Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

 

 

 

Pa ne ti nego notorious na čiji post odgovaraš. Ja samo kažem da to nije situacija as it is, ona svodi slučaj na neku imaginarnu situaciju u kojoj njoj neko daje poziciju nauštrb boljeg muškog kandidata. Isto tako može da svede situaciju na to kako neko njoj daje posao umesto muškarca koji za razliku od nje (figurativne nje) nema policijski dosije, ili kako joj onda neko daje posao nauštrb muškarca koji za razliku od nje nije kupio diplomu itd itd. Što se zaustaviti na situaciji sa kvalitetom kandidata, ako pričamo o opštoj situaciji žene nisu manje kvalitetni kandidati te ne ostaju bez poszoicija zbog toga, ako pričamo o pojedinačnoj onda bukvalno bilo šta može da se navede kao razlog. Što da zaposle mene a ne nekog muškarca ako on ima bolja kola...

 

Aha. Onda OK.

Kontamo da je sve to prilično komplikovano i slojevito i da nema jednostranih i jednostavnih rešenja.

 

za svaki slučaj: :)

Link to comment

Situacija je takva da zahteva od ćoveka  da, ako se uopšte identifikuje sa narečenim pojmom, ne očekuje da  bude privilegovani deo kvote.

 

Pa to se podrazumeva

Link to comment

Inače moja kumica je dobila otkaz jer se porodila, a njen muž recimo nije, znači iako su oboje dobili dete to je problem samo ako je neko žensko. I kakvu sigurnost neko može da ima u takvom svetu, a to se desi i na zapadu, ne smao u Srbiji.

 

Reci mi da se zajebavas ?

Zena je dobila otkaz zato sto je uzela bolovanja a iz razloga sto se porodila a ne zato sto je zena. Jel se slazemo da uglavnom zene radjaju decu, doje ih i vode racuna o njima u prvih godinu dana ?

Da muskarac uzme bolovanje da cuva dete verovatno bi i on dobio otkaz.

Nemoguce da promasujes ove tehnicke detalje ?

(naravno da se ne slazem da bilo ko dobije otkaz ako uzme bolovanje zbog rodjenja deteta ili bilo cega drugog)

Link to comment

Reci mi da se zajebavas ?

Zena je dobila otkaz zato sto je uzela bolovanja a iz razloga sto se porodila a ne zato sto je zena. Jel se slazemo da uglavnom zene radjaju decu, doje ih i vode racuna o njima u prvih godinu dana ?

Da muskarac uzme bolovanje da cuva dete verovatno bi i on dobio otkaz.

Nemoguce da promasujes ove tehnicke detalje ?

(naravno da se ne slazem da bilo ko dobije otkaz ako uzme bolovanje zbog rodjenja deteta ili bilo cega drugog)

 

Nije šija nego vrat. To je jedno ili maksimalno dva bolovanja po ženi u toku celog njenog života, šta onda ima da je otpuštaš kad se vratila kad je jasno da se neće ponovo porađati jer kod nas niko ne gaji petoro.

Nego iživljavanje nad ženama.

Otprilike da muškarci mogu da rađaju decu, svi bi mu još čestitali kad se vrati sa porodiljskog, a ne bi ga otpuštali, jer muškarci imaju taj generalno privilegovani status.

Link to comment

Nije šija nego vrat. To je jedno ili maksimalno dva bolovanja po ženi u toku celog njenog života, šta onda ima da je otpuštaš kad se vratila kad je jasno da se neće ponovo porađati jer kod nas niko ne gaji petoro.

Nego iživljavanje nad ženama.

Otprilike da muškarci mogu da rađaju decu, svi bi mu još čestitali kad se vrati sa porodiljskog, a ne bi ga otpuštali, jer muškarci imaju taj generalno privilegovani status.

Ovo je vec genijalno : )

I ja znam slucajeve da su muskarci dobili otkaz zato sto su morali da odu u vojsku ... i sta sad, da kazem da su dobili otkaz zato sto su muskarci a ne zato sto bi morali da budu odsutni godinu dana ? (na stranu to sto su morali u vojsku zato sto su muskarci)

Link to comment

Ne, nažalost 

 

 

Dobro si rekla: zahteva se da se ne očekuje privilegovanost.

 

To se podrazumeva.

 

A praksa, jbg, je takva kakva je, nije je lako ugurati u ideale.

 

--------------------------------

 

Mis'im, stvarno, realnost se krajnje nepristojno ponaša, uopšte nas ne uzima u obzir.

Trebalo bi se žaliti nadležnima.  :mad:

Link to comment

Ako "politicki korektna" ekipa zeli da ukine polove neka odmah kazu da ne pokusavamo da nadjemo neku logiku u svemu ovome.

Ovako nesto ce doneti samo vise problema nego sto ih je bilo do sada.

 

Jel smatraš da je feminizam već "pobedio“ i da imamo formalnu jednakost pred zakonom i da su sve nejednakosti koje i dalje ostaju samo rezultat ličnih izbora i prirodnih razlika, i između polova i unutar rodova?

Edited by miki.bg
Link to comment

Jel smatraš da je feminizam već "pobedio“ i da imamo formalnu jednakost pred zakonom i da su sve nejednakosti koje i dalje ostaju samo rezultat ličnih izbora i prirodnih razlika, i između polova i unutar rodova?

Da, mislim da su prvi oblici "feminizma" uglavnom postigli cilj, naravno da su polovi jednaki pred zakonom a trenutne razlike su rezultat licnih izbora, prirodnih razlika polova, posledica kulture.

(pricam o zapadu)

Problem je sto su zastranili zadnjih godina i to je pocelo da iritira ljude, cak i one koji su bili vrlo liberalno nastrojeni.

