da je jeftinije i bezbednije ovde puvačiti u vetar :fantom:
 

CRIME OF PASSION Couple are imprisoned in Abu Dhabi for sex before marriage after doctors discovered bride-to-be was PREGNANT

 

A COUPLE have been arrested for having sex before marriage after police found out the woman was pregnant – with their family saying: “The only thing they did wrong was fall in love”.

 

Iryna Nohai was reportedly holidaying in Abu Dhabi with her partner Emlyn Culverwell when she started suffering stomach pains, with the 27-year-old quickly taken to hospital.

Link to comment

nešto nema domaćih i stranih genija da potegnu do vučićevih pajdaša pa da tamošnji sifilističkim™ ludacima objasne i približe pojmove kulturne različitosti te bogaćenja biće da je jeftinije i bezbednije ovde puvačiti u vetar :fantom:

 

 

ko sme da im zvocne osima amerikanaca? imaju para za jos koju dekadu...

Link to comment
  • 3 weeks later...

da li je samo meni naziv akcije "čep za hendikep" bespotrebno direktan/grub/neosetljiv ili mi se čini ?

 

sad sam skontao da akcija traje već dugo, ali sam tek danas video u firmi kutiju, pa mi baš nekako čudno ...

Link to comment

da li je samo meni naziv akcije "čep za hendikep" bespotrebno direktan/grub/neosetljiv ili mi se čini ?

 

sad sam skontao da akcija traje već dugo, ali sam tek danas video u firmi kutiju, pa mi baš nekako čudno ...

 

Pomalo je banalan radi efekta i pamtljivosti, ali nije grub ili uvredljiv. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...