Link to comment

To naravno nije tačno, jer i dalju ostaju klasne, rasne podele i levijatani ideologije. Smisao mog pitanja je baš da ti ukažem na to. Vrlo prost primer će ti to pokazati: crno dete iz Baltimora i belo dete iz Kalifornije imaju mnogo različite šanse za normalan život, i to ne zbog svoje krivice nego zbog faktora na koje ne mogu da imaju uticaj. Da ne pominjemo poređenja sa Finskom ili Holandijom.

 

Ti samo pokušavaš da naturalizuješ status quo.

Edited by miki.bg
Link to comment

To naravno nije tačno, jer i dalju ostaju klasne, rasne podele i levijatani ideologije. Smisao mog pitanja je baš da ti ukažem na to. Vrlo prost primer će ti to pokazati: crno dete iz Baltimora i belo dete iz Kalifornije imaju mnogo različite šanse za normalan život, i to ne zbog svoje krivice nego zbog faktora na koje ne mogu da imaju uticaj. Da ne pominjemo poređenja sa Finskom ili Holandijom.

 

Ti samo pokušavaš da naturalizuješ status quo.

Naravno da postoje ali kakve to veze ima sa "zaposlenjem"

Ovde je tema bila posao i uglavnom muskarci vs zene (ali ajde da uzmemo i druge stvari u razmatranje) i ja sam ti odgovor u tom kontekstu.

Nismo se bavili pozitivnom diskriminacijom prilikom upisa na univerzitet i slicnim stvarima koje treba da dovedu do jednakih sansi za posao. Kad dodje do toga da treba da zaposlis nekoga zato sto je crn/zena vec je kasno.

Nego, ne videh "feministkinje" da se bave npr. sledecim problemom: procenat zaposlenih muslimanki u engleskoj srazmerno broju stanovnika, nekako mi intuicija kaze da tamo moze da bude veci problem nego kod ostalih.

Link to comment

Kad dodje do toga da treba da zaposlis nekoga zato sto je crn/zena vec je kasno.

 

Izvini što ti seciram post, mislim da je suština u izdvojenom. 

Link to comment

nisam citao sve ne mogu sad ali my 5c

 

nisu mu dali otkaz jer je beli muskarac; znaci nije "otkaz zato sto jesi beo+muskarac"

 

nego je otkaz zato sto nisi ono sto mi sada zelimo. vise nemas odgovarajuce osobine, i nisi onaj radnik koji je nama potreban da bi smo napravili takav program kakav sada zelimo da imamo, a to je program koji ce saopstavati ideju ravnopravnosti.

 

ako oni koji odredjuju sadrzaj imaju pravo to da rade, ako oni zele da naprave odredjeni stimung i da daju svome proizvodu odredjenu auru i da ga uklope u danasnje zahteve medijskog trzista, naprave kurentnijim, ispeglanijim, ja ne vidim kako je moguce osudjivati ih za to sto traze tacno odredjene, najbolje egzekutore te namere.

 

ako cirkus trazi da bude zenski i muski klovn jer se to svidja publici, a dotad su bila dva muska klovna, jedan muski klovn dobija nogu. sad day for him.

 

radijska komedija je ionako samo jedan cirkus, tekuca stvar. nije nikakvo vrhunsko stvaralstvo gde ce jedan umetnicki genij da bude nepravedno sasecen, a covecanstvo ostati uskraceno za neku vrednu, nezamenljivu zaostavstinu.

 

zahtevati da u ovakvim okolnostima oni ne sutnu drugog muskog klovna pomocu konstrukcije da bi to bila diskriminacija jer je musko je zapravo zahtevati zahtevati za njega poseban tretman, odnosno pozitivnu diskriminaciju po osnovu toga sto je musko, sto je jedan apsurd.

Link to comment

nisam citao sve ne mogu sad ali my 5c

 

nisu mu dali otkaz jer je beli muskarac; znaci nije "otkaz zato sto jesi beo+muskarac"

 

nego je otkaz zato sto nisi ono sto mi sada zelimo. vise nemas odgovarajuce osobine, i nisi onaj radnik koji je nama potreban da bi smo napravili takav program kakav sada zelimo da imamo, a to je program koji ce saopstavati ideju ravnopravnosti.

 

ako oni koji odredjuju sadrzaj imaju pravo to da rade, ako oni zele da naprave odredjeni stimung i da daju svome proizvodu odredjenu auru i da ga uklope u danasnje zahteve medijskog trzista, naprave kurentnijim, ispeglanijim, ja ne vidim kako je moguce osudjivati ih za to sto traze tacno odredjene, najbolje egzekutore te namere.

 

ako cirkus trazi da bude zenski i muski klovn jer se to svidja publici, a dotad su bila dva muska klovna, jedan muski klovn dobija nogu. sad day for him.

 

radijska komedija je ionako samo jedan cirkus, tekuca stvar. nije nikakvo vrhunsko stvaralstvo gde ce jedan umetnicki genij da bude nepravedno sasecen, a covecanstvo ostati uskraceno za neku vrednu, nezamenljivu zaostavstinu.

 

zahtevati da u ovakvim okolnostima oni ne sutnu drugog muskog klovna pomocu konstrukcije da bi to bila diskriminacija jer je musko je zapravo zahtevati zahtevati za njega poseban tretman, odnosno pozitivnu diskriminaciju po osnovu toga sto je musko, sto je jedan apsurd.

+1000

 

Najzad neko ko dobro kapira. Nasi stari su znali kako se to radi. Neki poslovi su za muskarce a neki za zene, i sta sad ovaj belisa ima da trazi na zenskom radnom mestu. Umesto sto hoce da tracari, treba da se orjentise na neki posao gde dolazi do izrazaja racionalno razmisljanje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...